7 rzeczy o Minecrafcie, o których nie masz pojęcia


Minecraft to ponadczasowa gra, która wpłynęła na całe pokolenie. Ten iście klockowy plac zabaw zyskał miliony zwolenników na całym świecie, a grono wciąż się powiększa. Jeśli również należysz do osób, które doskonale pamiętają swój pierwszy raz w Minecrafta, z pewnością chętnie dowiesz się o 7 rzeczach, o których nie miałeś pojęcia. A może jednak miałeś? Sprawdźmy!

1. Co oferuje Minecraft?

Gra Minecraft w dużej mierze opiera się na kreowaniu własnego świata przy użyciu różnorodnych tworzyw i surowców naturalnych. Czy jednak wiesz, które z nich oferowane są przez twórców gry? Do surowców, których możesz używać w grze Minecraft należą szmaragdy (do handlu z osadnikami), lazuryt (do zaklęć i do barwników), czerwony proszek (jako elektryczność i mechanizmy), żelazo (średnie zbroje i narzędzia), diament (bardzo dobre zbroje i narzędzia), złoto (bardzo słabe zbroje i narzędzia), węgiel (do przepalania), a także netheryt (najlepsze zbroje i narzędzia).

2. Ile trwa doba w Minecrafcie?

Doba w Minecrafcie jest o wiele krótsza niż w świecie realnym, ale czy wiesz, ile tak naprawdę trwa? Jeden dzień w grze Minecraft jest równy jedynie… dwudziestu minutom. Jeśli jesteśmy już przy temacie Minecraftowej doby, warto również wspomnieć o warunkach atmosferycznych. Z pewnością wielu graczy doceni fakt, iż napiszemy tu, że ryby jest o wiele łatwiej łowić w czasie deszczu, aniżeli podczas słonecznej pogody.

4. Które zajmuje Micecraft wśród najpopularniejszych gier w Polsce?

Minecraft należy do najpopularniejszych gier na całym świecie, a na liście najpowszechniejszych gier, w które grają Polscy gracze, zajmuje zaszczytne drugie miejsce. Minecraft to także pierwsza z najpopularniejszych gier na XBOX LIVE, wyprzedzając takie klasyki, jak Call Of Duty, a nawet Halo. Serca graczy podbiła przede wszystkim możliwość pełnowymiarowej rozgrywki na najwyższym poziomie, a także wiele ulepszeń oraz częste aktualizacje. Do najbardziej cenionych walorów gry Minecraft należy także realistyczna rozgrywka, możliwość kreowania własnego świata i szeroki wybór różnorodnych surowców i akcesoriów, pozwalających stworzyć swoją krainę.

5. Jakie zwierzę było pierwowzorem creeper’a

Większość wieloletnich graczy gry Minecraft z pewnością zdaje sobie sprawę z faktu, iż owa aplikacja posiada wiele gatunków. Jednym z nich, zarówno najciekawszych, a co za tym idzie najpopularniejszych jest oczywiście creeper, będący elektrycznie naładowanym zwierzęciem drapieżnym. Co ciekawe, twórca gry w żadnym wypadku nie zamierzał stworzyć takiego potwora. Pierwotnie creeper był… świnią. Drobne i niewielkie, jednak ogromnie znaczące błędy w kodzie (a dokładniej długości i wysokości) doprowadziły do powstania zmory, która cieszy się niezwykłą popularnością przede wszystkim wśród tych, którzy kochają tajemnicze rozgrywki z udziałem potworów.

6. Edukacyjne walory Minecrafta

Minecraft to gra znana i ceniona wśród ogromnej liczby jej użytkowników, jednak z pewnością nikt się nie spodziewał, iż zostanie ona doceniona również za walory edukacyjne. Jej wartość naukową docenił Viktor Rydberg – założyciel sztokholmskiej szkoły średniej z roku 2013, wprowadzając grę Minecraft do obowiązkowego programu nauczania dla trzynastoletniej młodzieży szkolnej. Nauczyciel twierdził, że najlepszym sposobem na edukację jest przede wszystkim znana już od czasów średniowiecznych nauka poprzez zabawę. To właśnie jedynie w tym przypadku, zarówno dzieci, młodzież, a nawet dorośli o wiele lepiej przyswajają wiedzę, a także zdobywają nowe umiejętności. Do niekwestionowanych zalet gry Minecraft, wiele podkreślanych w swoich wypowiedziach przez Viktora Rydberga należy możliwość stworzenia własnego świata na poziomie wirtualnym, co daje swoje odzwierciedlenie w przyszłości, a także życiu dorosłym i pracy zawodowej.

7. Na własnym zawsze lepiej

Grając w grę Minecraft, możemy spotkać się zarówno z serwerami w wersji płatnej, jak i darmowej. Te drugie cieszą się większą popularnością wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w świecie Minecraft. Natomiast dla doświadczonych już graczy, lubiących podnosić sobie poprzeczkę jest ciekawa opcja. Można wynająć sobie serwer, wybrać szybki i niezawodny hosting spośród topki najwydajniejszych (sprawdź na stronie Hosting Minecraft). Jest to opcja dla tych, którzy mają większe wymagania i chcą lepszej gry na własnym serwerze, dzięki któremu gra w ulubionego Minecrefta będzie jeszcze przyjemniejsza i wydajniejsza.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Fall Guys - sezon 3 - Sunken Secrets
Następny Vampire Survivors patch 1.1 zawiera nową postać, poziom i nie tylko