Co obejrzeć w październikowy weekend? Netflix, HBO i inne!


Co obejrzeć w październikowy weekend? Zobaczmy jakie premiery pojawiły się na Netflixie, HBO MAX, Disney+, Prime Video i w kinie w tym tygodniu!

NETFLIX

CAPTAIN LASERHAWK: A BLOOD DRAGON REMIX

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix 🕹️📼👾 | Official Trailer | DROP 01 | Netflix

Serial anime wyprodukowany przez Ubisoft Film & Television i Bobbypills. Opiera się na grze wideo Far Cry 3: Blood Dragon z 2013 roku, łącząc jednocześnie elementy i postacie z kilku innych serii Ubisoft. Akcja serialu rozgrywa się w dystopijnej przyszłości, w której Stany Zjednoczone zostały przekształcone w technokrację rządzoną przez propagandę i korupcję. Tytułowym bohaterem jest Dolph Laserhawk, superżołnierz-cyborg, który został zdradzony przez swój rząd i zamknięty w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Dolph jest zmuszony poprowadzić grupę rebeliantów na ryzykowne tajne misje pod rozkazami tajemniczego Strażnika więzienia.

OLD DADS

Co obejrzeć w październikowy weekend

Film jest komedią o trójce przyjaciół w średnim wieku, którzy w późniejszym życiu zostają ojcami. Trzej najlepsi przyjaciele, wszyscy po czterdziestce, po raz pierwszy zostają ojcami. Szybko  orientują się, że ojcostwo nie jest już tym, czym było kiedyś. Nie nadążają za zmieniającym się światem milenijnych dyrektorów generalnych i wpływowych dyrektorów przedszkoli. Próbując stawić czoła wyzwaniom ojcostwa, trzej przyjaciele muszą także nauczyć się pozbywać się przeszłości i rozpocząć nowe życie jako ojcowie.

FLASHBACK

Krótkometrażowy horror. Maya jest młodą kobietą, która stara się poradzić sobie z następstwami doświadczenia bliskiego śmierci. Nawiedzają ją wizje swojej przeszłości i zaczyna wątpić we własne zdrowie psychiczne. Próbując poskładać w całość to, co się wydarzyło, Maya zdaje sobie sprawę, że może być w niebezpieczeństwie. Aby się ocalić, musi stawić czoła swojej przeszłości i pokonać strach.

UNCHARTED

Przygodowy film akcji oparty na serii gier wideo o tym samym tytule. Film opowiada historię Nathana Drake’a, młodego sprytnego złodzieja, którego Victor Sullivan – doświadczony poszukiwacz skarbów, zwerbuje do odnalezienia zaginionej fortuny Ferdynanda Magellana. Razem wyruszają w niebezpieczną podróż dookoła świata, stawiając czoła zdradzieckim wrogom i śmiercionośnym pułapkom.

VENOM

Co obejrzeć w październikowy weekend

Eddie Brock jest dziennikarzem śledczym, który zostaje zwolniony z pracy po tym, jak nie udaje mu się udowodnić, że Carlton Drake, dyrektor eksperymentalnej firmy Life Foundation, prowadzi nielegalne badania. Brock spotyka się z Anne Weying, byłą narzeczoną Drake’a, która informuje go, że Drake został aresztowany za morderstwo. Brock infiltruje Life Foundation i dowiaduje się, że Drake prowadzi eksperymenty na obcych symbiotach. Brock zostaje wystawiony na działanie symbiota, który łączy się z nim i daje mu nadprzyrodzone moce. Brock wykorzystuje swoje nowe moce, aby zemścić się na Drake’u. Jednak symbiot zaczyna przejmować kontrolę nad Brockiem, co prowadzi do konfliktu między nimi. W końcu Brockowi udaje się opanować symbiota i staje się Venomem, mściwym obrońcą.

HBO MAX

PRZEKRĘT

Brytyjski film kryminalny z 2000 roku w reżyserii Guya Ritchiego. Film opowiada o dwóch grupach przestępców, które walczą o zdobycie skradzionego brylantu. Akcja filmu rozgrywa się w Londynie. Mickey O’Neil (Brad Pitt), irlandzki bokser, zostaje zmuszony do kradzieży brylantu od Borisa the Blade’a – rosyjskiego gangstera. Brylant zostaje jednak ukradziony przez grupę początkujących rabusiów, w skład której wchodzą: Vinny, Tyrone (Jason Statham) i Sol. Tymczasem Franky Four Fingers, brytyjski gangster, zleca Aviemu – amerykańskiemu gangsterowi, odzyskanie brylantu. Avi zleca tę sprawę O’Neilowi  który łączy siły z Vinnym i Tyronem. Obie grupy przestępców ścierają się w serii chaotycznych i brutalnych wydarzeń.

PIERWSZY REFORMOWANY

Co obejrzeć w październikowy weekend

Dramat psychologiczny, którego akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku w stanie Nowy Jork. Ernst Toller jest pastorem małego kościóła, jednak jest zmęczony i przybity tragiczną śmiercią syna, który zginął w Afganistanie. Pewnego dnia do Tollera przychodzi Mary (Amanda Seyfried), młoda kobieta, która jest w ciąży z mężem, Michaelem (Philip Ettinger), aktywistą ekologicznym. Michael planuje zamach na siebie i innych, aby zwrócić uwagę na problem zmian klimatu. Mary prosi Tollera o pomoc w powstrzymaniu męża. Toller zaczyna rozmawiać z Michaelem i poznaje jego motywacje. Wkrótce sam zaczyna wątpić w sens życia i Boga.

HISTORIA GABBY PETITO

Dokumentalny dramat opowiadający historię Gabby Petito, 22-letniej kobiety, która została zamordowana przez swojego narzeczonego Briana Laundrie podczas podróży po kraju w 2021 roku. Film rozpoczyna się, gdy Gabby i Brian wyruszają w podróż w lipcu 2021 roku. Para publikuje w mediach społecznościowych szczęśliwe zdjęcia i filmy z podróży, ale za kulisami ich związek się pogarsza. Brian staje się coraz bardziej kontrolujący i agresywny. W sierpniu 2021 roku rodzice Gabby zaczynają się niepokoić, gdy przestają otrzymywać telefony i SMS-y od córki. Co działo się dalej? Zachęcam do zapoznania się z tym dokumentem.

SPISKOWIEC Z SĄSIEDZTWA

Dokument, w którym Alexandra Pelosi przeprowadza wywiady z kilkoma osobami, które 6 stycznia 2021 r. szturmowały Kapitol USA. W filmie występują różni rozmówcy, w tym były funkcjonariusz policji, mama i właścicielka firmy. Pelosi rozmawia z rozmówcami o ich motywacjach udziału w powstaniu, przeżyciach z 6 stycznia i poglądach na następstwa ataku.

SCAVENGERS REIGN

Co obejrzeć w październikowy weekend

Postapokaliptyczny serial dramatyczny, którego akcja rozgrywa się w świecie spustoszonym przez niszczycielski wirus i opowiada o grupie padlinożerców walczących o przetrwanie w ruinach cywilizacji. W serialu występuje Olivia Wilde w roli Anyi, przywódczyni padlinożerców. Anya to twarda i zaradna ocalała, która jest zdeterminowana chronić swój lud za wszelką cenę. W obsadzie znaleźli się także Jai Courtney, Zoe Saldana i Daveed Diggs.

DISNEY+

WITAMY WE WREXHAM

Co obejrzeć w październikowy weekend

Serial dokumentuje wydarzenia walijskiego klubu piłkarskiego Wrexham A.F.C., opowiedziane przez właścicieli klubu, Ryana Reynoldsa i Roba McElhenneya. Serial opowiada historię Reynoldsa i McElhenneya, którzy przejmują klub w 2020 roku, pomimo braku wcześniejszego doświadczenia w piłce nożnej. Nowi właściciele szybko przekonują się, że prowadzenie profesjonalnego klubu piłkarskiego nie jest łatwe, gdyż stawiają czoła wyzwaniom zarówno na boisku, jak i poza nim. Pomimo wyzwań Reynolds i McElhenney są zdeterminowani, aby odmienić klub i przywrócić mu dawną świetność. Serial śledzi ich podróż, gdy inwestują w infrastrukturę klubu, zatrudniają nowego menadżera i próbują zbudować zwycięski zespół.

ZAUŁEK KOSZMARÓW

Thriller psychologiczny w stylu neo-noir w reżyserii Guillermo del Toro, napisany na podstawie powieści Williama Lindsaya Greshama z 1946 roku pod tym samym tytułem. W roli głównej Bradley Cooper wciela się w Stantona Carlisle’a, oszusta, który łączy siły ze skorumpowanym psychiatrą (Cate Blanchett), aby manipulować bogatymi. Zaułek Koszmarów opowiada historię Stantona Carlisle’a, pechowego włóczęgi, który dołącza do objazdowego karnawału. Spotyka tam jasnowidza (Toni Collette) i jej męża-mentora (Willem Dafoe), którzy uczą go czytać w myślach i wykonywać magiczne sztuczki. Carlisle wykorzystuje swoje nowo odkryte umiejętności, aby oszukiwać ludzi i zarabiać fortunę.

GĘSIA SKÓRKA – SEZON 1

Jest to adaptacja serii książek „Gęsia skórka” autorstwa R. L. Stine’a i stanowi kontynuację filmów z 2015 i z 2018 roku. W serialu występuje Jack Black, który ponownie wciela się w rolę R. L. Stine’a. Serial opowiada o grupie pięciu uczniów szkół średnich, którzy wyzwalają nadprzyrodzone siły w swoim mieście i wszyscy muszą współpracować, aby je uratować. Seria zawiera różnorodne potwory i stworzenia z książek Goosebumps, w tym Slappy the Dummy, Abominable Snowman of Pasadena i Werewolf of Fever Swamp.

PRIME VIDEO

WIND RIVER. NA PRZEKLĘTEJ ZIEMI

Co obejrzeć w październikowy weekend

Thriller kryminalny, w którym występuje Jeremy Renner w roli Cory’ego Lamberta, agenta US Fish and Wildlife Service, który z pomocą agentki FBI (Elizabeth Olsen) prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa młodej rdzennej Amerykanki w rezerwacie Indian Wind River w Wyoming. Bohaterowie odkrywają mroczny i niebezpieczny świat przestępczości i korupcji w rezerwacie. Próbując wymierzyć sprawiedliwość zabójcy, muszą także zmierzyć się z własnymi uprzedzeniami i lękami.

UPLOAD – SEZON 3

Upload Season 3 - Official Trailer | Prime Video

Akcja serialu rozgrywa się w przyszłości, w której ludzi można przenieść do wirtualnego zaświatów. Nathan Brown to młody mężczyzna, który ginie w wypadku samochodowym i zostaje przesłany do luksusowego wirtualnego świata zwanego Lakeview. Tam Nathan może wieść doskonałe życie, bez bólu i cierpienia. Jednak wkrótce odkrywa, że Lakeview nie jest tym, czym się wydaje i że wirtualne życie pozagrobowe ma też ciemną stronę.

BOSCH: DZIEDZICTWO – SEZON 2

Co obejrzeć w październikowy weekend

To kontynuacja losów Harry’ego Boscha, który po odejściu z policji prowadzi prywatną firmę detektywistyczną. W tym sezonie Bosch współpracuje z Honey Chandler, by rozwiązać sprawę zaginięcia bogatej bizneswoman. Bosch musi również stawić czoła wyzwaniom związanym z wychowaniem córki, Maddie, która wstąpiła do policji.

KINO

CZAS KRWAWEGO KSIĘŻYCA

Co obejrzeć w październikowy weekend

Westernowy dramat kryminalny wyreżyserowany i wyprodukowany przez Martina Scorsese, który wraz z Erikiem Rothem napisał scenariusz na podstawie książki Davida Granna z 2017 roku pod tym samym tytułem. W rolach głównych występują Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. Film opowiada o seryjnych morderstwach członków Osage Nation w Oklahomie w latach dwudziestych XX wieku i późniejszym śledztwie prowadzonym przez FBI.

 

 

Zobacz też: Premiery na VOD w październiku – Netflix, HBO i inne!

Poprzednio Najciekawsze filmy i seriale oparte na grach komputerowych - Ranking 2023
Następny Plemiona Wiatru - recenzja - wioska w koronie drzew!