Co obejrzeć w kinie w maju? Premiery kinowe w maju 2022!


Zastanawiacie się może co ciekawego grają ostatnio na dużym ekranie? Sprawdźcie jakie będzie można zobaczyć premiery kinowe w maju 2022!

Doktor Strange in the Multiverse of Madness

Marvel Studios' Doctor Strange in the Multiverse of Madness | Official Teaser

premiera: 6 maja 2022

zwiastun: tutaj

Zacznijmy od największej premiery kinowej w maju 2022 r. To kolejna produkcja z Marvel Cinematic Universe i mam nadzieję, że przewyższy o głowę ostatnie filmowe gniotki MCU. Akcja rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach z Spider-Man: Bez drogi do domu (ostatniego dobrego filmu universum). Multiversum zostało otwarte (lepiei niż Komnata Tajemnic) a w związku z tym każde złowrogie siły skierowały wzrok ku Ziemi. Dr. Strange, Wong i Wanda wspólnie spróbują powstrzymać zagrożenie dla ludzkości. Może się jednak okazać, że nawet i oni nie dadzą rady z nowym wrogiem.

Trzy piętra

premiery kinowe w maju 2022

premiera: 6 maja 2022

Trzy piętra to włoski dramat oparty na motywach zaczerpniętych z książki autorstwa Eshkol Nevo pod tytułem Shalosh Qomot. Akcję przeniesiono z Izraela – jak w książce, do Włoch, a dokładnie do Rzymu. Film porusza historie trzech rodzin, które mieszkają w mieszkaniach położonych w jednym apartamentowcu. Zajrzymy do życia mieszkańców, którzy zmagają się i z codziennymi problemami oraz z tymi bardziej zawiłymi. Sprawdzimy perspektywę samotnej matki, ojca podejrzewającego sąsiada o molestowanie dziecka oraz surowego rodzica, którego metody wychowawcze mg

F@cking Bornholm

premiera: 6 maja 2022

Komedia polskiej produkcji. Grupa przyjaciół wraz z dziećmi udaje się na długo wyczekiwany, coroczny wyjazd na duńską wyspę Bornholm. Wieloletnia przyjaźń stanie pod znakiem zapytania i może nie zakończyć się w miły sposób przez pewien incydent pomiędzy wspólnymi pociechami.

Downton Abbey: Nowa epoka

premiery kinowe w maju 2022

premiera: 6 maja 2022

Sequel do Downton Abbey z 2019 roku. Po wydarzeniach z ostatniego filmu, na które składały się królewska wizyta, morderstwo, próba morderstwa i kłótnia z koroną, rodzina Crawleyów przenosi się Francuską Riwierę do swojej rezydencji. Poznamy szerzej historię Violet, na jaw wyjdą różne fakty i sekrety rodzinne. Do tego wszystkiego rezydencję odwiedzi ekipa filmowa. Jak arystokracja poradzi sobie z konsekwencjami wydarzeń? Tego dowiemy się w kinie.

Spree

premiera: 13 maja 2022

Co zrobicie dla zdobycia popularności w Internecie? Spragniony sławy i virali Kurt obmyśla dosyć morderczy plan, który przybliży go do zrealizowania celu. Jako kierowca nagrywa na żywo morderstwa swoich pasażerów. Ostatecznie, jak w takich historiach często bywa, to żyjąca ofiara zyskuje sławę za powstrzymanie mordercy a sam główny zainteresowany, zepchnięty zostaje w odległe czeluści sieci.

Boscy

premiery kinowe w maju 2022

premiera: 13 maja 2022

Komediodramat z Antonio Banderasem i Penelope Cruz w rolach głównych! O czym? Odnoszący sukcesy biznesmen zatrudnia reżysera, by ten nakręcił przebojowy film, który zapewni mu sławę. Aby to zrobić, angażuje do produkcji dobrą, lecz kontrowersyjną panią reżyser i dwoje dorobkowych aktorów z nieco przerośniętym ego. Przy takim miksie wszystko może pójść nie tak, jak trzeba.

Kapitan Nova

premiera: 13 maja 2022

Jest rok 2050. Rusza kolejna misja ratowania ludzkości – Ziemia jest zanieczyszczona i wysuszona, więc pozostała tylko ucieczka w kosmos. Kapitan Nova wraz z załogą muszą cofnąć się w czasie i spróbować zapobiec tragedii. Cofają się jednak zbyt daleko: do czasów w których Kapitan ma 12 lat. Jak dziecko ma ocalić świat?

Mała mama

premiery kinowe w maju 2022

premiera: 20 maja 2022

Mała mama to całkiem uroczy film. Ośmioletnia Nelly spotyka w lesie dziewczynkę w swoim wieku. Po dłuższym zapoznaniu okazuje się, że nowa koleżanka to tak naprawdę mama dziewczynki w swojej młodości. Obie zaprzyjaźniają się i spędzają wspólny czas. Nelly poznaje swoją mamę z nowej perspektywy i widzi ją w zupełnie nowym świetle, nawet jako dorosłą kobietę.

Smutek

premiera: 20 maja 2022

Coś dla fanów horrorów! Tajwańska produkcja mocno inspirowana serią komiksów Crossed. Tajwańska para Kat and Jim stają przeciwko krwiożerczej pandemii wirusa, który zamienia mieszkańców miasta w żądne śmierci bestie. Pandemiczne tematy zaczynają być jeszcze popularniejsze w popkulturze, mimo że większość napisanych jest tak samo.

Złoto

premiera: 20 maja 2022

Podróżnik i jego przewodnik natrafiają na dotąd niespotkany kawałek złota na pustyni. Żeby go wydobyć muszą zdobyć odpowiednie narzędzia. W tym celu rozdzielają się – Virgil zostaje przy znalezisku, Keith wraca do wioski po pomoc. Virgil pozostawiony zostaje trochę na pastwę losu, gdyż samodzielnie musi walczyć z życiem pustynnym oraz chronić siebie przed wszystkim, co chce go zabić. Wszystko wygląda na to, że Keith wykorzystał sytuację i zostawił kompana na śmierć. Wiecie jednak co mówią o karmie.

Książę

premiery kinowe w maju 2022

premiera: 20 maja 2022

Komedia o Robin Hoodzie z Newcastle. W 1961 roku Kempton Bunton, 60-letni taksówkarz, kradnie portret księcia Wellington autorstwa Goi z Galerii Narodowej w Londynie. Służby podejrzewają o czyn międzynarodową szajkę przestępczą. Bohater tej sytuacji pragnie jednak walczyć z niesprawiedliwością oraz na rzecz najuboższych. Czy policja wpadnie na jego trop, kiedy zechce przekazać swoje żądania?

Infinite Storm

premiera: 27 maja 2022

Film polskiej reżyserki, Małgorzaty Szumowskiej. Bohaterka wspina się na Mount Washington w dosyć ciężkich warunkach atmosferycznych. Napotyka jednak ślady osoby, która ma na sobie tenisówki. Zmartwiona, odnajduje mężczyznę i oboje wyruszają na heroiczną walkę o przetrwanie. Jakimś cudem parze udaje się zejść, jednak mężczyzna odjeżdża bez słowa. W wyniku ponownego, niespodziewanego spotkania John wyjawia łamiące serce sekrety, które wzruszą każde skamieniałe serce.

Bob’s Burgers Film

premiera: 27 maja 2022

Burgery Boba to animowany film musicalowy (piekło dla wielu, wielu osób) oparty na serialu telewizyjnym o tej samej nazwie. Wskutek siły wyższej burdegownia Boba i Lindy zostaje zalana wodą a biznes stoi pod znakiem zapytania. Plany na owocne lato zostały zrujnowane a małżeństwo walczy o zachowanie dorobku. W międzyczasie ich dzieci starają się rozwiązać zagadkę, która może przybliżyć ich do uratowania restauracji.

 

Jakie są wg was najciekawsze premiery kinowe w marcu 2022? Na co pójdziecie do kina w najbliższym miesiącu?

Sprawdźcie też Co obejrzeć w Wielkanoc? NETFLIX, HBO MAX, PRIME i KINO! – Czyli premiery z końcówki kwietnia 2022.

Poprzednio Master Chief zdejmuje hełm - O co wielkie Halo?
Następny Ankh: Bogowie Egiptu - recenzja - piasek, konflikt i koty-mumie.