Co obejrzeć w sierpniowy weekend na VOD?


Sprawdźmy co obejrzeć w sierpniowy weekend na VOD – jakie premiery pojawiły się na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video w tym tygodniu? A co nowego pojawiło się w kinie?

NETFLIX

MAŁPI KRÓL

To animowana komputerowo komedia akcji fantasy, inspirowana klasyczną powieścią dynastii Ming – Podróż na Zachód. Małpi chłopiec wyposażony w magiczny kij rozpoczyna epicką podróż, w trakcie której stawia czoła demonom, smokom, bogom oraz swojemu największemu wrogowi: własnej pysze.

KLUB MIŁOŚNIKÓW KRYMINAŁÓW

Co obejrzeć w sierpniowy weekend

Dla fanów horrorów – Klub miłośników kryminałów.Ośmioro przyjaciół, których łączy pasja do horrorów, staje się celem morderczego klauna. Wydaje się, że ten zna ich mroczny sekret i metodycznie tropi ich, jednego po drugim.

RAGNAROK – SEZON 3

Co obejrzeć w sierpniowy weekend

To współczesna opowieść o mitologii nordyckiej, której akcja rozgrywa się w fikcyjnym norweskim miasteczku Edda, skupiająca się na środowisku i skutkach zmian klimatycznych. W Ragnaroku główny bohater, nastolatek o imieniu Magne, odkrywa, że ma specjalne moce i połączenie ze starożytnymi bogami. Odkrywając otaczające go tajemnice, zdaje sobie sprawę, że jest reinkarnacją Thora, nordyckiego boga piorunów, i że ma do odegrania rolę w walce z potężną rodziną Jutul, która w rzeczywistości jest starożytnym olbrzymem (Jotunn) udającym jako ludzie. Ci giganci są odpowiedzialni za zniszczenie środowiska w mieście.

HBO MAX

PORTLAND TOWER

To brytyjski serial telewizyjny z gatunku police procedural.  Akcja rozgrywa się w Londynie. Opowiada o tragicznym wydarzeniu, w którym doświadczony funkcjonariusz policji metropolitalnej i młoda Libijka spadają z dachu londyńskiego budynku. Ponieważ jedna z nielicznych świadków, wkrótce potem znika, inna policjantka musi pogodzić dwa aspekty śledztwa: odkrycie wydarzeń na dachu i zlokalizowanie zaginionej Lizzie.

GHOSTBUSTERS. POGROMCY DUCHÓW

To reboot klasycznego filmu z 1984 r. pod tym samym tytułem. W przeciwieństwie do oryginalnego filmu, wersja z 2016 roku zawiera główną obsadę żeńską. Fabuła opiera się na podobnych założeniach jak oryginał. Bohaterowie to grupa ludzi, którzy rozpoczynają działalność polegającą na łapaniu i badaniu duchów w Nowym Jorku. W miarę nasilania się zjawisk paranormalnych zespół musi stawić czoła spiskowi, który zagraża całemu miastu.

BATMAN I SUPERMAN: BITWA SUPERSYNÓW

Co obejrzeć w sierpniowy weekend

Animowany film o z 2022 roku, wydany bezpośrednio przez Warner Bros Animation. Czerpie inspirację z komiksów o tym samym tytule oraz stanowi 49. pozycję w serii oryginalnych filmów animowanych DC Universe. Warto zauważyć, że ten film wyróżnia się jako pierwszy pełnometrażowy film fabularny DC Entertainment wykonany w całości w CGI. Jonathan Kent wraz z Damianem Wayne’em staje przed trudnym zadaniem zapobieżenia globalnej katastrofie. Razem muszą się zjednoczyć, aby ocalić swoich ojców i bronić świata, stając się coraz bardziej gotowi przyjąć przypisaną im rolę superbohaterów.

PIKSELE

Co obejrzeć w sierpniowy weekend

Komedia akcji w reżyserii Chrisa Columbusa. Założeniem filmu jest opowieść o kosmitach, którzy błędnie interpretują nagrania wideo z klasycznych gier zręcznościowych jako wypowiedzenie im wojny. W odpowiedzi atakują Ziemię, korzystając z technologii emulującej te gry, zamieniając je w rzeczywiste zagrożenia.

DISNEY+

EARL I JA, I UMIERAJĄCA DZIEWCZYNA

Dramat o dojrzewaniu napisany przez Jessego Andrewsa na podstawie jego debiutanckiej powieści z 2012 roku pod tym samym tytułem. Film jest zarówno pełen humoru, jak i szczery, łącząc wyzwania życia nastolatka z surową rzeczywistością nieuleczalnej choroby. Fabuła koncentruje się wokół Grega Gainesa, ucznia ostatniej klasy liceum, który stara się pozostać w szkole praktycznie niewidoczny i większość czasu spędza ze swoim współpracownikiem Earlem na kręceniu niskobudżetowych parodii filmów. Jego życie zmienia się, gdy matka zmusza go do zaprzyjaźnienia się z Rachel Kushner, koleżanką z klasy, u której zdiagnozowano białaczkę. Chociaż ich przyjaźń zaczyna się jako wymuszone przedsięwzięcie, ostatecznie przeradza się w głęboką więź, a Rachel staje się znaczącą częścią filmowych przygód Grega i Earla.

STAR WARS: AHSOKA

Co obejrzeć w sierpniowy weekend

Miniserial opracowany i napisany przez Dave’a Filoniego dla Disney+. Ahsoka jest spin-offem The Mandalorian, umiejscowiona na tej samej osi czasu, co serial Mando i powiązane z nim spin-offy. Akcja Ahsoki rozpoczyna się po Powrocie Jedi, a także stanowi kontynuację animowanego Star Wars: Rebelianci. Narracja koncentruje się na Ahsoce Tano, która zagłębia się w rosnące zagrożenie dla galaktyki w następstwie upadku Imperium.

AMAZON PRIME VIDEO

CRUEL SUMMER

Co obejrzeć w sierpniowy weekend

To antologia amerykańskiego serialu telewizyjnego skupiającego się na dramatach, kryminałach i thrillerze dla nastolatków. Debiutancki sezon opowiada o dwóch nastolatkach z połowy lat 90., badających następstwa zniknięcia jednej i późniejszego zastąpienia przez drugą. Kolejny sezon przedstawia dynamikę żarliwej przyjaźni dwóch nastoletnich dziewcząt na początku XXI wieku i jej dalszą ewolucję.

IMPERIUM

Imperium to amerykański thriller kryminalny z 2016 roku, wyreżyserowany i napisany przez Daniela Ragussisa w jego debiucie fabularnym. Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach i doświadczeniach byłego agenta FBI Michaela Germana. Nate Foster to inteligentny młody agent FBI. Naciskany przez swoją przełożoną, Angelę Zamparo, wyrusza pod przykrywką, aby infiltrować grupy zwolenników białej supremacji podejrzane o planowanie aktu terroru. Przez całą swoją misję Nate stara się utrzymać przykrywkę i zapobiec potencjalnemu aktowi terroru, jednocześnie nie zatracając się przy tym.

PIŁA IV

Co obejrzeć w sierpniowy weekend

Czwarta część w serii horrorów Piła. Film rozpoczyna się śmiercią Johna Kramera, Zabójcy Jigsawa. Pomimo jego śmierci policja znajduje taśmę wskazującą, że jego zabawa się nie skończyła. Przez cały film dowódca SWAT Rigg zostaje poddawany serii testów przez zabójcę Jigsawa, co zmusza go do bezpośredniego doświadczenia osądów wydawanych na innych.

ZŁODZIEJKA KSIĄŻEK

Film na podstawie powieści Markusa Zusaka z 2005 roku pod tym samym tytułem. Akcja rozgrywa się w nazistowskich Niemczech, a narratorem jest Śmierć, co daje wyjątkową perspektywę na życie bohaterów w burzliwym okresie historycznym. Historia opowiada o młodej dziewczynie o imieniu Liesel Meminger, która podczas II wojny światowej zostaje wysłana do rodziny zastępczej w małym niemieckim miasteczku. Przez całą wojnę Liesel rozwija miłość do książek, uciekając się nawet do ich kradzieży. Gdy wojna się nasila, przybrani rodzice Liesel ukrywają w piwnicy Żyda o imieniu Max, a Liesel nawiązuje z nim bliską więź.

KINO

ULTIMATUM

Co obejrzeć w sierpniowy weekend

Thriller akcji, w którym dyrektor banku, zawożąc dzieci do szkoły, otrzymuje ostrzeżenie o bombie i ostrzega, że samochód eksploduje, jeśli się zatrzymają lub spróbują z niego wyjść. Czy tajemniczy bomber dokończy swoją misję? W roli głównej Liam Neeson.

 

Zobacz też: Co obejrzeć w sierpniowy weekend? Netflix, HBO, Disney i Prime!

Poprzednio Great Western Trail z dodatkiem Kolej na Północ - recenzja
Następny Star Wars: Ahsoka - wrażenia po pierwszym odcinku