Co warto obejrzeć w weekend? Nowości na Netflixe i HBO GO


Co warto obejrzeć w weekend? Przedstawiamy nowości, które mają swoją premierą na Netflixie i HBO GO w tym tygodniu. Wrzesień zapowiada się deszczowy, więc warto rozważyć seans, czy dwa…

NETFLIX

He-Man i Władcy Wszechświata: Objawienie

Link: tutaj

Jest kontynuacją serii z lat 1983-1985 He-Man i Władcy Wszechświata, ale pominięte zostały wydarzenia z Nowych Przygód He-Mana. Objawienie dotyczy nierozwiązanych wątków oryginalnego serialu oraz wracamy do ówczesnych postaci. Pierwszą część serialu Adix już zrecenzował TUTAJ, teraz premierę ma dalsza część produkcji. Pamiętacie ten serial z młodości?

Sex Education: sezon 3

Link: tutaj

Serial Sex Education szturmem podbił serca widzów na całym świecie, w tamtym roku mnie także całkiem nieźle wciągnął. Seria przedstawia życie uczniów, personelu i rodziców liceum Moordale, którzy zmagają się z dylematami w życiu osobistym, często związanymi z intymnością seksualną. Nie ma tematów tabu, absolutnie żadnych. Zwłaszcza podoba mi się mama Otisa – Jean. Jej postać jest kompletnym przeciwieństwem „klasycznego” rodzica.

Seberg

na Netflixe i HBO GO

Oh cóż to jest za historia! Seberg posiada historię pani Jean Seberg, amerykańskiej gwiazdy filmowej, która przypadkiem (lub nie) wpadła w sidła serii nielegalnych postępowań prowadzonych przez FBI, które ostatecznie (zdaniem jej męża) doprowadziły ją do samobójstwa. Zaczęło się od symbolicznego wsparcia Partii Czarnych Panter – organizacji walczącej o prawa osób czarnoskórych, potem FBI posunęła się nawet do potajemnego nagrywania scen intymnych pomiędzy Seberg a partnerem innym niż jej maż. Skandal goni skandal, aż w końcu aktorka nie wytrzymuje napięcia.

Droga Powrotna

na Netflixe i HBO GO

Droga powrotna jest filmem, który srogo ucierpiał w wyniku pandemii. W wyniku panującej sytuacji grany był w kinach jedynie przez dwa tygodnie. Głównym bohaterem jest Jack (w tej roli Ben Affleck). Pracuje na budowie i zmaga się z problemami alkoholowymi. Kiedy trener lokalnej drużyny koszykarskiej dostaje zawału, Jack otrzymuje telefon z propozycja przejęcia tej roli. A dlaczego? W młodości to właśnie on był gwiazdą tego zespołu. Jak to w dramacie, poruszone zostaną ciężkie kwestie – nałóg, alkoholizm, śmierć dziecka.

Schummacher

Nazwisko Schummacher jest tak oczywiste, tak popularne, że chyba nie trzeba go nikomu przypominać. Nieszczęśliwy wypadek, który spotkał kierowcę kilka lat wstecz wstrząsnął całym światem. Netflix wyprodukował film dokumentalny o Michaelu Schumacherze, jego historii w sporcie (30 lat!). Przedstawione zostały nigdy niepublikowane wywiady, anegdotki i materiały archiwalne. Poruszona została także kontuzja, której uległ oraz droga do powrotu do zdrowia (oby!). Myślę, że ten dokument przypadnie do gustu każdemu fanowi formuły 1.

HBO GO

Antebellum

na Netflixe i HBO GO

Antebellum to zeszłoroczny horror opowiadający historię o młodej Afroamerykance, która pewnego dnia zostaje wyrwana ze współczesnego świata jaki zna i budzi się na południu Stanów, w samym środku plantacji niewolników. Za wszelką cenę musi z niej uciec. Może warto dodać ten film do maratonu horrorów przed Halloween?

Jojo Rabbit

Jojo Rabbit jest adaptacją powieści Caging Skies autorstwa Christine Leunens. To komedia, której głównym bohaterem jest Johannes (Jojo) – kilkuletni członek Hitlerjugend. Pewnego dnia Jojo zdaje sobie sprawę, że jego matka (swoją drogą w tej roli Scarlett Johansson) ukrywa na strychu żydowską nastolatkę. Szybko powstaje szereg problemów moralnych, zwłaszcza że Jojo ma wyimaginowanego przyjaciela, który do bólu przypomina pana Adolfa (tyle że z dosyć specyficznym podejściem do polityki wojennej). Jojo musi wybrać pomiędzy przekonaniem HJ a powoli rosnąca sympatią do niespodziewanego gościa.

Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń

na Netflixe i HBO GO

Seria niefortunnych zdarzeń jest przede wszystkim zbiorem moich ulubionych książek z dzieciństwa. Wersję telewizyjną mogliście obejrzeć na Netflixie, teraz także na HBO GO. Seria opowiada historię trójki rodzeństwa, których rodzice zginęli w pożarze domu. Opiekę nad nimi próbuje przejąć Hrabia Olaf, zależy mi jednak wyłącznie na ogromnej fortunie dzieci. Odcinek po odcinku rodzeństwo ucieka od Olafa, jednak jego 'oko’ ma daleki zasięg. Serial jest nieźle pokręcony i dosyć zabawny. Podejrzewam, że spodoba się większości.

KINO

W tym tygodniu na dużych ekranach królują polskie produkcje, ale coś dla siebie znajdą także najmłodsi.

NAJMRO. Kocha, kradnie, szanuje

Film Najmro jest portretem Zdzisława Najmrodzkiego – największego przestępcy czasów PRL, zwanego wówczas królem złodziei i mistrzem ucieczek. A słusznie – prawie 30 razy udało mu się zbiec, między innymi z różnych zakładów penitencjarnych, w pełni okratowanego pomieszczenia sądu czy z konwoju. Masa sprytnych dokonań, jeśli o działalności przestępczej można wypowiadać się w pozytywach. Niemniej jednak, Najmro był królem świata przestępczego, o czym w komediowy sposób dowiecie się z filmu. Z ciekawostek: NAJMRO. Kocha, kradnie, szanuje to jeden z najdroższych polskich filmów ostatnich lat.

WYSZYŃSKI – Zemsta czy przebaczenie

Kompletne przeciwieństwo pierwszego tytułu (jeśli chodzi o dokonania osobistości), jednak także tytuł opowiadający historię prawdziwej osoby. To historia Stefana Wyszyńskiego – przyszłego prymasa Polski, kadynała i osoby beatyfikowanej. Nie jest to jednak współczesna opowieść, gdyż cofamy się do roku 1944, czasów II Wojny Światowej. Wyszyński stara się odnaleźć w trudnej rzeczywistości, znaleźć odpowiedź na pytanie jak wybaczać, kiedy świat na to nie pozwala.

Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła

Na Małą, Wielką Stopę 2 koniecznie zabierz młodsze rodzeństwo albo swoje dzieci. Zwłaszcza rodzeństwo powinno ucieszyć się z wycieczki do kina ze starszym bratem/siostrą (polecam, serio!). Niektórzy z najmłodszych pewnie pamiętają pierwszą część, więc spokojnie przypomną wam zaległości streszczą poprzedni film, chociaż bez tego i tak się obędzie. Tata Adama wyrusza w podróż, dzięki której ma uratować rezerwat zwierząt przed petrodolarami (rodzeństwu wytłumaczcie łagodniej), jednak urywa się z nim kontakt. Adam zbiera pozostałą rodzinę i wyruszają na misję ratunkową.

 

Czy znaleźliście swoje typy na weekend? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

 

Co we wrześniu na Netflixie i HBO GO?

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Przebicie, Jedyna Pewna Opcja - Aliens: Fireteam Elite Gameplay Misja #10
Next New World - Otwarta beta! Siekierą i Toporem! Droga Marudera