Co powinno się znaleźć w pokoju gracza?


Każdy zapalony gamer myślał kiedyś o tym, aby urządzić sobie prawdziwy pokój dla gracza. Jeżeli również zastanawiasz się nad przygotowaniem takiego pomieszczenia, to czytaj dalej. W tym artykule powiemy sobie, co powinno znaleźć się w miejscu, do którego każdy gamer chętnie będzie wracał.

Zawartość gaming roomu

Sercem każdego pokoju dla gracza jest nic innego, jak komputer lub konsola, bo w końcu na czymś trzeba grać. Takowy sprzęt musi mieć też swoje miejsce, na którym będzie można go stabilnie postawić. Dlatego też w pomieszczeniu nie może zabraknąć biurka — na blacie musi również stać monitor albo telewizor. Co przed biurkiem? Ano przyzwoity fotel gamingowy, który zagwarantuje wygodę nawet przez długi czas gry. Tego typu krzesła bywają drogie, dlatego można zdecydować się na tańszy model z jakiejś sieciówki, choć przed dokonaniem zakupu i tak dobrze jest przeczytać opinie o danym modelu. Poza wymienionymi przedmiotami w pokoju gamingowym nie może też zabraknąć klawiatury, myszki i niezłych słuchawek. Oczywiście konsolowcy mogą pominąć dwa pierwsze akcesoria, ale w przypadku pecetowców bez tych peryferiów się nie obejdzie. Na rynku są jeszcze dostępne takie „cuda” jak łóżka gamingowe, ale nie ma co przesadzać — jeżeli nie jesteś największym nerdem na świecie, a do tego nie masz nieograniczonego budżetu, to spokojnie możesz pominąć ten element. Aby nadać pomieszczeniu prawdziwie gamingowy charakter, dobrze jest przystroić je różnego rodzaju elementami z gier, np. plakatami. Można też pomyśleć o LED-owym oświetleniu, które zapewni fajny klimat.

Czy warto przekształcić zwykły pokój w gamingowy?

Urządzenie pomieszczenia w klimacie gier wideo to indywidualna preferencja każdego z nas, dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli chcesz przekształcić swój pokój w tzw. gaming room i masz na to odpowiednie środki, to śmiało — nic nie stoi na przeszkodzie. W końcu to Ty będziesz w nim mieszkał i to Tobie musi się podobać. Wracając jeszcze do kwestii odpowiednich środków: wykończenie pokoju gamingowego może kosztować naprawdę dużo pieniędzy, dlatego jeżeli masz akurat ważniejsze wydatki, to warto trochę odłożyć w czasie wdrożenie tego planu w życie.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocny, jeżeli planujesz stworzenie gaming roomu od zera. Nie ma w tym nic trudnego, choć dla niektórych koszty mogą okazać się przytłaczające. Z drugiej strony nie od razu Rzym zbudowano, dlatego można przekształcać swój pokój małymi kroczkami, np. co miesiąc dokładając jakiś element.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio The Red Solstice 2: Survivors - Recenzja - XCOM w czasie rzeczywistym
Następny Cartaventura: Lhasa - recenzja - odkryj własną drogę.