17. edycja Poznań Game Arena – czego możemy się spodziewać?


W najbliższy weekend – od 6 do 8 października – w Poznaniu odbędzie się 17. edycja Poznań Game Arena. Czego możemy się spodziewać na wydarzeniu?

Na uczestników czeka ponad stu wystawców, którzy zaprezentują najnowsze gry, sprzęt komputerowy, akcesoria i rozwiązania technologiczne. W tym roku organizatorzy przygotowali również 6 pawilonów wypełnionych po brzegi atrakcjami dla zwiedzających w każdym wieku, w tym turnieje, konkursy, strefy tematyczne i wiele innych. Poznań Game Arena 2023 odbywa się przy wsparciu trzech popularnych marek: Rockstar Energy Drink, KitKat i Doritos.

Czego możemy się spodziewać?

Na tegorocznych Poznań Game Arena fani gier będą mieli okazję spotkać się z twórcami i gwiazdami gier z całego świata. Wśród wystawców znajdą się czołowe marki ze świata gamingu, takie jak Xbox, Ubisoft, 11 bit studios, Cenega i Wargaming. Na stoiskach tych firm będzie można zagrać w najnowsze gry, w tym przedpremierowe hity. Ponadto uczestnicy PGA będą mogli wziąć udział w spotkaniach z twórcami gier, cosplayerami i innymi gwiazdami e-sportu. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów gier, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami i spotkać się z idolami.

Poznań Game Arena

Oto kilka konkretnych przykładów tego, czego można się spodziewać na tegorocznych Poznań Game Arena:

  • Na stoisku Xbox będzie można zagrać w Starfield, Fallout 76, HI-FI RUSH, The Elder Scrolls Online: Necrom, Quake II Remaster.
  • Na stoisku Ubisoftu będzie można zagrać w Just Dance 2024, Prince of Persia The Lost Crown i Assassin’s Creed Mirage.
  • Na stoisku 11 bit studios będzie można zagrać w The Invincible i The Thaumaturge.
  • Na stoisku Cenega będzie można zagrać w TEKKEN 8, Sand Land (przedpremierowo), Naruto x Boruto Ultimate Ninja Storm Connections (przedpremierowo), Ghostrunner 2.
  • Na stoisku Wargaming będzie można zagrać w World of Warships.

Każdego roku na Poznań Game Arena prezentowanych jest kilkadziesiąt gier przygotowanych przez niezależnych twórców. To wyjątkowe miejsce na targowej mapie, w którym można znaleźć prawdziwe perełki, nieszablonowe projekty, dające wiele frajdy i rozrywki.

Strefy partnerów na Poznań Game Arena to miejsce, w którym można znaleźć wiele atrakcji i nowości ze świata gamingu.

  • Rockstar Energy Drink

W strefie Rockstar Energy Drink będzie można spotkać się z twórcami gier i youtuberami, wziąć udział w konkursach i turniejach, a także napić się energetycznych napojów.

  • KitKat

W strefie KitKat będzie można odpocząć i zregenerować siły między rozgrywkami. Na miejscu będzie można kupić batony KitKat i skorzystać z rozmaitych atrakcji, takich jak stanowiska do gry, fotobudka i strefa chillout.

  • Doritos

W strefie Doritos będzie można wziąć udział w konkursach i turniejach, a także spróbować różnych smaków chipsów Doritos.

  • Genesis

W strefie Genesis będzie można zagrać w gry na najnowszych sprzętach gamingowych. Na miejscu będzie można również wziąć udział w konkursach i turniejach.

  • NTT Game

W strefie NTT Game będzie można wziąć udział w konkursach i turniejach, a także skorzystać z usług NTT Game, takich jak hosting serwerów i tworzenie stron internetowych.

Poznań Game Arena

W tym roku Media Indie Exchange po raz pierwszy odbędzie się na Poznań Game Arena, oferując twórcom indie z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej wyjątkową szansę na zaistnienie na globalnym rynku. W ramach współpracy z MIX, wystawcy Poznań Game Arena będą mieli możliwość zaprezentowania swoich gier na globalnej prezentacji na platformie Steam. Specjalny pokaz odbędzie się tuż przed rozpoczęciem targów – 4 października o godz. 19:00 polskiego czasu. W trakcie MIX twórcy indie będą mieli okazję wziąć udział w ekskluzywnych spotkaniach z przedstawicielami prasy, wydawcami, liderami dystrybucji i platform oraz profesjonalistami z branży. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów i zdobycia cennych informacji o tym, jak rozwijać swój biznes.

Poznań Game Arena

W ramach Poznań Game Arena odbędzie się również koncert EPIC GAME MUSIC, czyli zupełnie nowa odsłona wielkiego symfonicznego show. Na scenie wystąpi orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra pod batutą Adama Domurata, Chór Akademicki UAM oraz soliści. Wykonawcy zachwycą wspaniałymi aranżacjami legendarnych soundtracków z gier takich jak: Doom, Battlefield, Assassin’s Creed, Horizon: Zero Dawn, League of Legends, Dragon Age, Apex Legends, Wiedźmin, Hogwarts Legacy i wielu innych.  Wydarzenie jest biletowane oddzielnie. Koncerty odbędą się 6 października, o godz. 18:00 i 20:30 w Sali Ziemi.

Na PGA czeka nas znacznie więcej atrakcji.  Strefy partnerów na Poznań Game Arena to doskonałe miejsce, aby poznać najnowsze trendy w świecie gamingu, spotkać się z twórcami gier i youtuberami, a także wziąć udział w konkursach i turniejach. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu!

 

 Widzimy się w ten weekend!

Zobacz też: PGA 2021 – W co ciekawego zagraliśmy? – Relacja z targów!

Poprzednio Czego nigdy nie powinieneś kupować w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty?
Następny Październikowe premiery na VOD - Netflix, HBO, Prime!