Angielski dla wtajemniczonych – jak uczyć się języka?


Systematycznie – niekoniecznie dużo

Łatwo jest odpuścić sobie naukę, gdy codziennie czeka na nas sterta zadań do wykonania, teorii do przyswojenia i ogrom słówek do wkucia. Wtedy nawet najbardziej rozmiłowany poliglota może mieć dość. Sęk w tym, że aby lepiej nauczyć się angielskiego, wcale nie trzeba spędzać nad nim miliona godzin dziennie. Wystarczy nawet 5-10 minut, aby szlifować umiejętność posługiwania się językiem – wtedy nie będzie odczucia, że jest to kolejny obowiązek do spełnienia.

Na pomoc przychodzą aplikacje na telefon – na przykład WordBit. Ten program wyświetla na ekranie blokady jedno słówko na dzień. W ten sposób nauka angielskiego może stać się niewymagającym wysiłku nawykiem. Można też wybrać jedną z aplikacji uczącej słówek w postaci kursu. Wybór jest ogromny: można znaleźć takie, które kładą nacisk na mówienie, zwykłe fiszki, ćwiczenia gramatyczne i wszystko pomiędzy.

Otocz się językiem

Mając solidne podstawy, warto zacząć szukać bardziej zaawansowanych materiałów do nauki. Świetnie do tego nadadzą się seriale po angielsku. Dla fanów produkcji kryminalnych „Broadchurch” będzie dobrym wyborem – pozwoli na obsłuchanie się z różnymi akcentami i poznanie nowych słówek przy jednoczesnym obserwowaniu rozwiązywanego morderstwa.

Jeśli interesuje nas historia i skandale rodziny królewskiej, warto sięgnąć po „The Crown”. Inną interesującą produkcją będzie też „Sherlock” – któż o nim nie słyszał? Serial trzyma w napięciu i pozwoli na osłuchanie się z brytyjskim angielskim. Słownictwo może wydawać się trudne, ale można do niego przywyknąć. Rozrywka połączona z nauką sprawi, że proces będzie o wiele przyjemniejszy.

Używaj podręczników na swoim poziomie

Jeśli opcja chłonięcia angielskiego przez media nie brzmi zbyt przekonująco lub potrzeba usystematyzować swoją wiedzę, zawsze można sięgnąć po dobry podręcznik. „Intermediate Language Practice” wydawnictwa Macmillan jest kuszącym wyborem. Zawiera on CD z ćwiczeniami utrwalającymi, a słownictwo pogrupowane jest według tematów. Jeżeli zbyt fachowo brzmiąca nazwa odstrasza, pocieszeniem będzie komplet zawierający podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Password Reset B1+”. Ćwiczeniówka dołączona do książki pozwoli na przetestowanie swojej wiedzy. Sam podręcznik jest przyjazny w obsłudze, uczy wielu nowych słówek oraz zwraca uwagę na typowe błędy.

Nauka angielskiego nie musi być katorgą, jeśli podejdzie się do niej rozsądnie. Pozwól sobie na przyjemność w odkrywaniu języka i szlifuj dalej swoje umiejętności!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Co obejrzeć w długi weekend w połowie sierpnia?
Następny Heroes of Might and Magic V Spolszczenie z polskimi znakami? Tutaj znajdziesz rozwiązanie!