7 najlepszych rozszerzeń do przeglądarki Chrome dla graczy


Rozszerzenia przeglądarki zajęły stałe miejsce w sercach internautów i chociaż nie zawsze widoczne, potrafią ułatwić i uprzyjemnić czas spędzony na korzystaniu z Internetu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że niektóre wtyczki mogą usprawnić życie graczy, a nawet zmienić przeglądarkę w prostą konsolę do gier.

W tym artykule przyjrzymy się kilku ciekawym rozszerzeniom do przeglądarki Chrome, które nie tylko pozwolą rozerwać się w wolnej chwili, ale także pomogą zachować bezpieczeństwo, otworzą nowe możliwości i pomogą w zaoszczędzeniu na typowych wydatkach gracza.

Steam Popularity Filters

Steam to platforma internetowa dedykowana fanom gier komputerowych. W ramach serwisu można kupować i pobierać gry spośród gigantycznego katalogu tytułów. Użytkownik Steam zakłada jedno konto w witrynie i za jego pomocą może kupować i instalować gry od różnych dostawców.

Steam Popularity Filters to niezwykle przydatne rozszerzenie dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z popularnymi grami w serwisie. Możliwość filtrowania najbardziej rozchwytywanych gier oraz ich aktualnych cen ułatwia i przyspiesza przeglądanie bogatej oferty sklepu. To nie wszystko, ponieważ rozszerzenie Steam Popularity Filters posiada skrót, dzięki któremu można przejść do strony aktywacji klawiszy Steam i uruchomić ich kilka jednocześnie, a także wyodrębnić i aktywować tylko niektóre z nich.

CheapShark Deal Search

CheapShark to niewielka aplikacja, która pozwala znaleźć najlepszą dostępną ofertę na gry w Steam. To sprytne rozszerzenie (oferowane wciąż w fazie beta) dodaje specjalny przycisk na stronie sklepu z grami Steam. Zadaniem wtyczki jest przeszukiwanie bazy danych CheapShark i prezentowanie najlepszej dostępnej oferty cenowej na daną grę wideo.

Wystarczy przejść na stronę sklepu z grą i wybrać przycisk „Wyszukaj CheapShark” przechodząc na stronę sklepu z grą. CheapShark obejmuje między innymi witryny

Get Games, Gamers Gate, GameFly i Amazon i Gamers Gate. Wszystko jest jednak uzależnione od tego, gdzie dana gra jest dystrybuowana.

School Bus Simulator 3D

To rozszerzenie przypadnie do gustu wszystkim osobom, które marzą o tym, aby zasiąść za kierownicą szkolnego autobusu. W tej darmowej grze dostępnej w przeglądarce można nie tylko pokazać swoje umiejętności, ale także świetnie się bawić pokonując coraz to nowe przeszkody.

Do wyboru jest kilka autobusów szkolnych, a gra doskonale działa zarówno na przeglądarkach Chrome na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Z łatwością można dostosować prędkość swojego autobusu, hamować, skręcać, a nawet wybierać rodzaj opon.

VPN

VPN pomaga zachować bezpieczeństwo połączenia w każdych warunkach. Zmiana adresu IP pozwala na uzyskanie dostępu do zasobów i materiałów, na które została nałożona geoblokada, a także uniemożliwi namierzenie lokalizacji użytkownika. Ponadto z pomocą VPN do Chrome można wysyłać i odbierać zaszyfrowane dane, które zostaną ukryte przed osobami, które chciałyby uzyskać do nich nieautoryzowany dostęp.

W przeglądarce dostępnych jest wiele darmowych sieci VPN, które nie wpływają na spowolnienie połączenia, a także są pozbawione uciążliwych reklam. Wielu operatorów VPN tworzy swoje własne bezpłatne rozszerzenia, które wpływają na komfort gry i dają nieograniczony dostęp do treści z całego świata.

Snake

Popularnej gry w węża z pewnością nie trzeba przedstawiać nikomu, a w szczególności graczom, którzy posiadali klasyczny model telefonu Nokia. Tym razem gra Snake zyskała nowy, odświeżony wygląd i można ją w kilka chwil uruchomić w swojej przeglądarce. Prosta rozrywka, w której jedna runda trwa od kilkunastu sekund do kilku minut, z pewnością sprawdzi się w przerwie w pracy. Jest to także świetna odskocznia od bardziej rozbudowanych gier wideo.

Chessvision.ai Chess Position Scanner

W przeglądarce Chrome można także analizować dowolne pozycje szachowe znalezione na innych stronach internetowych, filmach lub książkach. Dzięki temu rozszerzeniu miłośnicy szachów mogą dokładnie przyjrzeć się ruchom najbardziej znanych graczy i zrozumieć, dlaczego postąpili oni tak, a nie inaczej. Wtyczka daje również wskazówki każdemu graczowi, który chce przeanalizować układ na szachownicy lub rozwiązać zagadki szachowe.

Twitch Live

Z pomocą Twitch Live gracze mogą oglądać wybrane transmisje na Twitch.tv, a także otrzymywać alerty zawsze, gdy któryś z ulubionych kanałów będzie dostępny online. Dzięki powiadomieniom i dźwiękom gracze nigdy nie przegapią swoich ulubionych transmisji. Sposób, w jaki działa rozszerzenie, a także jego wygląd jest dość prosty, dlatego stanowi doskonały dodatek to tak rozbudowanej platformy, jaka jest Twitch.

Zainstalowanie wtyczek w Chrome jest bardzo proste, dlatego każdy użytkownik przeglądarki może samodzielnie przeglądać sklep z rozszerzeniami i wybierać najciekawsze z nich dla siebie. Dostępne są zarówno wtyczki darmowe, jak i takie, za których użytkowanie należy zapłacić.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Chernobylite Egzamin Końcowy, Prawda o Eksperymentach NAR, Sprzęt dla prawdziwych mężczyzn #5
Next Eldest Souls po premierze - pikselowe indie soulsy dają radę