Co warto obejrzeć w weekend? Premiery na Netflixie, HBO Go i kinowe!


Netflix, HBO Go i kino co tydzień obdarowują nas listą ciekawych premier. W tym tygodniu nieco się jednak zawiodłam, tytuły nie są szczególnie porywające. Mamy trochę nowości (jeśli lubicie być z kinem na czasie) i dwa głośne tytuły. Myślę jednak, że każdy znajdzie coś dla siebie.

NETFLIX

Magnezja

Premiery na Netflixie HBO GO i kinowe


Magnezja to polski dramat w reżyserii M. Bochniaka. Jesteśmy w latach 20. i 30. XX wieku na terenach dawnej Galicji. Róża przejmuje po ojcu pałeczkę i zostaje przewodniczącą lokalnego gangu. Wraz z siostrami kontynuuje szemrane interesy ojca. Tradycyjnie, kontynuują jego walkę z radzieckim gangiem. Kiedy walczą o miejscową przewagę, bracia Hudini organizują atak na bank, w którym przechowywane są pieniądze rodziny Róży. Podoba mi się umiejscowienie filmu w początku 20. wieku.

Czerwona Nota

Czerwona nota | Oficjalny zwiastun | Netflix

Dwayne Johnson, Gal Gadot oraz Ryan Reynolds w jednej produkcji. Czerwona Nota to list gończy wystawiony przez Interpol dla najgroźniejszych przestępców świata. Tym razem jeden z najlepszych agentów śledczych będzie musiał połączyć siły ze znanym złodziejem aby złapać prosperującą przestępczynię.

trailer: tutaj.

7 więźniów

7 Prisoners (7 prisioneiros) | Official Trailer | Netflix

Nastoletni jeszcze Mateus wyjeżdża ze wsi w poszukiwaniu pracy na złomowisku w Sao Paulo. Tam poddani zostają w pracy w ciężkich warunkach przypominających współczesne niewolnictwo. Mateus zostaje zmuszony do podjęcia trudnej decyzji między pracą dla mężczyzny, który go zniewolił, a narażaniem przyszłości swojej i swojej rodziny.trailer: tutaj.

HBO GO

Przyczajony tygrys, ukryty smok

Premiery na Netflixie HBO Go i kinowe

Absolutny klasyk! Wielki wojownik Li Mu Bai  postanawia oddać przyjacielowi swój miecz, Zielone Przeznaczenie. Coś idzie nie ta i miecz zostaje skradziony, Od Li Mu Bai zależy, czy go odzyska. W międzyczasie próbuje jeszcze pomścić śmierć swojego pana. Do podróży w poszukiwaniu miecza dołącza do niego Shu Lien – miłośc jego życia a w trakcie podróży dołącza do nich Jiao Long Yu, która okazuje się być tajemniczym elementem łączącym wszystkie wątki. To w istocie historia miłosna.

W ciemność. Star Trek

Premiery na Netflixie HBO Go i kinowe

Kontynuacja zeszłotygodniowej premiery. To był ostatni raz, kiedy Nimoy wcielił się w postać Spocka i jego ostatni film przed śmiercią w 2015 roku. Akcja rozgrywa się w 23 wieku, Kirk i załoga USS Enterprise zostają wysłani na rodzinną planetę Klingonów w poszukiwaniu byłego członka Gwiezdnej Floty, który stał się terrorystą znanym jako Johna Harrisona.

Amonit

A może trochę romantyzmu? Anglia lat 40. XIX wieku. Uznana a łowczyni skamielin (nie wiedziałam, że coś takiego ma swoją nazwę i można być w tym *uznanym*) Mary Anning i młoda kobieta wysłana na rekonwalescencję nad morzem, nawiązują intensywny związek, zmieniając na zawsze ich życie. Zdecydowanie dla fanów Kate Winslet.KINO

Pitbull

PITBULL (2021) Zwiastun

Wiecie, jak to jest z filmami Patryka Vegi… albo się ich nie lubi, albo no… chyba też nie (?) Gebels z wydziału zabójstw prowadzi śledztwo w sprawie śmierci sapera, który zginął przez wybuch ładunku pozostawionego na stacji benzynowej. Śledztwo prowadzi go do znanego z organizowania zamachów oraz porywań na terenie całej Polski. W międzyczasie syn Gebelsa wplątuje się w kłotpoty a policjant zostanie pozostawiony przed wyborem: zostać jako policjant czy postawić się w roli ojca.

Pszczółka Maja. Mały, wielki skarb… ?

Pszczółka Maja: Mały wielki skarb - Zwiastun PL (Official Trailer)

Weźcie raz na jakiś czas brata albo siostrę do kina. Myślę, że milej możecie spędzić czas przy bajce niż wyżej wymienionym filmie. Maja i Gucio nie mogą doczekać się wiosny, wyruszają więc na łąkę. Tam wędrowiec obdarowuje ich złotą pestką i poleca jej dostarczenie do pałacu na Sekretnym Wzgórzu. Do grupy dołączają mrówki i wszyscy razem wyruszają na przygodę życia. A pestka? Pestka zacznie się wykluwać… 😉

 

 

W zeszłym tygodniu: Co obejrzeć w weekend? Premiery na początku listopada

 

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Far Cry 6 - rozwinięcie idei poprzednika - recenzja
Następny Planszowe donosy z tygodnia vol.2