Sport jest wdzięcznym tematem gier planszowych i sprzyja temu popularność piłki nożnej czy sportów motorowych. Zobaczcie najciekawsze gry planszowe, które przenoszą emocje sportowych aren wprost na planszę i przekonajcie się, w co warto zagrać.

Flamme Rouge: Karciane wyścigi kolarskie

To gra planszowa dla fanów dwóch kółek, osadzona w pionierskich czasach pierwszej połowy XX wieku. Gracze wcielają się w kolarzy, ścigających się w dynamicznych wyścigach. To taktyczna gra karciana, w której budujemy najpierw tor, a następnie zagrywamy karty, które pozwolą najlepiej wykorzystać możliwości planszowych kolarzy. Zwycięży ten, kto pierwszy dojedzie do mety, starannie zarządzając zmęczeniem rowerzysty. Retro wdzięk Flamme Rouge podkreślony jest przez eleganckie ilustracje na kartach w starym stylu i spodoba się fanom dawnej stylistyki art deco. Do gry dostępnych jest całkiem sporo dodatków, które dodają więcej przeszkód i urozmaicą każdy wyścig. Jeśli chcielibyście rozszerzyć grę o kapryśną pogodę, warto wybrać na przykład Meteo, które wprowadzą deszcz i wiatr utrudniające szybką jazdę, lub Le Grand Tour, który wprowadza prawdziwe tory z Tour de France.

All-Star Lineup Baseball: Znakomita symulacja baseballa

Choć baseball nie jest tak popularny w Polsce, jak w Ameryce, to znajdzie u nas swoich fanów. Czy wiecie, że gra u nas półprofesjonalna liga, z sześcioma drużynami w najwyższej klasie rozgrywkowej? Jeśli chcielibyście przenieść zawody kija i piłki na planszę, All-Star Lineup Baseball to najlepszy wybór. Ta wysoko oceniana symulacja baseballa zawiera elegancką matę, specjalne kości i karty graczy z rzeczywistymi zawodnikami amerykańskiej MLB. Co ciekawe, można grać nie tylko z przeciwnikiem, ale także solo, ponieważ zawiera zasady dla jednego gracza, które symulują drużynę przeciwną. Gra dostępna jest w wersji drukowanej, ale można także taniej kupić pliki PDF do samodzielnego wydruku w wersji Print and Play.

Time of Soccer: Prowadź piłkarzy do zwycięstwa

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć gry planszowej o futbolu, która wciągnie każdego planszowego trenera. To gra, w której zadaniem graczy będzie zarządzanie piłkarzami i zatrudnianie szkoleniowców, po to, aby wygrywać kolejne mecze i zająć pierwsze miejsce w tabeli. Również zarządzanie funduszami klubu piłkarskiego gra tu dużą rolę i gracze muszą pozyskiwać sponsorów, aby opłacić wydatki. Pełna rozgrywka trwa cały sezon i jest to gra przeznaczona dla 1 do 4 graczy. Jeśli lubicie obstawiać zakłady bukmacherskie i chielibyście sprawdzić się w prowadzeniu drużyny piłkarskiej, warto zagrać Time of Soccer.

Chariots of Rome: Ścigaj się w starożytnym Rzymie

Czy wiecie, że starożytni woźnice rydwanów cieszyli się równie wielką popularnością i majątkiem, jak dzisiejsze gwiazdy futbolu? Rzymskie powiedzenie „Chleba i igrzysk” odnosi się nie tylko do walk gladiatorów na arenie, ale przede wszystkim do równie popularnych wyścigów na hipodromie. I właśnie to przedstawia Chariots of Rome: rywalizację między woźnicami na rzymskim Circus Maximus. Każdy gracz kontroluje jeden rydwan, starając się wyprzedzić swojego przeciwnika, zdobywając wieniec laurowy od cesarza. Ale wszystkie triki są tu dozwolone. Ku uciesze tłumu, można nawet użyć bata, żeby obezwładnić przeciwnika, albo spróbować go staranować niebezpiecznym manewrem. A gdyby jeszcze tego było mało, to bogowie mogą zainterweniować, gdy zagrasz odpowiednią kartę. Gra jest szybka i będzie każdego trzymać w napięciu. Chariots of Rome spodoba się fanom wyścigów i starożytnej historii.

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous Nioh 2 - Poradnik - Najważniejsze rady dla początkujących
Next Ori and the Will of the Wisps - Recenzja - Najsłodsza i Najtrudniejsza platformówka