Co obejrzeć w weekend w czerwcu 2023?


Sprawdźmy co obejrzeć w weekend w czerwcu 2023 r. na Netflixie, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video oraz w kinie. Jakie premiery miały miejsce w tym tygodniu?

Netflix

NASZA PLANETA

Co obejrzeć w weekend w czerwcu

Jest to wielokrotnie nagradzana produkcja, która zapewnia niezwykłe wrażenia wizualne i przedstawia różnorodność ekosystemów Ziemi oraz ich niezwykłe piękno. Serial Nasza planeta jest również związany z ważnym przesłaniem ekologicznym. Pokazuje wpływ zmian klimatycznych i działalności człowieka na naszą planetę oraz konieczność ochrony środowiska naturalnego. Nowy sezon już na Netflixie!

CZARNE LUSTRO – sezon 6

Co obejrzeć w weekend w czerwcu

Black Mirror to brytyjski serial antologiczny skupiający się na tematach związanych z technologią i jej wpływem na społeczeństwo oraz ludzkie relacje. Każdy odcinek Black Mirror to osobna historia, która często rozgrywa się w niedalekiej przyszłości lub alternatywnej rzeczywistości. Seria porusza kwestie takie jak uzależnienie od technologii, prywatność, manipulację informacją czy dehumanizację społeczeństwa.

NIMONA

Film oparty na komiksie o tym samym tytule, autorstwa ND Stevensona. Młoda, zmiennokształtna nastolatka o imieniu Nimona znajduje się na celowniku rycerza, który zamierza ją zabić. Misja rycerza przybiera nieoczekiwany obrót, gdy zostaje on zamieszany w przestępstwo i odkrywa, że Nimona jest kluczem do udowodnienia jego niewinności.

TYLER RAKE 2

Co obejrzeć w weekend w czerwcu

Tyler Rake to pełen akcji film sensacyjny, który oferuje widowiskowe sceny walki, pościgi samochodowe i ekscytujące sekwencje akcji. Fabuła obraca się wokół Tylera Rake’a (w tej roli Chris Hemsworth), czarnorynkowego najemnika i byłego żołnierza australijskiego Special Air Service Regiment. W drugiej części filmu bohater ma za zadanie uwolnić przetrzymywaną w więzieniu rodzinę gruzińskiego gangstera.

HBO Max

SZCZĘŚCIARZ HANK

Fabuła „Szczęściarza Hanka” skupia się na postaci o imieniu Lucky, starszego człowieka mieszkającego w małym miasteczku na pustyni. Jego codzienne życie polega na rutynowych czynnościach i obserwowaniu otaczającego świata. Po pewnym czasie, Hank zaczyna reflektować nad sensem życia, śmiercią i ludzką egzystencją.

Venom

Co obejrzeć w weekend w czerwcu

Venom to film o superbohaterach z 2018 roku oparty na postaci Marvel Comics o tym samym imieniu. Opowiada historię Eddiego Brocka, dziennikarza, który staje się gospodarzem obcego symbionta o imieniu Venom. Gdy Eddie i Venom łączą się, rozwijają złożony i symbiotyczny związek, w którym Venom zapewnia Eddiemu ulepszone zdolności i mroczne alter ego. Razem muszą opanować swoje nowo odkryte moce i stawić czoła potężnemu wrogowi znanemu jako Riot, który stara się uwolnić więcej symbiontów na Ziemi.

Z kolei na Netflixie dostępna jest druga część filmu!

Disney+

FLAMIN’ HOT: SMAK SUKCESU

Film biograficzny opowiadający historię Richarda Montaneza, który stworzył kultową przekąskę Flamin’ Hot Cheetos. Fabuła Flamin’ Hot: Smak Sukcesu skupia się na życiu Richarda Montaneza, który jako młody chłopak z ubogiej rodziny w Kalifornii pracował jako linie produkcyjne w zakładzie Frito-Lay. Jego pomysł na przyprawienie zwykłych Cheetos ostrym chili stał się przełomem, a produkt Flamin’ Hot Cheetos zdobył ogromną popularność na całym świecie. Film ukazuje trudności, jakie Richard musiał pokonać na drodze do sukcesu, w tym przeciwności losu, opory ze strony kolegów z pracy i walkę z własnymi wątpliwościami. Opowiada również o znaczeniu wytrwałości, determinacji i pasji w realizacji marzeń.

AVATAR: ISTOTA WODY

Co obejrzeć w weekend w czerwcu

Najnowszy Avatar już na Disney+! Fabuła jest bardzo podobna do pierwszej części – ludzie odwiedzają Pandorę, by czerpać z niej korzyści, jednak pozostawiają ten księżyc zrujnowany. Ziemia umiera, dlatego też na Pandorę wysłano misję, której członkowie mają zbudować infrastrukturę niezbędną do kolonizacji miejsca. Wysłany zostaje także oddział wojskowy ze stworzonych Avatarów, które mają za zadanie zabić Sully’ego i jego rodzinę. Jake, Neytiri i ich dzieci uciekają z Lasu, aby znaleźć schronienie wśród rafy koralowej.

STAN LEE

Stan Lee | Official Trailer | Disney+

Biograficzny film o autorze komiksów, redaktorze, wydawcy oraz byłym prezesie Marvel Comics. Uważany jest za jedną z najbardziej wpływowych postaci w branży komiksowej i jest znany ze współtworzenia wielu kultowych postaci superbohaterów. Stan Lee odpowiada za dużą część naszego dzieciństwa i możemy go bliżej poznać w dokumencie biograficznym.

Amazon Prime Video

KRZYK WOLNOŚCI

Co obejrzeć w weekend w czerwcu

Dramat z 1987 roku, oparty  na prawdziwej historii południowoafrykańskiego działacza Steve’a Biko i Donalda Woodsa, białego liberalnego dziennikarza, który zostaje zaangażowany w ruch przeciwko apartheidowi. Film przedstawia przyjaźń między Biko (w tej roli Denzel Washington) i Woodsem (w tej roli Kevin Kline) oraz ich walkę z opresyjnym reżimem apartheidu w RPA. Biko, charyzmatyczny przywódca i założyciel BCM, walczy o prawa i godność czarnoskórych mieszkańców RPA, a Woods, początkowo sceptyczny wobec metod Biko, zostaje zainspirowany jego odwagą i przekonaniem.

SĄSIEDZI

Historia tej komedii obraca się wokół pary, Maca (w tej roli Seth Rogen) i Kelly (w tej roli Rose Byrne), którzy cieszą się spokojnym życiem na przedmieściach ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Jednak ich spokojna egzystencja zostaje zakłócona, gdy do sąsiedniego budynku wprowadza się bractwo, na czele którego stoi Teddy (Zac Efron). Mac i Kelly początkowo próbują zaprzyjaźnić się z członkami bractwa, ale wkrótce wdają się w ostrą rywalizację, ponieważ imprezy i wybryki bractwa zakłócają ich życie i zagrażają sprzedaży ich domu.

Dziewczyna z portretu

Co obejrzeć w weekend w czerwcu

Dramat biograficzny oparty na powieści Davida Ebershoffa pod tym samym tytułem, która jest fabularyzowaną relacją z życia Lili Elbe, jednej z pierwszych znanych pacjentek operacji zmiany płci. Akcja filmu rozgrywa się w latach dwudziestych XX wieku i śledzi podróż duńskiego artysty Einara Wegenera (w tej roli Eddie Redmayne) i jego przemianę w Lili Elbe. Żona Einara, Gerda Wegener początkowo wspiera go i zachęca do odkrywania własnej tożsamości płciowej. Ponieważ Einar coraz bardziej identyfikuje się jako kobieta, przyjmuje postać Lili i przechodzi szereg procedur medycznych, próbując dopasować swój wygląd fizyczny do swojego prawdziwego ja.

Gotowe na wszystko

Serial kręci się wokół życia czterech kobiet mieszkających na pozornie idealnej podmiejskiej ulicy Wisteria Lane. Głównymi bohaterkami serialu są Susan, Lynette, Bree i Gabrielle. Każda z tych kobiet mierzy się z osobistymi zmaganiami, tajemnicami i dramatami, które rozgrywają się w całej serii. Produkcja łączy elementy komedii, dramatu, tajemnicy i satyry, zagłębiając się w życie tych gospodyń domowych i wydarzenia, które mają miejsce w ich sąsiedztwie. Od problemów małżeńskich i dynamiki rodziny po skandaliczne romanse i nieoczekiwane tajemnice.

DOBRY OMEN

Co obejrzeć w weekend w czerwcu

Dobry Omen to serial telewizyjny oparty na powieści Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana pod tym samym tytułem. Jest czarną komedią i historią fantasy, która opowiada o nieprawdopodobnej przyjaźni między aniołem o imieniu Azirafal i demonem o imieniu Crowley, którzy współpracują, aby zapobiec końcowi świata. Historia zaczyna się od narodzin Antychrysta, który zostaje omyłkowo podmieniony przy urodzeniu i wychowywany przez normalną rodzinę. Gdy zbliża się przewidywany Armageddon, Azirafal i Crowley, którzy polubili ludzkość i cieszą się życiem na Ziemi, łączą siły, by znaleźć Antychrysta i zapobiec zbliżającej się katastrofie. Po drodze napotykają różne istoty nadprzyrodzone, ekscentryczne postacie i zabawne sytuacje.

KINO

ASTEROID CITY

Asteroid City to film łączący elementy science fiction, romantycznej komedii i dramatu. Akcja rozgrywa się w 1955 roku, kiedy uczniowie i rodzice z całego kraju spotykają się na spotkaniu Młodych Obserwatorów Gwiazd, organizowanym w małym miasteczku położonym na odludziu. Harmonogram konferencji zostaje nagle zmieniony przez zmieniające się, szokujące, wydarzenia na świecie. W rolach głównych iście gwiazdorska obsada, m.in. Tilda Swinton, Scarlett Johansson czy Margot Robbie.

FLASH

Co obejrzeć w weekend w czerwcu

Flash/ Barry Allen podróżuje wstecz w czasie, aby zapobiec zabójstwu swojej matki. Wpada jednak w alternatywną rzeczywistość pozbawioną metaludzi. Aby ocalić ten świat przed odrodzonym generałem Zodem i powrócić do swojego uniwersum zwraca się o pomoc do swojego młodszego odpowiednika oraz do Batmana i Supergirl.

 

 

 

Zobacz też: Czerwcowe premiery na VOD i w kinie!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio PlayStation Plus w Czerwcu Rozszerza Swoją Ofertę o 19 Nowych Gier
Następny Atlas Fallen Przegląd Nowego Zwiastuna Rozgrywki