Co obejrzeć w weekend? Netflix, HBO Go i Amazon Prime w styczniu


Netflix, HBO Go, Amazon Prime i kino zasypały nas w tym tygodniu interesującymi tytułami filmów i seriali. Co będzie można obejrzeć w weekednd? Zapraszam do listy premier z tego tygodnia.

NETFLIX

After life: sezon 3

Netflix, HBO Go i Amazon Prime

Serial, którego fabuła jest dosyć nietypowa. Po stracie żony, Tony ma zamiar targnąć się na swoje życie, jednak ostatecznie decyduje że kompletnie zmieni sposób, w jaki prowadzi życie. Staje się osobą, która mówi wyłącznie co myśli, nie hamując się przy tym ograniczeniami moralnymi. Przestał przejmować się opiniami i uczuciami innych osób, by wreszcie zacząć robić i mówić to, na co ma ochotę. Trochę mu to nie wychodzi, bo ludzie zaczęli postrzegać go jako projekt żałości i postanowili zmienić go w lepszego człowieka.

Los Komika

Jak może zmienić się życie komika po czterdziestym roku życia? Gabriel do tej pory nie był do końca zadowolony ze swoich poczynań: dość marna kariera i miasto, którego nie lubił na mieściły się w największych życiowych osiągnięciach. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy droga przyjaciółka mężczyzny wychodzi z dość nietypową propozycją: czy Gabriel zostanie dla niej dawcą nasienia? To pytanie może zmienić całą trajektorię życia Gabriela.

Archiwum 81

Netflix, HBO Go i Amazon Prime

Sytuacja dość niespodziewana, gdyż jest to pierwszy horror, który mnie zainteresował. Archiwista przyjmuje pracę, w której będzie odrestaurowywał kolekcję starych taśm filmowych.  Zamiast spokojnej, typowej pracy odkrywa źródło tragicznego pożaru oraz natrafia na śledztwo w sprawie niebezpiecznego kultu. Okazuje się, że może pomóc uratować młodą kobietę przed losem, który został jej przypisany przed 25 laty.

Dziennikarka

Azjatyckie seriale cieszą się sporą popularnością na Netflixie. To pewnie dlatego, że zaskakują nas nieszablonową, ciekawą fabułą. W Dziennikarce, tytułowa dziennikarka, spróbuje odkryć i zdemaskować rządowy skandal korupcyjny. Oczywiście będą jej w tym przeszkadzać wpływowi wrogowie, którzy nie cofną się przed niczym. Bardzo chętnie obejrzę i zrecenzuję ten serial.

HBO GO

Euforia II

Netflix, HBO Go i Amazon Prime

Euforia wywołała solidną burzę i pobiła absolutne rekordy oglądających. Dlaczego? Wydaje mi się że wszelkie seriale, w których pokazywane jest mało przyziemne życie licealistów (eghm… Plotkara?) Mimo wszystko, Euforia i Zendaya (w głownej roli)  zebrała masę nominacji do prestiżowych nagród a niektóre z nich zebrały. Czym jest Euforia? To serial o życiu grupy nastolatków, którzy wchodzą dorosłość i dopiero zapoznają się z tematami jak seks, narkotyki, miłość czy przyjaźnie. Krytycy bardzo chwalą za grę aktorską, fabułę i zdjęcia.

Kosmos

Kosmos jest antologią z 1996 roku, wyreżyserowaną przez początkujących wówczas reżyserów młodego pokolenia. To sześć  historii różnych osób zamieszkałych w Montrealu: ktoś spotyka się z kochanką, morderca wybiera kolejną ofiarę, ktoś udziela wywiadu. Co łączy wszystkie historie? Oprócz miasta, jest to postać tajemniczego taksówkarza do bólu przypominającego greckiego filozofa (i nawet jest z Grecji).

Piękny umysł

Netflix, HBO Go i Amazon Prime

To film biograficzny oparty na życiu amerykańskiego matematyka Johna Nasha, który został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii i oraz Nagrody Abla (czyli trochę matematyczny odpowiednik Nobla, nadawany przez która Norwegii). Częściowo oparty został także na książce S. Nasar o tym samym tytule. To prawdziwa historia matematycznego geniusza, który w pewnym momencie zaczyna chorować psychicznie. Od razy skojarzył mi się z Teorią Wszystkiego, która opowiada historię innego wielkiego, naukowego umysłu.

Igła w stogu czasu

Film, który fabularnie może namieszać w głowach. Akcja rozgrywa się na trzech różnych liniach czasowych: Nicka i Janine, którzy żyją w szczęśliwym małżeństwie, Nick i Alex, która rozgrywa się poprzez niedopuszczalne machlojki Tommyego a ostatnią linia jest pojedyncza linia czasowa Nicka, który ostatecznie pozostał samotny. To właśnie Tommy miesza w liniach czasu, by odzyskać byłą żonę, Janine. Nick jednak odkrywa, że coś jest nie tak i walczy o odzyskanie miłości.

Josep

Netflix, HBO Go i Amazon Prime

Josep prawdopodobnie was wzruszy, mimo że jest to film animowany. Nie jest to też radosna bajka dla dzieci. Starszy żandarm wojskowy wspomina niestandardową przyjaźń z Josepem Bartollim, którego miał okazję poznać w obozie koncentracyjnym – z tym, że jeden był po drugiej stronie praw człowieka. Opowieść o doświadczeniach Josepha z hiszpańskiej wojny domowej, z II wojny światowej oraz o jego związku z malarką Fridą Kahlo.

AMAZON PRIME

Hotel Transywalnia: Transformania

Netflix, HBO Go i Amazon Prime

Hotel Transylwania jest moim lockdownowym odkryciem i dopiero w skrajnej nudzie natrafiłam na ten tytuł. Jest prześmieszny. Transformania nie trafi jednak do kin, lecz prosto do Amazon Prime. Ciężko będzie mi opisać Wam fabułę, więc powiem tylko, że „monstyfikator” w praktyce okaże się być nieskuteczny – potwory staną się ludźmi, a ludzie potworami. Mavis (Selena Gomez) musi znaleźć rozwiązanie tej klęski.

KINO

Krzyk

Piąty slasher we franczyzie Krzyku, osadzony w czasie 25 lat od pierwszej części. W Woodsboro pojawia się kolejny, zamaskowany jako duch, morderca i tym razem ataki skupia na grupie nastolatków. Próbuje tym samym odświeżyć morderczą historię miasta. Sidney postanawia powrócić do miejscowości i odkryć prawdę o wydarzeniach.

355

Sebastian Stan nie jest najważniejszą osobą w tym filmie, aczkolwiek mnie cieszy najbardziej 😀 Międzynarodowa agencja przestępcza szykuje solidny atak, który może zaszkodzić całemu światu Aby walczyć w terrorystami, powstaje agencja 355 – tajna jednostka, złożona z tajnych agentek całego globu, z często rywalizujących między sobą agencji. Pora stanąć jednak na wysokości zadania i wspólnie zawalczyć o bezpieczeństwo na Ziemi. W rolach głównych także Penelope Cruz i Jessica Chastain.

Zwiastun: tutaj.

 

Co obejrzycie w weekend? Wybieracie prenumeratę Netflix, HBO Go i Amazon Prime czy tradycyjnie – kino?

W tamtym tygodniu: Co obejrzeć w weekend? Początek roku na Netflixie, HBO GO i w kinie!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Jak wybrać fotel gamingowy?
Następny Halo - W jakiej kolejności grać?