';

Alien Artifacts – Unboxing Gry – Witaj w świecie artefaktów

Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was unboxing gry karcianej Alien Artifacts, wydanej przez wydawnictwo Portal Games. Jakiś czas temu kupiliśmy grę bowiem zachęciła nas tematyka, mechanika oraz dobre opinie na temat tejże pozycji. I nie zawiedliśmy się na niej. Za nami kilkanaście partii i muszę przyznać, że gra się spisuje bardzo dobrze. Ale więcej w recenzji.

Alien Artifacts to gra karciana w której macie okazję wcielić się w jedną  międzyplanetarnych korporacji. Twoim zadaniem jest rozwijanie jej siły, budowanie statków, realizowanie planów badawczych, odkrywanie galaktyki. Gra jest odpowiednia dla graczy w wieku powyżej 10 roku życia. Rozwijać swoje korporacje może od dwóch do czterech graczy, a rozgrywka trwa około 60 minut.

Takimi słowami wita nas instrukcja do gry, która jest klarowna i dosyć obszerna.

 

W pudełku gry znajdziecie również karty pomocy dla każdego gracza z zebranymi najważniejszymi informacjami.

 

Znaczniki dla graczy, każda korporacja ma swój kolor.

 

Tutaj widzicie karty planet. Są w kolorze zielonym, bardzo wysokiej jakości. Wszystkie karty mają lekko chropowatą fakturę.

 

Karty technologii

 

Karty budowli

 

Tutaj mamy karty między innymi z tytułowymi artefaktami obcych.

 

Główna talia kart z której dobieramy zasoby.

 

Karty korporacji. Z jedne strony jest wizerunek mężczyzny z drugiej kobiety. Plansze wykonane są bardzo solidnie, mają fakturę podobną do kart.

 

Karty przeznaczone do danej korporacji.

 

Tutaj mamy tekturowy znacznik pierwszego gracza.

 

Podobne Wpisy

Aleksandra Szakoła

Dla znajomych Ola. Niewielka, lecz o wielkim serduchu. Zakochana w pisaniu wierszy, opowiadań, szantach oraz grach planszowych. Bezglutenowa. Zainteresowana dietetyką, oraz pomaganiem czworonożnym przyjaciołom.