Baldur’s Gate 3 otrzymuje nowy patch który dodaje rozbudowany epilog


Zanurz się w nowych scenkach filmowych oraz wydarzeniach odzwierciedlających Twoją unikalną ścieżkę fabularną w Baldur’s Gate 3. Nawiąż ponownie kontakt ze swoimi towarzyszami, dziel wspomnieniami i wymieniaj historie przygód.

Baldur’s Gate 3 otrzymuje wreszcie to, czego tak bardzo mu brakowało, czyli epilog godny tej nieprawdopodobnej i epickiej przygody. Przeczytaj szczere listy od starych przyjaciół i bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w Baldur’s Gate dzięki Baldur’s Mouth Gazette. Zagubiłeś ulubioną piłkę Scratcha? Weź udział w grze w fetchingu za pomocą Astral Prism – the Forbidden Squeaky. Chociaż szczęśliwe zakończenia nigdy nie są gwarantowane, ta ostatnia scena ma na celu zapewnić zamknięcie Twojej osobistej podróży, ukształtowanej przez Twoje wybory w całej grze. poświęć chwilę na refleksję nad ostatnimi sześcioma miesiącami i wyzwaniami, którym stawiliście czoła razem jako zespół. Pożegnaj się ze swoimi towarzyszami przed wyświetleniem napisów końcowych. Oczekuj nowej muzyki od Borislava Slavova, nowych twarzy w obozie i specjalnego zakończenia filmowego dla Gale i Lae’zel, określonego przez Twoje działania po drodze.

Patch 5 wprowadza również „fresh threads”, modną frazę, która oddaje istotę nowych początków i ekscytujących możliwości. Na koniec twórcy dali nam możliwość zdobycia nowych wyjątkowych strojów, takich jak na przykład strój Orin (który na szczęście można pomalować by nie wyglądał tak makabrycznie). Nowy strój dostanie też Shadowheart i nie tylko.

Baldur's Gate 3 [PC] - Recenzja - Czy warto kupić?

Nie bądź elf, dej suba!

Doświadcz Baldur’s Gate 3 z jeszcze wyższym poziomem wyzwania i personalizacji dzięki wprowadzeniu Honor Mode i Custom Mode.

Przygotuj się na nieubłaganą podróż, ponieważ Honor Mode podnosi intensywność Tactician, naszego poprzedniego najtrudniejszego poziomu trudności. Weź udział w bardziej wymagających starciach bojowych i poznaj ponad 30 ulepszonych walk z bossami, zawierających nowy system Legendarnych Akcji, który utrzymuje graczy w napięciu. Przygotuj się na nieoczekiwane działania bossów, dodające kolejne warstwy złożoności do każdego głównego starcia.

Honor Mode podnosi stawkę, wyłączając zapisywanie stanów gry, czyli praktykę polegającą na częstych zapisach w celu złagodzenia skutków. Niektóre zbyt potężne exploity zostały wyeliminowane dla poszukiwaczy przygód w Honor Mode, ale pozostają dostępne w innych ustawieniach trudności.

Możesz ukończyć Honor Mode i odbierz Złoty D20, symbol twojej biegłości w grach, który wzbudzi podziw i zainspiruje innych do pokłonu przed twoim mistrzowskim hardcore’owym graniem. Dla tych, którzy poszukują bardziej autentycznego doświadczenia gry planszowej, Baldur’s Gate 3 wprowadza tryb Custom Mode, nowy tryb gry, który pozwala graczom dostosować swoje doświadczenie do swoich preferencji.

Szczegóły dotyczące Custom Mode

Dzięki różnorodnym opcjom do wyboru gracze mogą dostosować swoje wrażenia do swoich upodobań. Niektóre godne uwagi opcje w trybie Custom Mode to:

  • Ukrywanie wymaganych rzutów: Ta opcja ukrywa wymagany rzut, aby odnieść sukces w testach kości, odtwarzając niepewność gier planszowych.

  • Ukrywanie HP wrogów: Ta opcja ukrywa punkty życia wrogów podczas bitew, dodając element suspensu i strategicznego podejmowania decyzji.

  • Krótkie odpoczynki w pełni leczą drużynę: Ta opcja pozwala na pełne uzdrowienie całej drużyny podczas krótkich odpoczynków, odzwierciedlając regeneracyjną moc krótkich odpoczynków w Dungeons & Dragons.

  • Wyłączanie rzutów ocalenia od śmierci: Ta opcja eliminuje rzuty ocalenia od śmierci, zapewniając bardziej wyrozumiałe wrażenia dla tych, którzy wolą podejście bardziej oparte na narracji.

  • Ukrywanie nieudanych testów percepcji: Ta opcja ukrywa nieudane testy percepcji, uniemożliwiając graczom dostrzeżenie potencjalnych ukrytych elementów lub spotkań.

Oprócz trybu Custom Mode, patch 5 wprowadza również znaczącą poprawę jakości życia: ulepszone zarządzanie ekwipunkiem. Teraz, gdy gracz znajduje się w obozie, może zarządzać ekwipunkiem towarzyszy, którzy nie znajdują się w jego aktywnej drużynie, bez konieczności wcześniejszego rekrutowania ich. Ten uproszczony system zarządzania ekwipunkiem umożliwia bardziej wydajne zarządzanie drużyną.

Co więcej, patch 5 wprowadza poprawki wydajności wynikające z rozwoju wersji Baldur’s Gate 3 na Xboksa, poprawiając ogólne wrażenia z gry na wszystkich platformach.

Poprzednio Grudniowe premiery na VOD - początek miesiąca!
Następny Starship Troopers: Terran Command - Raising Hell - Recenzja