Już wkrótce otrzymamy najnowszą grę od RECO Technology, która zabierze nas do niepewnych czasów wiecznej zmarźliny. 1971 Project Helios niedługo pojawi się na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji.

1971 Project Helios to strategia turowa, której akcja dzieje się w alternatywnym świecie, gdzie doszło do katastrofy. Kilkadziesiąt lat wcześniej, w 1942 roku nastąpił deszcz meteorytów, który zrównał z ziemią znany świat. Na jego zgliszczach, w klimacie wiecznej zimy próbują przetrwać resztki ludzkości. Nam przyjdzie więc kierować niewielką grupą bohaterów, których zadaniem będzie ocalenie pewnej osoby z rąk kultystów. Dzięki jej wiedzy będzie możliwe uratowanie świata.

YouTube player

1971 Project Helios to nic innego, jak strategia turowa przedstawiona w rzucie izometrycznym. W tym świecie rządzą trzy zróżnicowane frakcje: Synowie Zimy, sekta Kaphirites oraz Scavengers żyjący na ziemi niczyjej i utrzymujący się ze zbierania szczątków po zapomnianej cywilizacji. Naukowiec zajmujący się tytułowym Project Helios zostaje uprowadzony przez fanatyków z Kaphirites. Problem jest taki, że Project Helios jest rozwiązaniem na panujące problemy i pomoże uratować świat. Grupa więc ośmiu osób wyruszy na odnalezienie naukowca.

Sama gra podzielona jest na dziewięć zróżnicowanych poziomów, a sama rozgrywka będzie się odbywać w turach. Poziomy mają być zróżnicowane: lodowe pustkowia, tajemnicze lochy czy też stare obiekty wojskowe. W trakcie gry będziemy walczyć z przedstawicielami wszystkich trzech frakcji, a każda z nich będzie cechować się swoją taktyką. Będziemy mogli wykorzystywać w walce elementy otoczenia oraz coraz potężniejsze umiejętności zróżnicowanych bohaterów, które to mogą drastycznie wpłynąć na przebieg walki. Istotną rolę będzie też spełniać tajemniczy surowiec o nazwie Fulgor, który wspomoże niektóre umiejętności lub też pozwoli przywrócić do życia martwych bohaterów.

1971 Project Helios otrzyma swoją premierę już niedługo, bo 9 czerwca. W grę będziemy mogli zagrać na komputerach osobistych, konsoli Playstation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Planowana premiera obejmuje wszystkie konsole tego dnia. Tradycyjnie poniżej przedstawiamy zwiastun z gry oraz parę zdjęć.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Neuroshima Last Aurora - News
Następny Starena - recenzja - ciekawa gra boss rush