An Age Contrived – Galakta zapowiada mnóstwo gier na 2023


An Age Contrived

An Age Contrived to tylko jedna z wielu pozycji, które w planie wydawniczym przygotowała dla nas Galakta. Cały ten tydzień był bardzo emocjonujący. Galaktyczne wrażenia – nie da się tego określić inaczej.

An Age Contrived

W ostatnim czasie moja planszowa kolekcja zwiększyła się o grę W grocie Króla Gór, którą dostałem od kolegów z pracy na urodziny. Tytuł ten bardzo przypadł mi do gustu. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że rok 2023 dopiero się rozkręca. Prawdziwa gratka, której nie będę mógł się oprzeć dopiero nadejdzie, a jest nią An Age Contrived. Ten tytuł to jedna z wielu zapowiedzi, której sam prototyp zaskoczył wydawnictwo Galakta wyjątkowym wykonaniem oraz nowatorskimi rozwiązaniami (choćby niektóre elementy będą się ze sobą łączyć przy pomocy magnesów). Grę An Age Contrived mogliśmy zobaczyć podczas ostatnich targów w Essen.

An Age Contrived to gra euro w świecie fantasy, wykorzystująca mechanikę budowania silniczka i programowania. Gracze wcielają się w istoty o boskiej naturze, których potęga jest tak wielka, jak mocno wierzą w nich śmiertelnicy zamieszkujący ten niestabilny świat. Aby wygrać, musisz umocnić wiarę ludzi poprzez wyprowadzenie ich z epoki ciemności ku świetlistej przyszłości, dzięki czemu staniesz się najważniejszym bogiem w panteonie.
An Age Contrived będzie zaopatrzona w tryb solo, za który będzie odpowiedzialny David Digby. Stworzył on tryby solo do gier takich jak Nieustraszeni: Normandia, Distilled, Racoon Tycoon. Bez wątpienia z pomocą tego weterana, tytuł ten mocno zyska na swojej wartości. Warto także podkreślić, że gra nie będzie mieć wyłącznie trybu solo, bo do tej produkcji będziemy mogli zasiąść nawet w pięciu graczy. Czas rozgrywki będzie oscylował pomiędzy jedną, a dwiema godzinami.
An Age Contrived
W An Age Contrived każdy z graczy otrzyma swoją własną planszę postaci oraz specjalne urządzenie do transmutacji. Ten sprzęt potrzebny będzie do przenoszenia boskiej energii do krainy śmiertelników, aby wywierać swoją wolę, wznosić monumenty, zdobywać nowe tereny oraz zdobywać osiągnięcia. W swojej turze każdy z graczy będzie musiał albo naładować swoje urządzenie transmutacyjne i „zaprogramować” je, albo użyć jego energii do wykonania zaplanowanych wcześniej akcji. Wszystkie informacje w grze są jawne, a jedynym elementem elementem losowości są płytki podczas przygotowania rozgrywki. Tak naprawdę o losach dalszej potyczki zadecydują wybory graczy.
Kampania crowdfundingowa tego tytułu startuje 28 lutego, a sklepowa premiera An Age Contrived jest zaplanowana jeszcze na ten rok! Za premierę polskiej wersji językowej będzie odpowiadać Galakta, która w ostatnich dniach publikuje kolejne ciekawostki dotyczące kolejnych zapowiedzi-niespodzianek! Jeżeli w ostatnim czasie z jakiegoś powodu nie śledziliście social-mediów lub profilu Galakty na Facebooku, jest to zdecydowanie dobry czas, by nadrobić zaległości.
An Age Contrived
Z tematem spotkałem się relatywnie niedawno, nie mniej jednak tak mnie pochłonął, że od kilku dni przemierzam Internet w poszukiwaniu najświeższych i najciekawszych informacji na temat tego tytułu. Udało mi się nawet dotrzeć na grupę Facebook’ową założoną przez autora tej produkcji. Oficjalnie jestem w stanie stwierdzić, że jest to tytuł, w który wejdę w ciemno. Dlaczego? Graficznie się broni, mechanicznie zapowiada się ciekawie. Poza tym będzie to gra, którą wesprze także polskie wydawnictwo, będzie to także absolutna świeżyna, jeżeli chodzi o gry planszowe. Profil na BGG znaleźć możecie tutaj.
Rok 2023 to zatem z mojego punktu widzenia istne szaleństwo. Wydawnictwo Phalanx Polska wydało fenomenalną grę Władcy Ziemi, która okazała się absolutnym hitem. Twórcy z Opola zapowiedzieli również grę Ekspedycyje na bieżący rok, na wrzesień, możemy ją kupić w przedsprzedaży do końca lutego. Jeżeli tego wciąż jest mało, niebawem na półki sklepowe trafi gra Total Domination. W międzyczasie zapowiada się dodruk Scythe, a ponadto wciąż nie wiemy, kto będzie odpowiedzialny za ewentualny dodruk gry Brass: Birmingham (choć w dalszym ciągu podejrzewam, że będzie to Lucky Duck Games Polska). Mamy dopiero luty, po emocjonującym Portalcon’ie 2023, Galakta dodatkowo rozgrzała atmosferę swoimi planami, w międzyczasie na najbliższy czas niespodzianki przygotowały dla nas wydawnictwa takie jak Lucky Duck Games oraz Fox Games. An Age Contrived zalatuje mi trochę grą Black & White. Jest tu trochę wspólnych cech, lecz może jest to tylko jakiś subtelny, przypadkowy akcent.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Znamy wymagania sprzętowe Wo Long: Fallen Dynasty
Następny Oferta gier Prime Gaming na luty 2023