Co obejrzeć w Wielkanoc? NETFLIX, HBO MAX, PRIME i KINO!


W najbliższych dniach czeka nas krótka przerwa od pracy i wreszcie długo wyczekiwany relaks. Sprawdźcie jakie premiery pojawią się w tym tygodniu na Netflixie, HBO Max, Amazon Prime Video oraz w kinie i zdecydujcie co obejrzeć w Wielkanoc!

NETFLIX

Wybieraj albo umieraj

Co obejrzeć w Wielkanoc

Kojarzycie Rady Player One? Wybieraj albo umieraj jest zbliżone ideą, jednak z solidną dawką domniemanego horroru. Dwoje przyjaciół pociągniętych perspektywą nigdy nieodebranej nagrody pieniężnej restartuje grę z lat 80. Skutkuje to uwolnieniem ukrytej od lat klątwy rozdzierającej rzeczywistość. Od teraz muszą podejmować (nie)właściwe decyzje i ponosić często śmiertelne konsekwencje.

Gattaca: szok przyszłości

Co obejrzeć w Wielkanoc

Gattaca to film z roku 1997, więc ma już całkiem sporo lat. Wyobraźcie sobie świat, w którym dzieci tworzone są wyłącznie z najlepszych cech genetycznych rodziców. Taka fabryka „perfekcyjnych” bobasów. Film koncentruje się na Vincente – chłopcu, który został poczęty poza programem i nieustannie walczy z genetyczną dyskryminacją, aby zrealizować swoje marzenie o podróży w kosmos. Gattaca porusza też kwestie podziału społeczeństwa na temat ingerencji nauki w ludzkość oraz niebezpieczne aspekty takich produkcji.

Najsłynniejsze Parki Narodowe Świata

Co obejrzeć w Wielkanoc

Najsłynniejsze Parki Narodowe Świata obejrzycie nie tylko dla przepięknych widoków i ciekawych informacji na temat otaczającej fauny i flory, obejrzycie je dla samego głosu lektora. Jest nim sam Barack Obama! I nie, nie chodzi tu o uwarunkowania polityczne ani żadne strony. Pan Obama jest wg mnie posiadaczem jednego z piękniejszych głosów telewizyjnych. To serial dokumentalny z komentarzem byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. A może zainspiruje was do następnej wycieczki? 😉

HBO MAX

Cisza

To sześciodocinkowy serial, w którym bohaterowie odkrywają siatkę przestępców zajmujących się handlem ludźmi w Europie Wschodniej i ich powiązania z prominentnymi osobami na szczeblach władzy. W sam środek skandalu zostają wciągnięci reporter, żona znanego polityka oraz detektyw. Vladimir, Stribor i Olga w końcu dojdą do prawdy, ale najpierw każdy z nich zapłaci za to wysoką cenę.

Film balkonowy

Film balkonowy to dość ciekawa i niespotykana produkcja. Reżyser Paweł Łoziński obserwuje przechodniów z poziomu swojego balkony, przysłuchuje się ich rozmowom a czasem zatrzymuje ich i zachęca do wspólnej rozmowy. Poznajemy większe i mniejsze historie nam nieznanych, anonimowych osób, ich przemyślenia, żarty i radości.

Nieuchwytny Pilot

Co obejrzeć w Wielkanoc

To trzyczęściowy serial dokumentalny true crime (może zrobię kiedyś specjalny dedykowany post), którego historia zaczyna się w stanie Arkansas a kończy jednym z największych współcześnie skandali politycznych. Opowiada historię pozornie szczęśliwego męża i ojca, którzy nieoczekiwanie popełnił samobójstwo skacząc z mostu. Nikt nie był w stanie uwierzyć, że Gary byłby zdolny targnąć na swoje życie. Po latach okazuje się jednak, że w aferę mogła być zamieszana hipnoza, tajne tożsamości, podwójne życie i przede wszystkim fakt, że nie wszystko co uznane za martwe, jest takie faktycznie.

Julie & Julia

Co obejrzeć w Wielkanoc

Meryl Streep, to jednak Meryl Streep – nie można odpuścić filmu z tą aktorką. W filmie Julie & Julia przeciwstawione są życia dwóch kobiet: Julie Child, która jest słynną kucharką oraz Julii Powell, która zdobyła sławę poprzez wyzwanie ugotowania w rok ponad 500 przepisów Julie Child. Film to seria retrospekcji pomiędzy teraźniejszością a przeszłością i przeskakuje między różnymi momentami z życia Julie i Julii.

AMAZON PRIME VIDEO

Poza granicą – sezon 1

Outer Range - Teaser | Prime Video

zwiastun: tutaj

To ośmioodcinkowy serial. Najpierw ukażą się dwa odcinki premierowe, potem co tydzień premierę będą miały kolejne. To produkcja trochę z kategorii dramatu, trochę science fiction. Farmer z Wyoming odkrywa supernaturalne siły otaczające jego posiadłości. Przedwczesna śmierć w okolicznej społeczności uruchamia serię niespodziewanych wydarzeń. Gdy mężczyzna walczy o ochronę swojej rodziny, ujawniają się wszystkie sekrety otaczające glebę. Przez jego oczy widzimy też ujawniające się  tajemnice skrywane w przeszłości.

KINO

WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ

Co obejrzeć w Wielkanoc

Evelyn jest już kobietą w średnim wieku, kiedy odkrywa wejście do multiversum. Tam może przejść wszystkie ścieżki życiowe, które perspektywicznie mogła wieść w miarę podejmowania innych wyborów w przeszłości. Wraz z pojawieniem się mrocznych sił, kobieta będzie musiała użyć wszystkich sztuczek i osobowości aby uratować świat (i swoją rodzinę, co jest dla niej najważniejsze).

 

Co obejrzeć w Wielkanoc? Myślę że powyższe premiery przyciągną przed ekrany żądnych rozrywki widzów.

A jeśli chcecie więcej nowości,  sprawdźcie Co obejrzeć w weekend? Premiery na Netflixie, HBO MAX, Prime i w kinie!

Poprzednio Uragun już w Early Access
Następny PS Plus vs. Xbox Live Gold: Które kupić?