Co warto obejrzeć w weekend? Nowości na Netflixie i HBO Go *7 – 9.05.2021*


CWOWW

Kolejny weekend, kolejne premiery. W majówkę miałam okazję odrobić pewne filmowe zaległości i muszę przyznać, że do tej pory jestem głęboko dotknięta jedną z produkcji, o których pisałam w tamtym tygodniu. Z tego co zdążyłam zauważyć, HBO Go notuje kolejny solidny początek miesiąca, w ten weekend dostaniemy kilka interesujących pozycji. Z kolei na Netfixie – mimo pozornego postoju – i tak zawsze znajdziemy coś dla siebie. Co zatem warto obejrzeć w nadchodzący weekend?

HBO GO

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera: Opowieść Zacka Snydera

Chciałabym powiedzieć, że to żart. Nawet ostatnim razem, kiedy w tej serii pisałam KOLEJNY raz o Lidze Sprawiedliwości musiałam Was przekonywać, że to nie błąd w tekście. Zack Snyder wraca z kolejną odsłoną filmu o Lidze Sprawiedliwości. Dostaliśmy już Ligę Sprawiedliwości Zacka Snydera, była także Ligę Sprawiedliwości Zacka Snydera: sprawiedliwość jest szara, teraz będziemy mieli obejrzeć kulisy prac nad każdą (?) Ligą Sprawiedliwości Zacka Snydera. SERIO. Wypijcie shota za każdym razem jak przeczytacie Liga Sprawiedliwości. O wszystkich Ligach Sprawiedliwości pisaliśmy TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ  i ewentualnie TUTAJ.

Żarty żartami, ale kulisy zawsze lubiłam, więc pewnie obejrzę i te. Ale najpierw odcinek specjalny Falcona 😉

Mulan

Dawno nie było filmu, który wywołał tyle kontrowersji przy produkcji. Zaczęło się od poglądów politycznych, potem przeszliśmy przez tarcia geopolityczne, mniejszości religijne itp. Film nie radził sobie ani w kinach, ani na Disney+. Osobiście jeszcze nie oglądałam tej wersji Mulan, jednak Adix w recenzji napisał: „film mi się bardzo podobał i nawet finalnie się lekko wzruszyłem”, co mówi już dużo. Teraz jestem nawet ciekawa do doprowadziło go do uronienia łezki 😀

Samotne Wilki

No lubię te swoje kryminały, co zrobić. Dodajmy do tego historie więzienne i jestem kupiona. Bohater aby skrócić 15-letni wyrok, który właśnie odbywa, postanawia ujawnić organizację stojącą za zbrodniami, jego zbrodniami. Nie jest jednak tak prosto, jak się może wydawać jeśli weźmiemy pod uwagę skalę korupcji w środowisku więziennictwa, w którym przebywa właśnie Arnold.

Netflix

Vincenzo – sezon 1

Zazwyczaj mało tu mówię o serialach. Nie zawsze mam ochotę poświęcić tyle czasu na oglądanie, więc skupiam się bardziej na filmach, jednak Vincenzo wydaje się być interesującą opcją. Opowiada historię koreańsko – włoskiego mafiozy/prawnika i jego perypetiach. Bohater ucieka z Włoch po tym jak nowy przywódca mafii usiłuje go zabić. Z pomocą innego, nieustraszonego, prawnika będą dążyli do odzyskania skradzionego majątku.

Dziedzictwo Jowisza

 

Dziedzictwo Jowisza to serial oparty na komiksach, opowiada historię pierwszych na świecie superbohaterów, którzy otrzymali swoje moce w latach trzydziestych XX wieku. Obecnie są  starszymi strażnikami a ich dzieci walczą o to, by sprostać legendarnym wyczynom swoich rodziców. Kolejny film o superbohaterach. Możecie zarzucić nam monotematyczność, my powiemy, że to zwykła pasja. Lubimy takie filmy, cóż poradzić. Czasem oglądamy z zaciętym wyrazem twarzy, pełnym skupieniem i nie odzywamy się do siebie żeby nie tracić szczegółów a czasem zwyczajnie śmiejemy się z tego co widzimy na ekranie i wymyślamy kolejne obelgi w stronę produkcji. Ciekawe jak będzie w tym przypadku.

Synowie Sama: Droga w mrok

 

A może faktycznie jestem monotematyczna… kryminał, true crime. Przynajmniej nie Liga Sprawiedliwości (hehehe 😀 ). Dziennikarz obsesyjnie bada sprawę Syna Sama ( Syn Sama/ David Berkowitz – seryjny morderca) i próbuje połączyć jego zbrodnie z satanistycznym kultem. Cóż poradzę, że fascynują mnie takie sprawy…

 

I tym optymistycznym akcentem zapraszam na weekendowe oglądanie! Miłego weekendu 😉

2 komentarze

Poprzednio Returnal - Wszystkie Osiągnięcia i Trofea - Jak zdobyć platynę?
Następny W jakie planszówki ostatnio zagrałem? NCWW Kwiecień 2021