Co obejrzeć w weekend? Premiery na Netflixie i w kinie w połowie sierpnia


Co obejrzeć w weekend? Znowu, jak co tydzień, jestem zaskoczona tempem przemijających dni. Nie ma tego złego, oznacza to wyłącznie to, że niedługo doczekamy się upragnionego urlopu. W tym tygodniu na liście nie znajduje się HBO Go, bo platforma co jakiś czas ma takie momenty, w których nie publikuje nic, bo by mnie zainteresowało. Ale za to zeszły tydzień przypadł mi do gustu.

NETFILX

Monster Hunter: Legends of the Guild

Monster Hunter: Legends of the Guild | Official Trailer | Netflix

Świat Monster Hunter poruszany jest w naszym domu dosyć często – czy to o grach (playlista na kanale youtube tutaj), czy o ostatnim filmie (recenzja tutaj). Netflix właśnie dzisiaj do swojej szerokiej bazy dołączył kolejną produkcję MH – film animowany. Młodziutki myśliwy o imieniu Aiden żyje w odizolowanej od świata (i potworów) wiosce. Pewnego dnia jej mieszkańcy dowiadują się o zagrażającym im smoku. Bohater postanawia wyruszyć z innymi łowcami w podróż w nieznane, w celu zdobycia informacji na temat tajemniczego potwora i uratowania swojej wioski. Z ciekawostek, Aiden jest tą samą postacią, co Excitable A-Lister w Monster Hunter: World a film opowiada jego historię z czasów, zanim został łowcą.

Król Szamanów

SHAMAN KING | Official Trailer | Netflix Anime

Remake klasyka sprzed 20 lat! Kto pamięta z Jetixa? 😀 Wielkimi krokami zbliża się organizowana co 500 lat walka szamanów, która ma za zadanie wybrać następnego Króla Szamanów. Yoh stanie przed możliwością wzięcia udziału w najważniejszym turnieju swojego życia – a szanse ma dosyć spore, gdyż dysponuje bardzo rzadkimi, wśród innych szamanów, umiejętnościami. Skusicie się na klasykę (naszego) dzieciństwa?

KINO

Free Guy

obejrzeć

Widzę Ryana Reynoldsa, widzę potencjalnie dobry film. Prosta logika, która zawiodła wyłącznie w przypadku Zielonej Latarni, ale nie będziemy o tym rozmawiali… Główny bohater o prostym imieniu – Guy wiedzie zwyczajne, spokojne życie jako pracownik banku. Jego świat zmienia się diametralnie, kiedy dowiaduje się, że rzeczywistość jaką zna jest fikcją, a sam jest tylko postacią w grze wideo. Zanim programiści zdążą zamknąć grę Guy stara się zrobić wszystko, aby ją zapisać i pozostawić światem, jaki jest. Taka wersja superbohatera w grze wideo.

Nie oddychaj 2

Fani horrorów zawsze dostają jakieś ciekawostki. Osiem lat po wydarzeniach z pierwszej części, Norman wiedzie spokojne życie z przybraną córką Phoenix. Spokój rodziny zostaje jednak zaburzony, kiedy włamywacze ponownie odwiedzają jego dom, tym razem z zamiarem porwania dziewczynki. A bohater ponownie zmuszony będzie to pokazania prawdziwego JA.

Egzorcyzmy dnia siódmego

Historię o demonach, opętaniu egzorcyzmach i innych rytuałach zawsze mają się dobrze. Tym razem trafimy nawet na ślad polski, gdyż wspomniany zostanie także JP2 i jego pielgrzymka do Stanów. Co ma wspólnego papież z horrorami? Ojciec Piotr obejmuje opieką księdza Daniela w pierwszym dniu jego pracy. Co rusz spotykają się z nowymi sprawami opętania, aż wreszcie znajdują jedno, łączące wszystkie wydarzenia.

 

Miłego weekendu!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Otwarta Beta Blood of Heroes Dostępna 26 Sierpnia
Następny Legion samobójców 2021 - recenzja online - całkiem obrzydliwy film