Co obejrzeć w majówkę? Weekend majowy z Netflixem, HBO MAX i Prime!


Jeśli zastanawiacie się co obejrzeć w majówkę, zostańcie z nami. Dzisiaj przedstawię propozycje filmów i seriali z Netflixa, HBO MAX, Amazon Prime oraz z kina, które będą miały premierę w najbliższych dniach. Jeśli nie macie ustalonych planów na zbliżające się dni, może warto nadrobić telewizyjne zaległości

NETFLIX

Bubble

Bubble | Official Trailer | Netflix

zwiastun: tutaj

Buuble to japoński film animowany, który zobaczymy na Netflixie od 28 kwietnia. Co ciekawe, w Japonii dopiero w maju będzie miał premierę kinową. Na Tokio spadły tysiące baniek i odcięły miasto od reszty świata. Wskutek tajemniczego zjawiska w mieście zaburzone zostały prawa grawitacji, co spowodowało, że Tokio przejęły grupy ścigających się parkourowców. Jeden z nich – Hibiku ulega wypadkowi i spada do morza. Tam poznaje Utę i szybko okazuje się, że ich spotkanie wcale nie było przypadkiem.

Ozark – Sezon 4 – część 2

co obejrzeć w majówkę

Ozark to serial, który jest mi polecany z każdej strony a nigdy nie mam czasu faktycznie do niego przysiąść. Może w najbliższej wolnej chwili uda mi się wreszcie poświęcić chwilę. W Ozark chodzi o brudne pieniądze. Razem z rodziną wyprowadzają się na wyżynę Ozark, gdzie serwis piorący idzie pełną parą. Serial jest podobno bardzo, bardzo dobry.

Obława w Silverton

Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z roku 1980, które zapoczątkowało akcję Free Mandela (czyli protestu przeciwko uwięzieniu Nelsona Mandeli przez południowoafrykański rząd apartheidu). W filmie zobaczymy trzech młodych mężczyzn walczących o wolność, których misja sabotażowa przerodziła się w atak na bank oraz przejęcie zakładników.

Rumspringa

co obejrzeć w majówkę

Rumspringa to nazwa okresu, w którym młodzi Amisze po ukończeniu 16 roku życia mogą opuścić społeczność, by poznać życie „na zewnątrz”. Jako, że Berlin uznawany jest za miejsce, w którym Rumspringa wychodzi najlepiej, tam też rozgrywa się akcja filmu komediowego. Na koniec filmu sprawdzimy, czy młody Amisz przyjmie sakramenty i pozostanie we wspólnocie, czy opuści ją na dobre.

 HBO MAX

Miasto jest nasze

co obejrzeć w majówkę

Miasto jest nasze to miniserial napisany postawie książki J. Fentona, reportera gazety  Baltimore Sun. Skupia się wokół pracy jednostki specjalnej Gun Trace Task Force z Departamentu Policji Baltimore. Opowiada o okolicznościach jej powstania oraz głośnym upadku w mieście kierowanym wojnami narkotykowymi. Powód klęski? Bezczynność jednostki, masowe aresztowania, bezkarność, czyli ogromna korupcja.

Nie czas umierać

co obejrzeć w majówkę

nasza recenzja filmu: Nie czas umierać – recenzja – Jestem wstrząśnięta, nie zmieszana

Najnowszy film z Jamesem Bondem. Niestety, ostatni w którym Daniel Craig wcieli się w rolę agenta 007. Nie czas umierać to bardzo dobry film akcji. Przepełniony jest angielskim humorem w stylu Bonda, nietuzinkowymi rozwiązaniami technologicznymi  i przecudownymi samochodami. Ciekawe co przyniosą kolejne filmy z Bondem.

Chłopiec w pasiastej piżamie

Film jest adaptacją książki autorstwa Johna Boyne o tym samym tytule. Kiedy jego ojciec zostaje komendantem w niemieckim obozie zagłady, ośmioletni Bruno z resztą rodziny przeprowadza się na wieś. Tamtejsze życie różni się od berlińskich scenerii, które znał do tej pory, więc spędza czas głównie na czytaniu i odkrywaniu nowych miejsc. Pewnego dnia spotyka rówieśnika, tyle że z drugiej strony krat. Między chłopcami nawiązuje się piękna przyjaźń, która nie zna i nie rozumie podziałów.

Lada dzień

co obejrzeć w majówkę

Film Lada dzień opowiada o realiach życia na imigracji. Nastoletni Ramin mieszka z rodziną w ośrodku dla uchodźców na Finlandii. Z jednej strony wchodzi właśnie w pozornie beztroski okres wakacyjny, z drugiej strony jego rodzice dostają właśnie wiadomość o nie przyznaniu azylu. Rodzina chłopca stara się  utrzymywać kochającą się atmosferę, w miarę radosne nastroje, mimo że kwestia deportacji cały czas nad nimi krąży.

AMAZON PRIME VIDEO

Undone – sezon 2

Undone Season 2 – Official Trailer | Prime Video

Undone to jeden z bardziej chwalonych produkcji Amazona. To serial animowany skierowany dla osób dorosłych. Alma uległa groźnemu wypadkowi samochodowemu. Cudem przeżyła a samo wydarzenie zostawiło ją z nowymi umiejętnościami – potrafi manipulować czasem i przemieszczać się w czasie. Nowe umiejętności postanawia wykorzystać, by poznać prawdę o śmierci swojego ojca.

KINO

Rodzinna zamiana ciał

Francuska komedia, za której akcją ciężko będzie nadążać. Każdy w rodzinie Morelów zmaga się ze swoimi problemami, czy to w pracy, czy w szkole, czy innych aspektach życia. Skala problemu rośnie, kiedy pewnego ranka Morelowie odkrywają, że ich duchy przeniosły się do cudzego ciała. Mama jest teraz u sześciolatki, sześciolatka u taty, ten u nastoletniego dziecka. Nawigowanie codzienności zostanie solidnie utrudnione kiedy przyjdzie w takim miksie napisać kartkówkę lub spotkać się z szefem.

Lucyfer / Luzifer

Lucyfer to horror produkcji austriackiej. Johannes wraz z matką mieszkają na uboczu, w górach. Wiodą spokojnie życie przepełnione religią. Johannes jest osobą niepełnosprawną umysłowo, dlatego też nie podważa codziennych rytuałów religijnych wmuszanych przez matkę. Diabeł budzi się, kiedy alpejskie tereny wokół ich domu mają zostać sprzedane.  Okazuje się, że zło stoi bliżej, niż się spodziewano. Podobno inspirowany prawdziwą historią.

X

co obejrzeć w majówkę

Kolejny amerykański slasher. Z tych jakością bywa różnie, ale może fani gatunku zechcą sami się przekonać. Aktorka porno, jej partner producent i grupa znajomych podróżują po Teksasie, aby nakręcić film dla dorosłych. Znajdują lokalizację na farmie u starszych państwa. Kiedy ich podstarzali gospodarze przyłapują ich na pracy, młodzi muszą zwalczyć o swoje życie.

 

 

Sprawdźcie też Co obejrzeć w kinie w maju? Premiery kinowe w maju 2022!

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Diablo Immortal nie tylko na telefony
Następny NCWW - na jakie planszowe nowości wydać wypłatę? Kwiecień 2022