Aplikacje randkowe i czat ruletka: czy warto płacić za dostęp Premium


Możliwości nowoczesnego Internetu oferują użytkownikom tysiące witryn oraz aplikacji do randek i komunikacji. Niektóre z nich są całkowicie bezpłatne. Niektóre wymagają opłat za wszystko. Jeszcze inne starają się znaleźć „złoty środek” pomiędzy darmowymi a płatnymi funkcjami. Są również takie, którym się to udaje.

Dzisiaj postaramy się sprawdzić, co kieruje użytkownikami przy wyborze płatnych lub bezpłatnych serwisów randkowych, czy warto płacić za możliwość poznania nowych ludzi i jak nie marnować pieniędzy. Dowiesz się wielu pożytecznych i interesujących rzeczy!


Motywacja osób wybierających płatne i bezpłatne serwisy randkowe

Kiedy ktoś wybiera darmowy wideoczat lub aplikację randkową, ich główną motywacją jest chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Ale w rzeczywistości powody mogą być różne:

 1. W darmowych serwisach randkowych znajdują się bardziej aktywni użytkownicy, ponieważ każdy chce zaoszczędzić pieniądze i woli korzystać z takich platform.
 2. W darmowych stronach i aplikacjach dostępne są przynajmniej podstawowe funkcje.
 3. Użytkownicy mogą wypróbować kilka różnych darmowych witryn, porównać je ze sobą i wybrać opcję, która najbardziej im odpowiada. I nie wydadzą na to ani grosza.

Z drugiej strony ważne jest, aby zrozumieć, że darmowa czatruletka lub aplikacja randkowa również wymaga finansowania na obsługę i rozwój. Dlatego też, prędzej czy później wdrożona zostaje jakiś sposób monetyzacji. Najprawdopodobniej będą nim reklamy. W niektórych przypadkach jest to dość inwazyjne. Jeśli nie przeszkadza Ci to, darmowe serwisy randkowe nie będą miały dla Ciebie żadnych minusów.

Porozmawiajmy teraz o płatnych platformach. Zacznijmy od zalet, które użytkownicy bardzo sobie cenią:

 1. Żadnych natrętnych reklam. Jeśli platforma internetowa jest finansowana z subskrypcji użytkowników premium, nie ma potrzeby udostępniania w niej agresywnych reklam.
 2. Dobra moderacja i obsługa klienta. Odpowiednie finansowanie pozwala również utrzymać dużą liczbę moderatorów i administratorów.
 3. Bardziej aktywny rozwój i rozbudowa funkcjonalności. Zazwyczaj płatne usługi rozwijają się szybciej i częściej oferują nowe interesujące funkcje. Ale nie zawsze.

Należy pamiętać, że trudno ocenić wszystkie zalety płatnych stron. Aby dokonać obiektywnej oceny każdego serwisu randkowego i znaleźć najlepszy. trzeba będzie zapłacić za dostęp Premium do każdej z nich (przynajmniej raz). Masz ochotę na taki wydatek? Raczej nie.

Jak wybrać darmowy lub prawie darmowy serwis randkowy online?

Na początek rozważ inne formaty, takie jak czatruletka. Początkowo format ten był całkiem darmowy, ponieważ pierwsze losowe czaty wideo Omegle i Chatroulette pojawiły się już w 2009 roku. Później dołączyły do nich nowe platformy randkowe online. Niektóre z nich wprowadziły płatne funkcje i dodatkowe funkcje. Ale większość z nich pozostaje zasadniczo bezpłatna nawet teraz:

 • DatingusPl.com — całkowicie darmowa czat ruletka, która pozwala spotykać się i rozmawiać z nowymi ludźmi bez żadnych ograniczeń. A dzięki wbudowanemu tłumaczowi wiadomości możesz jeszcze wygodniej komunikować się tu z obcokrajowcami, zacierając wszelkie granice geograficzne i budując mosty niezależnie od odległości.
 • ChatRandom — kolejny darmowy wideo czat ruletka, który pozwala swobodnie rozmawiać z nowymi ludźmi. Tematyczne pokoje czatu również są darmowe. A kupując dostęp premium za 6,99 USD tygodniowo lub 16,99 USD miesięcznie, możesz wziąć udział w osobnym wideoczacie z dziewczynami. Jednak w praktyce każdy użytkownik ChatRandom potrzebuje konta premium.
 • OmeTV — darmowa czatruletka, w której nie ma reklam. W tym wideoczacie możesz użyć filtru ze względu na płeć i lokalizację. Ponadto OmeTV ma również wbudowany tłumacz wiadomości, taki jak na datinguspl.com. Poza tym jest to dość klasyczna czatruletka bez specjalnych dodatków.
 • Hyiak — wideoczat o dość rozbudowanej funkcjonalności. W tej aplikacji możesz spotkać się i porozmawiać z ludźmi twarzą w twarz, prowadzić transmisje wideo, przeglądać historie innych uczestników i wiele więcej. Technicznie rzecz biorąc, czat Hyiak jest bezpłatny. Ale są w nim pewne ograniczenia, a ich usunięcie jest możliwe za specjalną walutę wewnętrzną o nazwie Coins. Coins można kupić bezpośrednio w aplikacji.
 • Camsurf — w zasadzie darmowa chatroulette. W Camsurf są jednak pewne płatne funkcje: możliwość ukrycia lokalizacji, odznaka weryfikacyjna, użycie wiadomości powitalnej itp. Ceny dostępu premium zaczynają się od 6,99 USD. Za 12,99 USD zyskujesz dostęp do funkcji powrotu do poprzedniego rozmówcy, jeśli połączenie zostało zerwane z jakiegokolwiek powodu.
 • MeowChat — czatruletka freemium, która jest dość wygodna w użyciu nawet bez funkcji premium. Możesz poznać nowych ludzi, czatować przez wideo lub czat tekstowy, korzystać z wbudowanego tłumacza, a nawet wysyłać wirtualne prezenty do osób, które lubisz.

Bezpłatny wideoczat to dobry sposób na poznanie nowych ludzi. Ale jeśli z jakiegoś powodu Ci to nie odpowiada, możesz rozważyć bardziej znaną alternatywę — tradycyjne serwisy randkowe i aplikacje. Należy jednak od razu pamiętać, że w tej kategorii praktycznie nie ma całkowicie darmowych serwisów randkowych. W większości przypadków obejmują one płatne funkcje. A w niektórych przypadkach funkcje te są promowane w bardzo natrętny sposób. Spójrzmy na kilka przykładów: • Thursday — aplikacja randkowa freemium, która zapewnia większość potrzebnych funkcji bez konieczności zakupu dostępu premium. Możesz na przykład bezpłatnie wysyłać i odbierać wiadomości od innych użytkowników. Możesz wysłać do 10 polubień dziennie i wyświetlać nawet do 100 kont tygodniowo. Konto premium, które kosztuje około 10 USD miesięcznie, usuwa te ograniczenia i daje jeszcze więcej swobody.
 • Happn — bardzo nietypowa aplikacja randkowa, która powiadamia Cię, gdy jeden z innych użytkowników Happn jest w pobliżu. To świetna okazja, aby jak najszybciej poznać się w rzeczywistości. Jednocześnie główne funkcje aplikacji są dostępne całkowicie bezpłatnie. Subskrypcja Premium kosztuje 14,99 USD miesięcznie. Możesz również skorzystać z funkcji Boost za 5,99 USD lub kupić lokalną walutę — 60 Coins za 12,99 USD.
 • Match — jeden z pionierów wśród serwisów randkowych, ale z poważnymi ograniczeniami dla bezpłatnych użytkowników. Należą do nich ścisłe limity dotyczące wysyłania wiadomości, brak możliwości sprawdzenia, kto polubił Twoje konto i tak dalej. Dostęp premium na miesiąc kosztuje 34,34 USD. Jeśli zapłacisz z góry na sześć lub dwanaście miesięcy zyskujesz zniżkę.
 • Tinderpopularny serwis randkowy, w którym możesz tylko czatować i szukać dopasowań za darmo. Ale bez konta premium nie będziesz w stanie polubić nieograniczonej liczby osób, wyszukiwać osób w różnych lokalizacjach, zobaczyć, kto Cię polubił, napisać do osoby, nawet jeśli nie polubiła Twojego profilu i wiele więcej. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi od 7,99 USD przy płatności za jeden miesiąc.
 • Her — znany serwis randkowy dla członków społeczności LGBTQIA2S. Za darmo możesz przeglądać profile, dodawać znajomych, inicjować czaty i dołączać do społeczności tematycznych. Dostęp premium kosztuje 14,99 USD miesięcznie. Posiadacze kont premium nie widzą reklam, nie mogą zobaczyć, kto jest online ani używać dodatkowych filtrów wyszukiwania, aktywować trybu incognito i nie tylko.

Jak widać, korzystanie z serwisów randkowych i aplikacji jest całkowicie bezpłatne tylko teoretycznie. Ale w praktyce twoje możliwości mogą być bardzo ograniczone. A wybrana usługa co jakiś czas zmusi Cię do płacenia za dostęp premium. Ale, oczywiście, to Ty decydujesz.

Czy warto więc płacić za dostęp?

W rzeczywistości nie mamy jasnej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy dosyć skutecznie nawiązują nowe znajomości w darmowych czatach i aplikacjach randkowych. A innym brakuje funkcjonalności i są skłonni zapłacić, aby poprawić wrażenia użytkownika.

Ale jeśli chcesz poznać naszą opinię, nadal zalecamy rozpoczęcie od bezpłatnych usług randkowych. W ten sposób dowiesz się, jak one działają, jakie możliwości zapewniają swoim użytkownikom, jak aktywna i zainteresowana jest publiczność i tak dalej. A później, jeśli chcesz, możesz przełączyć się na konto premium (jeśli jest dostępne) i wykorzystać wszystkie możliwości wybranej witryny. Wybór należy do Ciebie!

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Wild Hearts - Recenzja - To nie jest kopia Monster Hunter
Następny Expeditions - mały planszowy zgrzyt