Co obejrzeć w weekend? Początek września na HBO GO, Netflixie i w kinie


SIMU LIU in SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS (2021), directed by DESTIN DANIEL CRETTON.

Początek września zapowiada się obiecująco. Zarówno Netflix i HBO GO proponują całkiem interesujące tytuły. W tym tygodniu stworzyliśmy całkiem sporą listę filmów i seriali, które pojawiły się (albo jeszcze pokażą) w pierwszych dniach miesiąca. Jest z czego wybierać.

NETFLIX

Dom z papieru, cz. 5, pierwsza połowa

Ostatnia już część serialu o zamaskowanych hiszpańskich przestępcach, jednak Netflix odwleka moment finiszu dzieląc sezon na dwie części. Seria skupia się na dwóch napadach prowadzone przez Profesora: jeden na Królewską Mennicę Hiszpanii, a drugi na Bank Hiszpanii. Całość opowiadana jest z perspektywy Tokio, jednego ze współudziałowców. Narracja jest opowiadana w czasie rzeczywistym i opiera się na retrospekcjach i przeskokach czasowych, przez co możemy  być świadkami złożoności akcji i poznajemy motywy działania poszczególnych postaci. Serial zyskał już miano kultowego a gadżety z nim związane znajdziecie w praktycznie każdej sieciówce. A jeśli zastanawiałeś się kiedyś skąd wziął się nagły bum na Bella Ciao w codziennym życiu nastolatków, w Domu z Papieru znajdziesz odpowiedź.

Q-force

Seria opowiada o grupie niedocenianych superszpiegów LGBTQ+ i skupia się na homoseksualnym tajnym agencie (ala James Bond) praz Agencie Mary (znanemu też jako Steve’a Marywhethera), którzy próbują udowodnić swoją wartość w osobistych i zawodowych przygodach. Mary postanawia wykazać się przed Amerykańską Agencją Wywiadowczą (AIA), rozwiązać sprawę i uzyskać zgodę agencji, ale muszą dodać nowego członka do swojego zespołu, heteroseksualnego mężczyznę. Gej superszpieg i jego oddział starają się udowodnić, że są niedoceniani przez pracodawców. Chyba tylko Netflix mógłby wpaść na wyprodukowanie takiego serialu.

Radość życia z Marie Kondo

Może pamiętacie jak na początku lockdownowej rzeczywistości każdy zabrał się za sprzątanie, remontowanie i segregowanie? Marie Kondo była jednym z powodów zmian w życiu wielu ludzi. Uwielbiałam jej poprzednią produkcję na Netflixie, nawet nie wiem jak i dlaczego tak mnie wciągnęła. Było coś fascynującego w oglądaniu jak ludzie układają swoje rzeczy i porządkują zagracone mieszkania. Tym razem Marie Kondo wraca na ekrany w trzyodcinkowym serialu, w którym będzie podpowiadała właścicielom upadających firm jak zmienić swoje życie.

Jumanji: Następny poziom

Nie wiem dlaczego pominęłam Jumanji w zeszłym tygodniu. A wiadomo, że leniwy wieczór z The Rockiem na ekranie nie wnosi do życia nic, oprócz prostej rozrywki. A takie też są ważne. Akcja filmu rozgrywa się dwa lata po Welcome to the Jungle, w którym już nam znana grupa nastolatków, wraz ze starym przyjacielem ponownie zostaje uwięziona w Jumanji. Tam wszyscy stają przed nowymi problemami i wyzwaniami zarówno ze starymi, jak i nowymi awatarami, a jednocześnie, aby uciec muszą ratować Ziemię przed nowym złoczyńcą.

HBO GO

Ex Machina

hbo go

Młody programista zostaje wybrany do udziału w przełomowym eksperymencie w dziedzinie inteligencji syntetycznej, oceniając ludzkie cechy wysoce zaawansowanej humanoidalnej sztucznej inteligencji. Zostaje zaproszony do posiadłości swojego szefa, gdzie przeprowadza test Turinga (taki test, w którym ocenia się czy maszyna potrafi porozumiewać się językiem naturalnym). Caleb ostatecznie dowiaduje się, że jest tylko częścią całego eksperymentu.

Ostatni i pierwsi ludzie 

HBO GO

autorstwaTo islandzki film science fiction. Oparty jest na powieści Olafa Stapledona z 1930 roku o tym samym tytule. Dwa miliardy lat przed nami przyszła rasa ludzi jest na skraju wyginięcia. Prawie wszystko, co pozostało na świecie, to samotne i surrealistyczne pomniki, niosące swoje przesłanie w dzicz. Film był kręcony przy licznych jugosłowiańskich pomnikach i pomnikach II wojny światowej w Chorwacji, Serbii, Bośni, Kosowie i Czarnogórze.

Aquaman

hbo go

Jak zwykle na HBO GO – coś dla fanów komiksów DC: Aquaman i Jason Momoa. Oj, to chyba wystarczy. Powiedzmy sobie szczerze, jeśli w dzieciństwie próbowałam sobie wyobrazić jak może wyglądać prawdziwy Aquaman, to wyobrażałam sobie właśnie kogoś takiego, jak Jason Momoa. To idealne odwzorowanie króla Atlantydy, prosto z mojej głowy. A z fabuły? Aquaman wystąpi przeciwko swojemu bratu, który pędzony nienawiścią do ludzi lądu dąży do zjednoczenia siedmiu podwodnych królestw, co pozwoli mu na ziszczenie świata na powierzchni.

Więzienny eksperyment / The Stanford Prison Experiment

hbo go

Jeśli ktoś pyta mnie o najprzyjemniejsze zajęcia na studiach, zdecydowanie odpowiadam kryminologia. Ten przedmiot, mimo że realizowany tylko przez pół roku, wciągnął mnie na maksa a jeszcze długo po jego zaliczeniu lubiłam poznawać ciekawostki z tej dziedziny. Stanfordzki eksperyment więzienny , jak sama nazwa wskazuje, przeprowadzony został przez studentów Uniwersytetu Stanforda a całości przewodniczył Prof. Zimbardo, który swoim eksperymentem wzbudził niemały niesmak w świecie psychologii.  Sam eksperyment wymagał zamknięcia grupy studentów w warunkach więziennych (na ten cel przeznaczono piwnicę wydziału psychologii) i miał na celu zbadanie wpływu zmiennych sytuacyjnych na reakcje i zachowania uczestników w dwutygodniowej symulacji środowiska więziennego. Eksperyment zakończył się po sześciu dniach. A dlaczego? Tego dowiecie się na HBO GO.

Dziewczyna z portretu

Film oparty jest na podstawie powieści autorstwa Davida Ebershoffa o tym samym tytule. Jest luźno inspirowany życiem duńskich malarek Lili Elbe i Gerdy Wegene. Lili, przed zmianą płci Einar Wegener, odkrywa w sobie tożsamość kobiety. Powolna podróż w odnajdowaniu prawdziwej siebie jest niezwykle wyboista, przeplatywana skandalami, poszukiwaniem uczuć i dokonywaniem niezwykle trudnych wyborów. Lili staje się pionierką osób transpłciowych. HBO GO lubi filmy i aktorów Oskarowych, więc co jakiś czas proponuje nam takie perełki.

KINO

Czarna Dama

Trailer TUTAJ.

Czarna dama to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film w stylistyce noir, którego akcja rozgrywa się na terenach przedwojennego Podlasia. Opowiada historię Igi, na której trudna przeszłość wymusza powrót do miasta rodzinnego – Białegostoku. Ucieczka przed tym co było okazuje się nie być łatwa, gdyż z pozoru zaściankowe miasto pokazuje swoje prawdziwe oblicze – nie jest łatwo o azyl w miejscu, w którym świat kryminalny przeplata się z historiami o sektach i życiem wielokulturowych sąsiadów. A przeszłość Igi ciągle wisi nad jej głową.

Shang – Chi i legenda dziesięciu pierścieni

Zwiastun TUTAJ

Shang Chi to dwudziesty piąty film o superbohaterach MCU. Shang już jako dziecko został wyszkolony przez swojego ojca na zabójcę, jest mistrzem Kung Fu. Takie życie jednak mu nie odpowiadało, więc uciekł do San Francisco, gdzie zmienił imię i rozpoczął normalne życie. Shang wciągnięty do tajnej organizacji Dziesięciu Pierścieni i zmuszony jest stawić czoła przeszłości, którą myślał, że pozostawił za sobą. Weźmie udział w turnieju, w którym stanie przeciwko pozostałym mistrzom sztuk walki.  Premiera 3 września!

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Lost Ark z opóźnioną premierą i zapowiedzią zamkniętej bety
Next Elyon Online! - Testujemy grę w ramach zamkniętego dostępu!