Brzdęk W Kosmosie – news – dodatki Apokalipsa oraz Stacja Kosmiczna 11


Brzdęk, trzask, zium oraz i-o-i-o to dźwięki towarzyszące nam w próżni jak każdy planszówkowicz dobrze wie. Zeszłoroczny hit Brzdęk! W Kosmosie, najlepszy brzdęk jaki jest na Polskim rynku oczekuje na dwa dodatki! Odpowiedzialnym za nie jest wydawnictwo Lucrum Games, a oba pudełka wyjdą w tym samym czasie, w niedalekiej przyszłości. Gry są jeszcze w drukarniach, a Lucrum się pochwali, jak wypłyną w drogę do Polski.

A co nowego dodają do gry? Same miodności!!! Patrzcie poniżej

Apokalipsa

Dostaniemy 2 nowe dwustronne moduły do stosowania w standardowej planszy.

Karty scenariuszy które wykorzystują czarne kubiki i nadają im niemałe znaczenie. Kiedy zostaną wylosowane, kładziemy je na kartę scenariusza i jeśli wypełnimy cały rządek, dzieje się coś złego. Tak przez 3 poziomy zagrożenia, gdzie pasywna zdolność ostatniego to jak kop w zęby co turę.

Aby zapobiec katastrofom i postępowi scenariusza, możemy zdejmować je płacąc różne surowce, takie jak buty, miecze czy doświadczenie. Z zebranych w ten sposób kubików można korzystać, aby aktywować pola na dwóch nowych modułach planszy dostępnych w tym dodatku oraz na niektórych kartach.

W przypadku, kiedy karty misji Cię nie interesują, możesz składować czarne kubiki obok planszy i kupować je za 3 kasy w celu odpalenia kart i miejsc na planszy.

Dodatkowo dochodzi nowa figurka bosa, stosik kart do marketu oraz kilku wrogów. Miło zobaczyć więcej Brzdęku!

Stacja Kosmiczna 11

Dostajemy całkiem nową planszę Stacji Kosmicznej 11, która zastępuje standardowy krążownik Lorda Eradikatusa z podstawki. Wszyscy startują w centrum bazy, więc wasze ścieżki będą jeszcze bardziej różnorodne niż poprzednio. Dodatkowo, pojawiają się nowe kapsuły ratunkowe tuż obok artefaktów, ale są warte dużo mniej punktów. Strategia pozostawienia kogoś na pokładzie na pewną śmierć stała się właśnie mniej efektywna.

Będzie można instalować specjalne karty na stałe, aby co turę pozyskiwać ich zdolność i benefit. Jest ich ze 20, wtasowuje się je do głównej talii, kosztują krocie i montujemy je kryształami, ale jak wszystko wypali, będzie się działo.

Instrukcja rekomenduje niemieszanie obu dodatków razem z uwagi na rozwodnienie talii oraz zasady poszczególnych modułów.

W dodatku dostajemy całkiem nową planszę, nowego niemilucha, karty markety i pomniejszych wrogów.

My czekamy z wypiekami bo Brzdęk W Kosmosie to nasza ulubiona gra łącząca deck building z plansza i combami na kartach. Przypomnienie recenzji tutaj.

Fotki zgapione od Lucrum Games oraz z otchłani netu.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio New Frontiers - recenzja - Race For the Galaxy na planszy
Następny The Waylanders - Pokazano mapę drogową gry!