Co obejrzeć w weekend? Początek roku na Netflixie, HBO GO i w kinie!


Początek roku na Netflixie, HBO GO, Amazon Prime czy kinie zaczął się bardzo powoli. Nie mamy wielkich tytułów i długo wyczekiwanych premier, jednak z pewnością znajdzie się coś do obejrzenia w długi, zimowy weekend. Koniecznie sprawdźcie naszą listę.

NETFLIX

Matka/Android

Początek roku na Netflixie

Matka/android to film w charakterze postapo, w którym technologia na skutek glitcha, zbuntowała się przeciwko ludzkości. Posiadane przez mieszkańców Androidy zaczęły być agresywne a smartfony wybuchały mordując właścicieli. Właśnie w tym czasie Georgia i Sam dowiaduje się, że za 9 miesięcy urodzi się im dziecko. Tymczasowe schronienie znaleźli w lesie, jednak tuż przed porodem decydują się wyruszyć do Azji i tam wieść spokojne życie. W drodze na statek muszą jednak zmierzyć się z dziesiątkami morderczych Androidów, w krainie w której żaden człowiek nie ma wstępu…albo nie wychodzi z niej żywy.

Odludzie

Początek roku na Netflixie

Czasem horrory są tak słabe, że wychodzi z nich film komediowy. Sądząc po ilości negatywnych ocen, z Odludziem będzie tak samo. Zżyta ze sobą rodzina nagle zostaje ofiarą *bestii*. Czy silne więzy rodzinne przetrwają? A może okaże się, że rodzina wcale nie jest tak blisko, jak myśli. Wydaje mi się,  że odludzie okaże się być bardziej żartem, ale wiem, że są osoby, które lubią oglądać tego typu straszne filmy.

Taksówkarz

Początek roku na Netflixie

Taksówkarz to film z 1976 roku! Był jednym z pierwszych większych filmów, w którym wystąpił Robert De Niro. Po wojnie w Wietnamie (imię) powraca do Nowego Jorku. Zmaga się jednak z bezrobociem i bezsennością więc postanawia zrobić jedyną sensowną rzecz – pracować na nocnej zmianie taksówki. Jako były żołnierz nie boi się nawet kursów na najbardziej niebezpiecznych dzielnicach Wielkiego Jabłka. Tam jednak ciągle spotyka się z brutalnością, przemocą, narkotykami i różnego rodzaju patologiami. Co z tego wyniknie? Pokręcone idee o związkach i miłości, które skutkują wyłącznie rozlewem krwi. Początek roku na Netflixie zapowiada się obiecująco.

HBO GO

Byk

Bull to wielokrotnie nagradzany oraz szeroko chwalony film dramatyczny z roku 2019. Życie na opuszczonym osiedlu w Teksasie może dawać w kość. Pewnego dnia, nastoletnia mieszkanka tej dzielnicy, niespodziewanie spotyka swojego sąsiada – podstarzałego ujeżdżacza byków (torreadora???). Spotkanie ich specyficznych charakterów zmieni życie obydwojga.

Księga Czarownic – sezon 3

Czarownica o wielkich zdolnościach ukrywa je przed całym światem. Dopóki nie znalazła tajemniczej książki, nikt nie wiedział o jej sekrecie. Okazuje się, że znalezisko jest o wiele cenniejsze niż wygląda a poszukują go wszystkie supernaturalne istoty, w tym jeden wampir. Ostateczne Diana i wampir zakochują się w sobie i wspólnie będą bronić księgi. Aktorzy zapowiedzieli słodko – gorzkie zakończenie trzeciego sezonu.

Skandal w brytyjskim stylu

Nie pomylcie ze skandalem w angielskim stylu, aczkolwiek obydwa są ze sobą powiązane. A jak? Angielski skandal skupia się na kontrowersyjnej historii Jeremy’ego Thorpe’a, który wstrząsnął ówczesną brytyjską sceną obyczajową (wątki homoseksualne – ówczesne tabu, zabójstwo na żądnie – w zamian za milczenie, sekrety i lata kontrowersji). A w brytyjskim stylu (z ang. A Very British Scandal) dotyczy głośnego i burzliwego rozwodu Margaret Campbell, księżnej Argyll z Ianem Campbellem, 11. księciem Argyll. A jaki to był rozwód! Jednym z dowodów był polaroid, w którym księżna ubrana w same perły… z innym mężczyzną… no wiecie. Ah, te brytyjskie skandale.

AMAZON PRIME

The Tender Bar

Amazon Prime nie obfituje co miesiąc w nowości. Statecznie, co jakiś czas, jednak podrzuca ciekawe produkcje, jak właśnie ten. W butach reżysera filmu The Tender Bar stanął sam George Clooney. To opowieść o chłopcu, który pośród interesujących gości w barze swojego wujka poszukuje ojcowskich wzorów. Dorastając chce spełniać swoje marzenia, jednak The Tender Bar przyciąga go do siebie. Bardzo nostalgiczny i sentymentalny.

KINO

King’s man: Pierwsza misja

King's Man: Pierwsza misja | Zwiastun [#2] | 2020

King;s man: pierwsza misja to kolejny już film szpiegowski oparty na serii komiksów Kingsman. Jako produkcja kinowa jest prequelem do K: Tajne Służby oraz K: Złoty Krąg. Tym razem przenosimy się do samych początków XX wieku. Kiedy całemu światu grozy okrutna wojna, zawiązuje się organizacja wywiadowcza gotowa stawić czoła największym złoczyńcom globu. Pierwsza misja jest właściwie tym, czym mówi tytuł. Pierwszą akcją agentów.

zwiastun: tutaj

 

Jak oceniacie początek roku na Netflixie, HBO GO, Amazon Prime czy kinie? Co obejrzycie w weekend?

W zeszłym tygodniu: Co obejrzeć w Sylwestra i Nowy Rok? HBO GO, NETFLIX i kino

1 komentarz

  1. Rdzysław Szczupęzło
    7 stycznia 2022
    Odpowiedz

    W sumie to tego Taksówkarza bym najchętniej obejrzał, mimo, że z lat 70′
    W Polskim Kiler Cezary Pazura jedną scenę przed lustrem zagrał przebierając się za ów taksówkarza.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio World of Warcraft Wrath of the Lich King - recenzja - Pandemia WoW
Następny Planszowe donosy z tygodnia vol.9