Gracze, którzy regularnie odwiedzają kasyna online i grają w gry hazardowe za darmo automaty, do szczęścia potrzebują tylko myszki. Tymczasem w grach online czy typowych komputerowych liczy się także solidna klawiatura. To samo tyczy się pracowania przy komputerze. Dla osób zainteresowanych wysokiej jakości sprzętem dobrym rozwiązaniem będzie nowa klawiatura od Asusa z panelem dotykowym.

Nowy sprzęt od Asusa

W lipcu tego roku firma Asus zaprezentowała na zdjęciach i filmie ROG Falchion. Jest to zupełnie nowa, kompaktowa i bezprzewodowa klawiatura specjalnie stworzona dla graczy. Cechuje ją oświetlenie RGB i mechaniczne przełączniki klawiszy Cherry MX. Model ten posiada także unikalny interaktywny panel dotykowy po lewej stronie i jest wyposażony w osłonę zapewniającą ochronę produktu w czasie transportu. To całkiem ciekawy zbiór funkcji, z których nie mniej ważnym jest panel dotykowy.

Jest to zasadniczo pasek dotykowy, którego można używać do szybkiego i bezproblemowego dostosowywania ustawień osobistych i elementów sterujących. Nowa klawiatura łączy się z komputerami za pomocą bezprzewodowego klucza sprzętowego 2,4 GHz. Jest w stanie zapewnić czas reakcji 1 ms, dzięki czemu wiele osób nie odczuje w żaden sposób opóźnień wynikających z zamiany połączenia przewodowego na bezprzewodowe.

Asus nie zaznaczył jednak, które wersje przełączników klawiszowych Cherry MX RGB będą oferowane na tej klawiaturze. Ta bezprzewodowa mechaniczna klawiatura ROG Falchion 2,4 GHz do gier zawiera kompaktowy układ 68 klawiszy po mistrzowsku stworzonych dla wymagających graczy. Wspomniany interaktywny panel dotykowy ułatwia dostosowywanie ustawień osobistych i dostosowywanie elementów sterujących.

Model ten zapewnia do 400 godzin pracy na baterii, jak i stabilną, długotrwałą wydajność. Jest to pierwsza bezprzewodowa klawiatura ROG z podświetleniem RGB każdego klawisza z technologią Aura Sync. Wyprodukowane w Niemczech mechaniczne przełączniki Cherry MX RGB gwarantują precyzyjne wprowadzanie danych z dotykowym sprzężeniem zwrotnym.

Klawiatura ASUS ROG Falchion na chwilę obecną dostępna ma być wyłącznie z układem US QWERTY. Dołączony do zestawu ochronny pokrowiec z pewnością przyda się tym osobom, które często spotykają się na LAN party lub potrzebują osobnej klawiatury w czasie podróży. Nie wiemy na chwilę obecną, kiedy model ten oficjalnie trafi do sprzedaży oraz jaka będzie jego cena. Znając jednak poziom ASUS-a, powinniśmy się nastawić na całkiem wysoki koszt zakupu.

Najlepsze klawiatury dla graczy?

Oczywiście nadchodząca klawiatura od Asusa jest tylko jedną z kilku propozycji, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie sprzętu dla gracza. Przed zakupem powinniśmy baczniej pomyśleć o swoich gamingowych preferencjach oraz budżecie, gdyż zakupimy klawiatury zarówno za 100 jak i 500 czy nawet 1000 złotych. Naszym zdaniem warto sprawdzić takie modele jak: Razer Huntsman Elite, Cooler Master SK650, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue, SteelSeries Apex 7 TKL, Logitech G513, Sharkoon Skiller Mech SGK3, Corsair K55 Gaming RGB, Natec Genesis Thor 300 TKL, SPC Gear Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB czy też Genesis Rhod 420.

Cechuje je na ogół wysoka jakość wykonania, podświetlenie, mechaniczny lub membranowy typ klawiszy. Na naszej liście umieściliśmy modele, które faktycznie można zakupić między 100 a 1000 złotych, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oczywiście przy wyborze konkretnego modelu warto sugerować się opiniami i recenzjami w sieci, które mogą okazać się najbardziej pomocne w tym zakresie.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Dlaczego serwisy streamingowe są drogim wydatkiem?
Next Obrazy Paryża - Po Jednej Partii