Co obejrzeć w weekend? Nowości na Netflixie i HBO Go w tym tygodniu (28.05 – 30.05.21)


Po tragedii, jaką był poprzedni wpis w tej serii, powoli wracamy do świata kinematografii. W tym tygodniu ani Netflix, ani HBO Go w dalszym ciągu nas nie rozpieszczają, jednak znalazłam kilka ciekawych premier, którym mogłabym poświęcić czas i obejrzeć z pewnym zainteresowaniem. A jak starczy czasu, oddam się także serialom 😉 Zapraszam do listy!

Netflix

The Kominsky Method (sezon 3)

The Kominsky Method Season 3 | Official Trailer | Netflix

Serial, którzy polecali mi wszyscy w pracy. Od weekendu mamy przyjemność zapoznać się z trzecim sezonem produkcji. Ogólnie jestem fanką produkcji Chucka Lorre, więc chętnie dam szansę the Kominsky Method. To comedy – drama serial o byłym aktorze, który po zakończeniu (dosyć krótkiej) kariery otworzył studio, gdzie naucza profesji. Opowiada o perypetiach Sandyego i jego najlepszego przyjaciela, który niedawno stracił żonę.

Lucyfer (sezon 5, część 2)

Lucyfer — sezon 5: część 2 | Oficjalny zwiastun | Netflix

Ostatnimi czasy głośno było o Lucyferze, z każdej strony nacierały na mnie informacje o kontynuacji najnowszego sezonu. To także serial chwalony przez ludzi z mojego otoczenia. Lucyfer zamienia piekło na Los Angeles. Brzmi jak żart, ale mnie zaintrygował.

Roberto Baggio: Boski Kucyk

Baggio: The Divine Ponytail | Official Trailer | Netflix

Roberto Baggio jest byłym włoskim piłkarzem, który między innymi grał dla Juventusu, Milanu i Interu – czyli w zasadzie czołówki włoskiego futbolu. Uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, zdobywał Złotą Piłkę, tytuł piłkarza roku FIFA i medale Mistrzostw Świata. Lubię dokumenty o świecie futbolu od czasu, kiedy obejrzałam Sunderland aż po grób. Ciekawe jakim cudem przekonam Adixa żeby obejrzał ze mną ciekawostki o Roberto Baggio 😉

HBO GO

To nie jest kraj dla starych ludzi

W bliskiej okolicy meksykańskiej granicy myśliwy znajduje rozbite samochody, ludzkie zwłoki, sporo pieniędzy i jeszcze więcej heroiny. Jak „rozsądny” człowiek decyduje się przywłaszczyć cząstkę znaleziska i nie myśli o konsekwencjach, np. w postaci meksykańskiej mafii. A dodatkowo śledzi go wykwalifikowany morderca. A potem jeszcze szeryf u schyłku życia zawodowego.

Wyspa Kłamstw

W 1921 roku tonie stanek pełen hiszpańskich imigrantów. Z pobliskiej wyspy Salvora na pomoc przybywają trzy kobiety. Udaje się im uratować około 50 osób. Czyn bohaterski nie unika uwadze społeczeństwa, jednak tajemnicze zatonięcie statku zaczyna budzić większe podejrzenia. Pewien argentyński dziennikarz wysnuwa teorię o celowym działaniu osób trzecich – nie wierzy, że ilość przypadkowych sytuacji, która miała miejsce przed tragedią była faktycznie przypadkowa.

Pająki z papieru

Historia o dojrzewaniu w cieniu choroby psychicznej. Matka Melanie, po serii ciężkich życiowych zdarzeń, zaczyna zmagać się z zaburzeniami urojeniowymi. Dziewczyna próbuje pomóc matce na wielu płaszczyznach, jednak bezskutecznie. Choroba dalej postępuje. W międzyczasie Melanie stara się ułożyć swoje życie prywatne, przyjaźnie i pierwsze związki. Sytuacja z matką ma jednak znamienny wpływ na wczesną miłość. Nastolatka zmuszona będzie podejmować bardzo ciężkie decyzje, aby umożliwić matce powrót do zdrowia. Ale jakim kosztem?

Nie jest to temat rozrywkowy, ale ważny. Choroby psychiczne są ludzkimi realiami od zawsze. Rozmowa na ciężkie tematy jest konieczna i nie możemy jej unikać. Filmy takie jak ten pomagają nam zrozumieć czasem „dziwne” zachowania osób nam bliskich, lub obcych, z którymi codziennie mijamy się na ulicy. A jeśli tak jak ja lubicie produkcje tego typu, polecam serial Spinning out na Netflixie.

 

Jakie macie plany na weekend? A może wybierzecie się do kina?

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Darmowe gry w Playstation Plus - Czerwiec 2021
Następny Gloria Victis: Siege Survival - Recenzja - Oblężenie od środka