Alan Wake 2 – Godzina premiery, Rozmiar pliku i nie tylko – Co musisz wiedzieć?


Remedy Entertainment w końcu wypuszcza sequel kultowego horroru po 13 latach oczekiwania. Alan Wake 2 to najbardziej ambitna gra studia do tej pory i będzie ich pierwszym prawdziwym podejściem do gatunku survival horror. Gra ma ukazać się 27 października 2023 roku, a fani są podekscytowani powrotem do niesamowitego miasteczka Bright Falls.

W sequelu gracze ponownie przejmą kontrolę nad Alanem Wake’em, pisarzem, który zmaga się z traumą przeszłości. Wake zostaje uwięziony w koszmarnym świecie i musi użyć swoich słów i umiejętności pisarskich, aby przeżyć. Alan Wake 2 z pewnością będzie emocjonującym i pełnym napięcia doświadczeniem dla fanów gier horrorowych. Dzięki swojej mrocznej atmosferze i psychologicznym elementom horroru z pewnością utrzyma graczy z podwyższonym ciśnieniem.

Kiedy premiera i godziny startu?

Alan Wake 2, pierwszy prawdziwy survival horror studia Remedy Entertainment, ukaże się 27 października, tuż przed Halloween. Będziesz mógł zacząć grać o 12:00 rano czasu wschodniego na całym świecie, niezależnie od Twojej lokalnej strefy czasowej. Sprawdź godziny premiery w różnych częściach świata na oficjalnym koncie na Twitterze.

Czy można wcześniej pobrać Alan Wake 2?

Biorąc pod uwagę, że Alan Wake 2 nie będzie miał fizycznego wydania, większość graczy będzie chciała pre-loadować grę. Na szczęście, zgodnie z informacjami ze sklepu PlayStation Store, pre-load będzie dostępny od 25 października i prawdopodobnie w tym samym czasie użytkownicy Xbox Series X|S także będą mogli pobrać grę.

Nie jest do końca jasne, czy pre-load będzie również dostępny na PC, ponieważ Alan Wake 2 zostanie wydany wyłącznie w sklepie Epic Game Store. Chociaż sklep ten okazjonalnie oferuje pre-load dla dużych gier, nie zawsze się to dzieje. Najlepiej sprawdzić EGS 25 października, aby zobaczyć, czy dodano jakieś opcje pre-loadu. Warto również zapoznać się z oficjalnymi wymaganiami systemowymi dla PC tutaj, ponieważ są one dość wymagające.

Zobacz naszą recenzję Alan Wake: Remastered

Jaki jest rozmiar pliku?

Firma Remedy Entertainment nie ujawniła dokładnego rozmiaru pliku gry na każdej platformie. Jednakże studio powiedziało, że wersja na PC zajmie około 90 GB miejsca. Rozmiary wersji konsolowych są zwykle nieco mniejsze niż wersji na PC, ale dobrym pomysłem jest zwonić od 90 do 100 GB miejsca, aby bezpiecznie pobrać grę.

Jakie są bonusy za przedpremierowy zakup Alan Wake 2?

Przedpremierowy zakup gry na dowolnej platformie zapewnia kilka cyfrowych gadżetów. Ponownie, ponieważ Alan Wake 2 jest dostępny tylko w wersji cyfrowej, nie ma żadnych fizycznych bonusów za przedpremierowy zakup. Jednakże, jeśli zamówisz grę przedpremierowo na dowolnej platformie, otrzymasz skórkę do rewolweru ozdobnego dla Alana i pakiet zasobów przetrwania dla Sagi. Prawdopodobnie ten drugi pakiet da Sadze kilka dodatkowych przedmiotów regenerujących, ponieważ jej rozdziały wydają się bardziej skupione na walce i przetrwaniu niż rozdział Alana.

Warto również zauważyć, że gra ma Edycję Deluxe, którą można kupić za 80 dolarów na wszystkich platformach. Edycja Deluxe zawiera więcej przedmiotów kosmetycznych, takich jak breloczek do latarni, skórka do strzelby nordyckiej, karmazynowa wiatrówka i sweter Oh Deer Dinder dla Sagi. Dla Alana otrzymasz skórkę do strzelby Parliament i garnitur Celebrity. Oprócz tego otrzymasz dostęp do dwóch planowanych pakietów DLC do gry, Night Springs i Lake House.

Poprzednio Nowości na VOD w końcówce października!
Następny Poznaj historię Robocop: Rogue City!