Co obejrzeć w Sylwestra i Nowy Rok? HBO GO, NETFLIX i kino


Co obejrzeć w Sylwestra i Nowy Rok? Jeśli tak jak wiele innych osób ten czas planujecie spędzić w domu, powinna zainteresować was najnowsza lista premier i nowości na Netflixie i HBO GO. A może zaczniecie kolejny rok od wizyty w kinie?

Netflix
NA MIEJSCU ZBRODNI: MORDERCA Z TIMES SQUARE

co obejrzeć w Sylwestra

Kolejny wciągający miniserial oparty na true crime. Przenosimy się w lata 70. na nowojorskie Times Square. To serial dokumentalny o mordercy, który za swój główny cel wyznaczył kobiety pomagające mu spełniać najobrzydliwsze fantazje.

NIESPOKOJNI LUDZIE

Anxious People | Official Teaser | Netflix

Serial Niespokojni Ludzie oparty jest na powieści o tym samym tytule autorstwa Fredrika Backmana. Jak może skończyć się oglądanie nowego domu? W serialu ósemka ludzi kończy jako zakładnicy po nieudanym napadzie na bank. Potem muszą opowiadać swoją historię dosyć… charakterystycznym policjantom. To pokręcona i na maksa odjechana zagadka. Czy sprawca zostanie ustalony?

zapowiedź: tutaj.

HBO GO
Braveheart – Waleczne Serce

co obejrzeć w sylwestra

HBO Go rozpoczyna kolekcję klasyków jednym z największym: Braveheartem. Główne skrzypce gra tutaj Mel Gibson, który wciela się w rolę Sir Williama Wallacea – dzielnego wojownika, który prowadził Szkotów w wojnie przeciwko królowi Anglii Edwardowi I o niepodległość Szkocji. Klasyk nad klasyki.

Incepcja

Poczwórnie Oskarowy film od Christophera Nolana. W roli głównej Leonardo DiCaprio, który wciela się w rolę złodzieja danych pobieranych z ludzkiej świadomości. Pewnego dnia dostaje propozycję, która może zmienić swoje życie. W zamian za spełnienie pracy pozornie niemożliwej: zaszczepienie pomysłu w podświadomości (właśnie incepcja). Skutkiem tego miało być rozwiązanie firmy największego konkurenta zleceniodawcy. A w zamian? W zamian kryminalna przeszłość złodziejaszka ma zostać wymazana. Uda się, czy się nie uda?

MATRIX 1, MATRIX 2, MATRIX 3

co obejrzeć w sylwestra

Kolejny klasyk. Kiedy Netflix z końcem roku usuwa filmy ze swojej biblioteki, HBO GO je dodaje – zwłaszcza, że po premierze Matrixa Zmartwychwstanie (recenzja na stronie; wkrótce pojawi się link) zainteresowanie poprzednimi częściami z pewnością wzrośnie. Thomas odkrywa, że żyje w programie komputerowym. Po wyjściu z Matrixa, już jako Neo, sprzeciwia się maszynom – Agentom, z którymi toczy nieustanną walkę. Ciężko wytłumaczyć Matrixa, ciężko zrozumieć Matrixa, ale warto obejrzeć.

Transformers 1-4

Ciągła walka pomiędzy Autobotami (dobrymi robotami) a Decepticonami (złymi robotami), w którą przypadkiem wmieszany zostaje Sam, jego rodzina i przyjaciele. Pozornie zwykłe samochody okazują się być skomplikowanymi machinami, które potrafią przeistoczyć się w niezwykłe waleczne kreatury. Część „ludzka” całkiem średnia, zwłaszcza z nudną miną Megan Fox (w serii nie we wszystkich częściach) ale część z robotami jest ekstra i miło się ją ogląda. Luźne kino.

kino
Licorice Pizza

co obejrzeć w sylwestra

Jeśli Nowy Rok macie zamiar rozpocząć w kinie to: po pierwsze – kupcie bilety wcześniej, po drugie – możecie udać się na Licorice Pizza, która ma na dniach swoją premierę. Film po premierze w Stanach otrzymał serię dobrych opinii, nominacji do prestiżowych nagród. Są lata 70, Alana i Gary dorastają w latach pełnych wolności, rewolucyjnej muzyki i szalonej mody. W takich warunkach także rozwija się ich pierwsza miłość. To film trochę o dorastaniu, trochę wspominek starych czasów. Lekkie, nostalgiczne kino.

 

 

Z kinowych nowości polecamy też:

Spider-Man: Bez drogi do domu -Recenzja ze Spoilerami- Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność

3 komentarze

 1. Rdzysław Szczupęzło
  1 stycznia 2022
  Odpowiedz

  Ja na Netflix oglądam The Umbrella Academy. Dwóch z głównych bohaterów to ale oszołomy, ale nasrane we łbach mają, dzięki temu są nawet całkiem dowcipni i zabawni.

  • 5 stycznia 2022
   Odpowiedz

   Mi się znudził po pierwszym sezonie.

  • 5 stycznia 2022
   Odpowiedz

   Umbrella jeszcze przede mną, ale różne opinie słyszałam

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Darmowe Gry w Playstation Plus - Styczeń 2022
Następny Matrix Zmartwychwstania - recenzja - czwarty Matrix zaskakuje