Chcesz pobudzić swój umysł? Zagraj w grę karcianą!


Gra w karty to rozrywka, którą z chęcią zajmują się zarówno dzieci, jak i młodzież czy osoby dorosłe. W dodatku ilość osób grających nie ma w tym przypadku większego znaczenia. Można grać w karty zarówno w pojedynkę, jak i z paroma znajomymi czy członkami rodziny. Jednak niewiele osób wie, że ta rozrywka doskonale wpływa na umysł, znacznie go pobudzając. W ten sposób gra w karty poprawia jakość życia. Czy chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat? W tym celu przeczytaj nasz artykuł.

Jakie płyną korzyści dla umysłu z grania w karty?

Warto podkreślić, że gra w karty poprawia nie tylko pamięć krótkotrwałą, ale ma też bardzo pozytywny wpływ na pamięć długoterminową. Dzieje się tak nie tylko w przypadku osób dorosłych, ale także dzieci. Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych gier dedykowanych wspólnej rozrywce dla całej rodziny. Czy szukasz odpowiedniej zabawy dla Ciebie, żony czy męża i Waszych dzieci?


Choć tego typu rozrywek z kartami można kupić mnóstwo różnych rodzajów, my szczególnie polecamy grę Uno. Jej zasady są podobne do tych z popularnego makao. Jednak grę Uno odróżnia od Makao wiele ciekawych dodatkowych reguł. Jedną z nich jest możliwość rzucenia na stół dzikiej karty, dzięki której inni będą musieli zastosować się do wymyślonych przez Ciebie zasad! W ten sposób możesz zaskoczyć członków nowej rodziny niepowtarzalnym wyzwaniem rzuconym w ich stronę. Wykonanie dziesięciu pompek, recytacja wiersza czy skakanie na jednej nodze przez pół minuty – to, co wymyślisz, zależy wyłącznie od Ciebie!

Nie tylko gra Uno poprawi kondycję Twojego umysłu. Doskonale w tej roli sprawdzą się również pasjans, brydź, a także poker. Wszystkie będą świetnym treningiem dla Twojego umysłu, który bardzo poprawia pamięć, planowanie, osiąganie zamierzonych celów czy po prostu koncentrację. U osób już dojrzałych regularna rozrywka karciana może zapobiec powstaniu i rozwojowi w mózgu choroby Alzheimera.

Dlaczego warto grać w karty z całą rodziną?

Trzeba wiedzieć, że oprócz pobudzania naszego umysłu do większej pracy, regularne korzystanie gier karcianych ma jeszcze mnóstwo innych, bardzo ciekawych zalet. Jedną z nich jest przyjemne zajęcie, podczas którego masz możliwość zaciśnięcia więzi ze swoją rodziną. To także łatwy sposób na zażegnanie rodzinnych sporów czy zapoznanie z najbliższymi innych osób. Jeżeli zastanawiasz się, jak poznać swojego partnera z rodzeństwem i rodzicami, po wspólnym obiedzie zorganizuj im rozrywkę z grami karcianymi!

Tę samą zabawę możesz śmiało wykorzystać we wprowadzaniu małych dzieci w świat liczb czy kolorów. Podopieczni z pewnością będą łatwiej je kojarzyć po paru wspólnych rozgrywkach z rodzicami. Do takich rodzinnych atrakcji trzeba zaopatrzyć się w gry dedykowane najmłodszym. Oprócz wspomnianego i bardzo popularnego Uno warto jeszcze koniecznie zainwestować w uwielbianego przez maluchy Piotrusia czy memory.  Tego rodzaju gry angażują pamięć, wymagają pełnej koncentracji, uczą spostrzegawczości oraz poszerzają umiejętność pracy w grupie.

To, co jeszcze należy do zalet gier karcianych, to fakt, iż są bardzo łatwo dostępne. Obecnie znajdziesz je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych, które prowadzą sprzedaż wyłącznie przez internet. W dodatku karty nie wymagają wykonywania żadnych skomplikowanych czynności czy posiadania specjalnego sprzętu elektronicznego.Wystarczy tylko wygodnie usiąść i rozpocząć wspólną rozrywkę. Mamy nadzieję, że będzie ona za każdym razem bardzo udana. Powodzenia!

 

Poprzednio Zaczynamy grę! Koniec Podróży - The Dragoness: Command of the Flame #01
Następny Cyberpunk 2077 - Osiągnięcia i Trofea- Poradnik Platyny