Genshin Impact posiada trójkę bossów, których pokonanie raz w tygodniu daje szansę na bardzo przydatne nagrody. Pierwszym, którego omówimy na łamach naszego portalu jest Andrius, do którego przypisany jest Wolf of the North challenge.

Andrius to potężna bestia podobna do wilka, która włada mocą lodu oraz powietrza (anemo). Aby mieć okazję zawalczenia z tym wymagającym przeciwnikiem, należy wykonać zadanie z Aktu Pierwszego Razora. Jest to ciąg zadań, a kończy się on questem o nazwie The Meaning of Lupical. To właśnie po jego ukończeniu otrzymamy możliwość pojedynku z bossem. Tutaj ważna uwaga – nagrody z bossa można uzyskać tylko raz w tygodniu, jednak przegrana z nim wcale nie dyskwalifikuje od następnych prób. Po prostu będziesz zmuszony przywrócić drużynę do życia i spróbować ponownie. Poniżej przedstawiam filmik z mojej walki z bossem. Na poniższym materiale posiadałem Adventure Rank 31, a bohaterowie posiadali mniej więcej 50 poziom (podobnie jak bronie).

 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube

 

Andrius posiada dwie fazy. Pierwsza z nich, skupiona na żywiole lodu będzie wymagała od nas ciągłego ruchu i uważnego obserwowania bossa. Podstawowy cios łapą jest wyraźnie sygnalizowany i można go łatwo uniknąć. Podobnie dotyczy to ataku z ogona. Jeżeli nie uda się Tobie uniknąć ataku, boss prawdopodobnie Ciebie odrzuci. Dwoma kolejnymi atakami będzie ładowany atak oraz skok. Pierwsza z nich polega na szybkim ładowaniu lodowego wybuchu wobec bossa, druga natomiast sprawia, że boss do Ciebie podskoczy. Pierwszego ataku bardzo ciężko uniknąć nawet unikami – obszar jest duży i jeżeli nie zareagujesz od razu po aktywacji, to otrzymasz obrażenia. Dużo łatwiej unikać jest skoku. Jeżeli walka w tej fazie będzie trwała długo, to boss aktywuje specjalny segment, podczas którego będzie biegać wokół ringu i regularnie szarżować w naszą stronę. Bardzo łatwo tego uniknąć, wystarczy non stop obserwować bossa.

Druga faza walki z Andriusem jest bardziej intensywna. W pakiecie pozostają prawie wszystkie ataki z poprzedniej fazy i dochodzi do tego sporo ataków opartych na żywiole powietrza (anemo). Pierwszą umiejętnością jest lodowy sztorm, który po chwili ładowania będzie powodować pojawianie się lodowych odłamków wokół bossa. Łatwo ich unikać i powinieneś mieć czas na atakowanie bossa. Kolejnym atakiem jest ryk, który po chwili ładowania zadaje olbrzymie obrażenia dla graczy. Niestety nie ma dobrej rady by unikać tego ataku, jedynie zmiana postaci może pomóc przed śmiercią aktywnego bohatera, gdyż obrażenia są naprawdę bardzo wysokie. Następnie twoim problemem będą lodowe fale, które są wyzwalane na froncie bossa. Atak może wystąpić parę razy. Jeżeli walka w tej fazie będzie się przeciągać, ten przywoła dwa małe wilczki zadające niewielkie obrażenia, jednak mogące wytrącić twoich bohaterów z równowagi.

Podstawową rzeczą, o której powinieneś pamiętać przy walce z Andriusem, jest niezabieranie ze sobą lodowych, wodnych i powietrznych postaci o ile nie jesteś pewien ich umiejętności. Wróg jest odporny na ataki lodowe oraz anemo, a wodne umiejętności mogą spowodować, że Twoja postać po prostu zamarznie (co widać powyżej kiedy używałem Barbary). Najlepszymi żywiołami do zabrania i walki z Andriusem to:

  • ogień – oczywisty wybór, szczególnie warto pomyśleć o Khee i Dilucu, ale Xiangling ze swoim potężnym elemental burstem także będzie bardzo przydatna;
  • electro – idealnie współgra z ogniem;
  • anemo – o ile zabierzesz electro i będziesz wykorzystywać anemo do wyzwalania żywiołu i zadawania naprawdę solidnych obrażeń;
  • kamień – tarcze osłonią Ciebie przed efektami żywiołów. Dobrze tutaj sprawdza się Noelle;
  • woda – jeżeli zabierzesz ze sobą postać kamienną i osłonisz np. Barbarę tarczą, to będziesz mógł korzystać z jej potężnych umiejętności leczniczych. Bardzo przydatna może być także Mona, gdyż ta posiada wyjątkowy unik pozwalający jej schować się pod ziemią.

Oprócz tego istnieje szereg innych ciekawostek które przydadzą się do walki z bossem. Przykładowo, za pomocą łuku będziesz w stanie przerwać szarżę bossa, jeżeli trafisz go odpowiednio wcześnie. Atakując nogi bossa, będzie on próbować obrócić się wokół siebie, co spowoduje opóźnienie kolejnych ataków bossa. Sprawny gracz powinien być w stanie długo kitować bossa powodując, że będzie się kręcić wokół własnego ogona.

Mam nadzieję, że poradnik się przydał i walka z tym wymagającym przeciwnikiem będzie łatwiejsza. Jeżeli macie jakieś pytania, to śmiało zostawiajcie komentarze i będę próbować pomóc w miarę możliwości

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio W strefie wojny - Recenzja ze spoilerami - Netflix znowu to zrobił!
Następny Hitman 3 - Recenzja - Łysy wymiata!