Black Desert Online – Jak łapać konie? – Poradnik


Black Desert Online oferuje nam wiele różnych ciekawych aktywności, które sprawiają, że gra ma się tak dobrze i przyciąga ludzi na setki, jeżeli nie tysiące godzin. Jednym z ciekawszych elementów jest właśnie łapanie koni.

Dlaczego warto łapać konie w Black Desert Online? Ponieważ jest to całkiem niezła frajda, a przy tym można nieźle zarobić, zwłaszcza na późniejszym etapie gry, kiedy bardzo dobrze opanujemy łapanie koni oraz ich rozmnażanie tworząc prawdziwych czempionów warte fortunę oraz tak zwane dream horse, czyli legendarne konie, które warte są miliardy srebra oraz wyglądają majestatycznie. Trenowanie koni to jedna z moich najbardziej ulubionych aktywności związanych z life skillami, zaraz obok łowienia ryb oraz handlowania. Dzisiaj jednak przedstawię Wam krok po kroku, w jaki sposób łapie się konie. Jeżeli nie chcesz czytać, to poniżej przygotowałem także i materiał na youtube związany właśnie z łapaniem koni.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube

 

Pierwsze co musisz zrobić, to ogarnąć początkowe zaopatrzenie. Będziesz potrzebować dwóch rzeczy – Capture Rope oraz Lump of Raw Sugar. Pierwsze z nich kupisz bez problemu u stajennego w każdym dużym mieście. Drugie także zrobisz bez problemu łącząc w heating (L na klawiaturze) Raw Sugar oraz Mineral Water. Na każde 10 porcji cukru, potrzebujesz jednej porcji wody. Warto zrobić tego dużo, podobnie jak kupić sporo lin. Osobiście zawsze posiadam po około dwadzieścia sztuk jednego i drugiego. Nigdy nie wiesz, kiedy znajdziesz konia podczas przygód, a szkoda przepuszczać doświadczenie w Training oraz dodatkowe (czasami duże) pieniądze.

Kiedy już się zaopatrzysz, możesz się wybrać za miasto w poszukiwaniu swojego wierzchowca. W pobliżu Heiden odnajdziesz parę takich miejsc. Niektóre z nich są oznaczone na tej mapie, parę innych odnajdziesz w moim nagraniu powyżej. Konie respią się co dwie godziny, więc jeżeli w danej lokacji go nie ma, to znaczy że inny gracz go złapał. Warto dlatego się rozejrzeć. Kiedy już odnajdziesz dzikie zwierzę, które będzie od Ciebie uciekać, musisz wyposażyć się w Capture Rope wciskając na nim prawy przycisk myszy. To ważne, bo inaczej zużyjesz linę na konia należącego do innego gracza, temu zanim zaczniesz brać linę do ręki, podjedź do zwierzaka i sprawdź czy ucieknie.

Teraz musisz się zakraść – kiedy podejdziesz za blisko koń zacznie uciekać, jeżeli użyjesz liny w trakcie ucieczki, to ją po prostu zmarnujesz. Dlatego lepiej zacząć ją rzucać będąc trochę dalej, niż gdyby koń miał zacząć Tobie uciekać w trakcie animacji rzucania liny (a po tym następuje irytująca kolejna animacja, gdzie nasza postać robi facepalma i nic nie możesz zrobić). Twoim wyznacznikiem kiedy należy rzucić linę jest czerwony celownik, który pokazuje się na koniu.

Kiedy już ją rzucisz musisz w odpowiednim momencie wcisnąć spacje (niebieskie pole), żeby lina uwiązała się na zwierzaku. Następnie musisz zacząć do niego podchodzić, jednak uważaj co jakiś czas koń będzie próbować się wyrwać. Masz dość długą chwilę żeby wcisnąć spację, jednak na tyle długą by zrobić jeszcze dwa albo trzy kroki. Teraz następuje pojedynek, kiedy to musisz wymęczyć swoją klawiaturę agresywnie wciskając spacje i utrzymać wskaźnik w niebieskim polu. Tutaj uważaj, gdyż regularnie trafiam na bug, kiedy to zaraz po jednej sekwencji odpala się następna, którą prawie zawsze się przegrywa (widać to także na powyższym nagraniu). Aby zminimalizować ryzyko należy w momencie kiedy zegar wybije 0 przestać spamować spację. Kiedy już podejdziesz do zwierzaka, wciśnij F5 i daj mu Lump of Raw Sugar, a najlepiej od razu dwa gdyż jeden nie zawsze uspokaja konia na tyle, by dał się dosiąść.

Teraz jedynie należy dosiąść konia i zawieźć go do stajni w najbliższym mieście. Tam konia się rejestruje, nadaje imię i możesz podjąć decyzje co z nim zrobić. Z natury wszystkie konie poniżej T4 sprzedaje, jednak decyzja czy też tak zrobisz należy do Ciebie. Możesz je także zarejestrować do breeding market, gdzie inny gracz będzie mógł użyć Twojego zwierzaka do rozmnażania. O tym jednak możliwe że napiszemy w kolejnym artykule. Mam nadzieję, że ten krótki poradnik był przydatny i odpowiedział na nurtujące pytania. Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej, to śmiało zostawcie komentarz i postaramy się pomóc.

Poprzednio Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera - Recenzja z spoilerami - Snyder wróć do nas!
Następny Co warto obejrzeć na Netflixie i HBO Go w najbliższy weekend