Boże Igrzysko: Magnaci. Gra o Rzeczpospolitą – Unboxing


Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam coś lekkiego, bowiem unboxing gry planszowej Magnaci, którą otrzymaliśmy dzięki uprzejmości wydawnictwa Phalanx. Tą pozycję można zaliczyć do gier historycznych, mających aspekt edukacyjny. I mimo tego, że historia wielu ludziom (w tym również mnie) kojarzy się ze śmiertelną nudą, a głowa boli nam na samą myśl o niej to gra jest bardzo pozytywna i o żadnej nudzie ani znużeniu tu nie ma mowy. Czas spędzony przy grze nie jest stracony, rozgrywka płynie dość szybko i przyjemnie. Tymczasem jednak więcej Wam nie zdradzę, reszty ciekawych rzeczy dowiecie się przy okazji nadchodzącej recenzji tej gry.

Opakowanie prezentuje się następująco. Na wierzchu widnieje ładnie prezentująca się grafika, w żywych kolorach. Całość jest solidna, ma matową strukturę i wydaje się być dość odporna na odkształcenia.

 

Plansza do gry imitująca mapę Rzeczpospolitej, jest dosyć duża i z pewnością zwykły stół tu nie wystarczy. Plansza jest czytelna i bardzo dobrze wykonana.

 

Kilko stronicowa instrukcja do gry. Reguły są klarownie napisane, instrukcja jest bardzo czytelna poprzez zlikwidowanie rozpraszających elementów.

 

Tutaj mamy żetony dominacji, wszystkie wykonane z grubej tektury.

 

Zestaw żetonów z tamtejszymi władcami, są one odkrywane przy kolejnych turach. Wykonane z bardzo grubej tektury.

 

To są zestawy dla graczy, jest ich pięć w różnych kolorach a każdy przedstawia inny ród. Tutaj mamy akurat czarny, zawiera on karty, pionek a także posiadłości.

 

 

 

 

 

Kolejna porcja żetonów, które znajdziecie w pudełku. Są wykonane z drewna i pomalowane, nie mają żadnych prześwitów.

 

Karty, które są niezbędne do rozgrywki. Talia zawiera między innymi karty familii a także karty konfliktów.

 

 

Poprzednio Skąd się wzięła moda na planszówki?
Następny Darkest Dungeon: The Crimson Court - Recenzja - DLC Doskonałe