Bajki na HBO MAX i NETFLIXIE, które warto znać!


W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka zagłębimy się w animowany świat filmów i seriali stworzonych z myślą o najmłodszych. Wybrałam jednak takie, które nawet dorosłe osoby obejrzą z przyjemnością. Zobaczmy zatem jakie bajki na HBO MAX i Netflixie warto obejrzeć.

Rodzina Addamsów

Bajki na HBO MAX i NETFLIXIE


Rodzina Adamsów (wersje oryginalne) to moje ulubione filmy, które pamiętam z dzieciństwa. Od zawsze fascynował mnie ten gotycki klimat, niepoprawne poczucie humoru, nietuzinkowe 'zabawy’ dzieci oraz cudowna miłość Mortiii oraz męża. Na HBO Max w wersji animowanej, która też dorównuje poziomowi, jaki znam z poprzednich wersji. Tym razem Addamsowie przeprowadzają się na przedmieścia, nudne i zwyczajne jak dla nich, jednak Wednesday udaje się zawiązać przyjaźń. Jej nowa towarzyszka jest córką znanego komedianta i zupełnie nie odpowiada upodobaniom Addamsów. Ta nietypowa przyjaźń powoduje, że obie rodziny popadają w solidny konflikt.

Shrek

Bajki na HBO MAX i NETFLIXIE

Shrek to absolutnie klasyka klasyków filmowych. Każde dziecko z moich czasów do tej pory miło wspomina seanse z przygodami wielkiego, zielonego ogra i denerwującego osła. Za młodu (hehe) wszyscy męczyliśmy kolejne części po kilkanaście razy. Nawet teraz miło jest ponownie zajrzeć do Shreka, Fiony oraz cudownego rudego kocurka. Dorośli z dziećmi na pewno spędzą miły czas. To dobra komedia dla całej rodziny.

Scooby-Doo

Scooby Doo to cudowny pies, który razem ze swoim przyjaciołomi Daphne, Kudłatym, Velmą oraz Fredem podróżuje po kraju i wspólnie polują na duchy i inne istoty paranienormalne. Co najbardziej podoba mi się w tym wszystkim – Scooby Doo pokazuje, że tak naprawdę największym niebezpieczeństwem dla drugiego człowieka jest drugi człowiek. W filmie z 2020 roku (dostępny na HBO MAX) Scooby wraz z ekipą mierzą się ze spiskiem mającym na celu wypuszczenie do świata zewnętrznego psa Cerberusa.

Tom i JerryTom i Jerry to bajka niby dla dzieci, niby dla dorosłych. Każdy tak na prawdę odbiera ją inaczej. W bardzo dużym uproszczeniu można powiedzieć, że dotyczy ona perypetii dwóch mieszkańców domu; Kota Toma i myszy Jerrego a kot, jak to kot, usilnie próbuje złapać mysz. Film nigdy nie będzie tak dobry,jak programy które pamiętamy z młodości ale warto obejrzeć, nawet dla sentymentu. W filmie z 2021 r. Jerry ukrywa się w prestiżowym hotelu a Tom został zatrudniony, by wypędzić z niego mysz przez nadchodzącą uroczystością.

Jak wytresować Smoka

bajki na hbo max i netflixie

Jak wytresować smoka to seria filmów o przygodach chłopca o imieniu Hiccup i czarnego, zielonookiego smoka o imieniu Toothless. Swoją drogą, jest on też kopią naszego kota: w wyglądzie i zachowaniu. Zaczęło się od tego, że wikingowie prowadzili wojenkę ze smokami, bo te atakowały ich wioski, niszczyły domy oraz wyżerały zapasy. Wszystko zmieniła relacja, jaka nawiązał chłopiec i znaleziony przez niego smok. Nam bardzo podobały się te filmy, są przeurocze.

Kajko i Kokosz

Kajko i kokosz to kolejny polski akcent na Netflixie. Serial oparty jest na komiksach aktorstwa Janusza Christy. Tytułowi bohaterowie są słowiańskimi wojownikami, którzy nieustannie bronią swojej osady przed ciągle nadchodzącymi niebezpieczeństwami. Uwielbiam kresę, w jakiej narysowany jest Kajko.

zwiastun – tutaj

HildaHilda to animowana bajka oparta na serii komisji o tym samym tytule. Opowiada o perypetiach jedenastoletniej dziewczynki o niebieskich włosach, która rządna kolejnych przygód przeprowadza się ze wsi do miasteczka. Wraz ze swoim wiernym kompanem deerfoxem (taka przedziwna kreatura) zaprzyjaźnią się z nawet najniebezpieczniejszymi stworzeniami, które spotykają na swojej drodze.

Hotel Transylwania

bajki na hbo max i netflixie

Filmy z serii Hotel Transylwania to moje odkrycie ostatnich lat. Trochę przypominają klimat Rodziny Addamsów, jednak nie są kopią. Rodzina wampirów wspólnie prowadzi hotel. Kiedy Marvis zakochuje się w  zwykłym człowieku, wybucha skandal. W następnych częściach poznacie także dziecko zrodzone z tego związku –  małego, rudego Denisowiczka, który pragnie udowodnić że należy do rodziny. Także jego dziadek za wszelką cenę walczy o wampirze JA swojego wnuka. Hotel Transylwania sprawia mi masę radości.

Awatar Legenda Aanga

Nie mylcie z popularnym filmem! Akcja serialu Awatar Legenda Aanga toczy się w świecie inspirowanym Azją, w którym niektórzy ludzie mogą  manipulować jednym z czterech żywiołów – wodą, ziemią, ogniem lub powietrzem. Osoba, która potrafi ujażmić wszystkie cztery żywioły nazywana jest Awatarem i uznaje się ją za odpowiedzialną za utrzymanie harmonii w świecie i służy jako łącznik pomiędzy światem rzeczywistym a duchowym. Młody chłopiec podejmuje niebezpieczną misję, aby wypełnić swoje przeznaczenie jako Awatar i przynieść światu pokój.

Smoczy Książę

Smoczy Książę to animowany serial, który od samego początku zbiera całkiem pozytywne oceny, dlatego odnawiany jest na kolejne sezony. Opowiada o trudach braci: księcia Calluma i księcia Ezrana oraz elfa Rayli (pierwotnie wysłanego, by zamordował obydwu wymienionych), którzy opiekują się młodym Azymondiasem – smoczym księciem. Wspólnie dążą do zakończenia konfliktu, który trwa od tysięcy lat i dzieli ludzkość oraz magiczne stworzenia zamieszkujące krainę Xadia.

 

 

Jakie są Wasze ulubione bajki na HBO MAX i Netflixie? Często oglądacie bajki?

 

Zobaczcie też co obejrzeć w kinie w maju! Co obejrzeć w kinie w maju? Premiery kinowe w maju 2022!

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Miłość, Śmierć, Roboty - Sezon 3 - Recenzja - Innowacyjnie pomysłów brak
Następny Zagrajmy w Sokobos - Poziom 1 - 9