Co obejrzeć po Śnieżnym Bractwie? Oto nasze propozycje filmów!


Jeśli jesteś fanem dramatów biograficznych, albo zastanawiasz się co obejrzeć po Śnieżnym Bractwie, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami filmów.

Alive, dramat w Andach

Alive to amerykański dramat biograficzny, oparty na prawdziwej historii katastrofy lotniczej w Andach z 1972 roku, w której urugwajska drużyna rugby i ich przyjaciele i rodzina zostali uwięzieni w Andach przez 72 dni po rozbiciu się samolotu – czyli dokładnie o wydarzeniach przedstawionych  w Śnieżnym Bractwie. Film śledzi losy ocalałych, którzy walczą o przetrwanie w trudnych warunkach, zmagając się z głodem, hipotermią i lawinami. Są również zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji dotyczących racjonowania żywności i zaopatrzenia.

33

co obejrzeć po Śnieżnym Bractwie

Film opowiada o prawdziwych wydarzeniach z 2010 roku, kiedy 33 górników zostało uwięzionych pod ziemią po zawaleniu się kopalni San José w Chile. Śledzi losy górników uwięzionych w głębi ziemi, którzy zmagają się z głodem, pragnieniem i strachem. Jednocześnie ukazuje wysiłki zespołu ratowniczego, który pracuje bez wytchnienia, aby uwolnić ich z opresji. Wśród uwięzionych byli zarówno doświadczeni górnicy, ale także i młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynali pracę. Zostali uwięzieni na głębokości 700 metrów pod ziemią. Mieli ze sobą tylko niewielki zapas żywności i wody. Musieli również zmagać się z głodem, pragnieniem, strachem i klaustrofobią. Wieść o katastrofie szybko rozeszła się po świecie. Na miejsce zdarzenia przybyły ekipy ratownicze z całego świata. Po 69 dniach, 13 października 2010 roku, udało się uwolnić wszystkich 33 górników. Ich uwolnienie było wielkim wydarzeniem na całym świecie.

127 godzin

Biograficzny dramat survivalowy, który opowiada prawdziwą historię Arona Ralstona, alpinisty, który został uwięziony pod głazem podczas kanioningu w kanionie Blue John w Utah w kwietniu 2003 roku. Nie mając możliwości uwolnienia się, został zmuszony do amputacji przedramienia scyzorykiem, aby uciec. Po spędzeniu sześciu dni w uwięzieniu Ralstonowi w końcu udało się uwolnić i wyjść z kanionu. Jego historia została po raz pierwszy opowiedziana w jego pamiętniku z 2004 roku, „Between a Rock and a Hard Place”, który później został zaadaptowany do filmu.

Everest

Dramat biograficzny o prawdziwych wydarzeniach z 1996 roku, kiedy podczas podboju Mount Everestu doszło do tragicznej katastrofy. Film śledzi losy dwóch grup wspinaczy, które wyruszają na Everest w tym samym czasie. Pierwsza grupa, kierowana przez Roba Halla, składa się z doświadczonych wspinaczy, którzy mają nadzieję zdobyć szczyt. Druga grupa, kierowana przez Scotta Fischera, składa się z mniej doświadczonych wspinaczy, którzy mają nadzieję na zdobycie szczytu po raz pierwszy. W drodze na szczyt obie grupy napotykają gwałtowną burzę śnieżną, która uniemożliwia im zejście. W wyniku burzy ginie 15 osób, w tym Rob Hall, Scott Fischer i ich klienci

Amundsen

co obejrzeć po Śnieżnym Bractwie

Dramat biograficzny o życiu Roala Amundsena, norweskiego odkrywcy, który jako pierwszy dotarł na biegun południowy. Film rozpoczyna się od młodości Amundsena, kiedy dorastał w Norwegii. Już w młodym wieku wykazywał zainteresowanie eksploracją i podróżami. W 1910 roku Amundsen rozpoczął ekspedycję na biegun południowy. Jego ekspedycja była dobrze przygotowana i wyposażona, a Amundsen był doświadczonym liderem. 14 grudnia 1911 roku Amundsen i jego zespół dotarli do bieguna południowego. Byli pierwszymi ludźmi, którzy to zrobili. Sukces ten był wielkim osiągnięciem i przyniósł mu międzynarodową sławę. Film śledzi również życie Amundsena po jego powrocie z bieguna południowego. Mężczyzna kontynuował swoje podróże i odkrycia, a także angażował się w politykę. Zmarł w 1928 roku w wyniku katastrofy lotniczej.

Północna ściana

co obejrzeć po Śnieżnym Bractwie

Film przygodowy z elementami dramatu historycznego. Jest oparty na prawdziwej historii próby zdobycia północnej ściany Eigeru w 1936 roku przez Toniego Kurza, Anderla Heckmairera, Fritza Kaspareka i Ludwiga Vörga. Śledzi losy czterech wspinaczy, którzy próbują zdobyć zdradliwą północną ścianę Eigeru w Alpach Szwajcarskich. Wspinaczka jest uważana za jedną z najtrudniejszych na świecie, a czterej bohaterowie stają przed wieloma wyzwaniami, w tym lawinami, sztormami i narażeniem na ekstremalne zimno.

Niemożliwe

co obejrzeć po Śnieżnym Bractwie

Dramat biograficzny o tematyce survivalowej w reżyserii Juana Antonio Bayony (także reżysera Śnieżnego Bractwa). Film opowiada prawdziwą historię Marii Belón, hiszpańskiej kobiety, która była na wakacjach w Tajlandii z mężem Henrym i trójką synów, gdy uderzyło tsunami. Maria została odsunięta od rodziny i przez kilka godzin trzymała się palmy. Ostatecznie udało jej się znaleźć dzieci, ale jej mąż nigdy więcej nie został odnaleziony. W rolach głównych występują Ewan McGregor, Naomi Watts i Tom Holland.

Czekając na Joe

Film opowiada prawdziwą historię Joe Simpsona, brytyjskiego alpinisty, który był zaangażowany w bliski śmierci wypadek na Siula Grande w peruwiańskich Andach w 1985 roku. Opowiedziana została historia próby Simpsona i Yatesa zdobycia Siula Grande oraz wydarzeń, które doprowadziły do upadku Simpsona do szczeliny i jego późniejszej walki o przetrwanie w trudnych warunkach Andów.

Walka z lodem

co obejrzeć po Śnieżnym Bractwie

Film przygodowy oparty na prawdziwej historii ekspedycji Ejnara Mikkelsena do Grenlandii. W 1909 roku Ejnar Mikkelsen i Iver Iversen, dwaj członkowie Piątej Ekspedycji Thule, zostają wysłani, aby udowodnić, że Grenlandia jest jedną wyspą, a nie dwiema, jak wielu naukowców uważało w tamtym czasie. Wyruszyli w niebezpieczną podróż przez lodową pokrywę Grenlandii, ale ich sanie zostały zmiażdżone przez lawinę i zostali pozostawieni bez jedzenia ani schronienia. Mikkelsen i Iversen muszą polegać na sobie nawzajem, aby przeżyć, walcząc z surowym arktycznym środowiskiem, głodem i stałym zagrożeniem ze strony niedźwiedzi polarnych. Ich podróż zabiera ich na granicę wytrzymałości i muszą podejmować trudne wybory, aby pozostać przy życiu.

 

 

Zobacz też: Śnieżne Bractwo- recenzja – historia mrożąca krew w żyłach

Poprzednio Jak aktywować grę na platformie EA App (Origin)?
Następny Suicide Squad: Kill the Justice League - Twórcy mówią, że to nie live service, ale ...