Century: Korzenny Szlak – Zapowiedź gry


Witajcie 🙂 cały czas pojawiają się zapowiedzi nowych gier planszowych i wszystkie zdają się bardzo dobrze zapowiadać. A my wypatrujemy nowinek i spieszymy się by Wam je przekazać. Dzisiaj również przyszedł czas na zapowiedź hitu od wydawnictwa Cube Factory of Ideas. Zapraszam do lektury!

Century: Korzenny Szlak – Co to za gra

Niezmierzone bogactwa korzennego szlaku czekają na tych, którzy będą dość sprytni i odważni, by po nie sięgnąć! Stań na czele kupieckiej karawany, uważnie planuj i handluj z głową, a legendarny szlak odpłaci ci górami złota!

Century: Korzenny Szlak to nowa gra planszowa, której światowa i polska premiera odbędzie się 14 czerwca bieżącego roku. Ale już od 20 marca możecie zamawiać grę na przedsprzedaży, wyłącznie przez stronę wydawnictwa, okazja na wcześniejsze nabycie gier potrwa sporo czasu bo do 1 maja. I teraz powiem coś co ucieszy stałych bywalców Pyrkonu, bowiem nie wyjdą oni z pustymi rękami. Gry zamówione na przedsprzedaży będzie można odebrać właśnie podczas festiwalu na stoisku wydawnictwa. To były takie informacje organizacyjne, a teraz powiem więcej o samej grze 🙂

Gra Century: Korzenny Szlak występowała wcześniej pod nazwą Caravan. Jest to strategiczna gra planszowa, która kusi barwnymi ilustracjami. Gra opiera się głównie na handlu, a zasady ma bajecznie proste. Przyjemność z gry mogą czerpać osoby w wieku od ośmiu lat, górnej granicy wieku nie ma. Pozycja przeznaczona jest dla od dwóch do pięciu osób, więc grające wspólnie pary zyskają kolejny tytuł dla dwojga. Czas gry również jest przyzwoity ponieważ rozgrywka zajmuje od 30 do 45 minut. Jest to bardzo dobra opcja czasowa, ponieważ zwykle brakuje na wszystko czasu, chęci i doba jest za krótka, więc takie gry z pewnością zdadzą egzamin.  Z takich ciekawostek dotyczących gry mogę zdradzić sekret, że gra jest pierwszą częścią trylogii. Tak, tak trylogii gier planszowych, w skład tego będą wchodzić trzy pozycje, a każda z nich zabierze graczy na niesamowitą przygodę. Każda będzie osadzona w innym okresie historycznym i ujawni realia innych czasów między XV a XVII wiekiem.

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Torment: Tides of Numenera - Recenzja
Następny Ameritrash, czyli gry planszowe w stylu Amerykańskim - Co musisz wiedzieć