Arboretum to gra karciana którą w Polsce przygotowuje dla nas wydawnictwo Rebel. W grze Arboretum skupimy się na tworzeniu własnego ogrodu botanicznego.

Arboretum to gra karciana dla 2 – 4 graczy wykorzystująca mechaniki takie jak zarządzanie ręką lub też zbieranie zestawów. Gra jest przeznaczona dla młodych botaników od 8 roku życia. Dzięki wykorzystaniu mechanik rządzących w grze będziemy zdobywać punkty zwycięstwa. Gra ma bardzo proste zasady i w głównej mierze polegają na tym, że co turę dobieramy dwie karty i jedną z ręki odrzucamy, a drugą zagrywamy. W ten sposób ciągle mamy podobną liczbę kart w ręku i co turę wymieniamy te najmniej potrzebne lub najlepsze w zależności od sytuacji w ręce oraz na stole.

Zagrywane karty tworzą alejki naszego pięknego ogrodu botanicznego i właśnie za nie punktujemy na koniec gry. Problem jest jednak taki, że kolejne wykładane karty muszą pasować do poprzednio wystawionych. Ważny jest też gatunek drzew które sadzamy w alejkach oraz ich wartość punktowa.

Gra Arboretum wpada w oko swoim uroczym, kolorowym wyglądem. Troszkę przypomina zarówno tematycznie, jak i kolorystycznie inną grę z drzewami w roli głównej – Fotosyntezę. Jeżeli polubiliście ten tytuł, to prawdopodobnie i Arboretum przypadnie wam do gustu. Gra mimo swoich niewielkich rozmiarów, zapewnia wiele możliwości dla grających co ma wpływać pozytywnie na jej regrywalność.

Gra posiada także elementy interakcji, gdyż działania innych graczy bezpośrednio wpływają na nasze możliwości. Gra jest obecnie dostępna w przedsprzedaży, a jej premiera nastąpi w marcu 2019 roku. W niewielkim pudełku z grą odnajdziemy 80 kart drzew oraz instrukcję. Zabawa będzie trwała około 30 minut. Gra świetnie się sprawdzi jako kolejna pozycja dla osób szukających gier rodzinnych z dobrą regrywalnością.

Poprzednio Alita: Battle Angel - Recenzja - Najlepszy kinowy cyberpunk od lat
Następny God Eater 3 - Recenzja - Aragami po raz trzeci