Co warto wiedzieć przed zakupem gamingowego biurka?


Jeśli szukasz idealnego prezentu dla swojego nastoletniego dziecka, które uwielbia grać w gry komputerowe, to biurko gamingowe może być strzałem w dziesiątkę. Biurka gamingowe to nie tylko zwykły mebel, na którym można postawić komputer i monitor. To specjalnie zaprojektowane stanowisko, które zapewnia komfort, funkcjonalność i niebanalny wygląd. Z poniższego tekstu dowiesz się, czym wyróżnia się biurko gamingowe na tle tradycyjnych rozwiązań oraz na co zwracać uwagę podczas jego wyboru. Zapraszamy do lektury.

Czym biurka gamingowe wyróżniają się na tle tradycyjnych rozwiązań?

Biurko gamingowe coraz rzadziej jest stawiane w jednym rzędzie ze zwykłymi biurkami komputerowymi. To mebel stworzony z myślą o potrzebach graczy, którzy spędzają przed ekranem długie godziny. Co je zatem wyróżnia?

– blat biurka gamingowego, który jest sporo większy (zarówno szerszy, jak i głębszy),
– biurka tego typu charakteryzują się niebanalnych designem,
– wiele z nich wyposażonych jest w ergonomiczne rozwiązania (uchwyty, stojak na napój pozwalający mieć kubek w zasięgu ręki),
– elektryczna regulacja wysokości, którą spotkamy w niektórych modelach jest idealnych rozwiązaniem dla dorastającego dziecka,
– są bardzo stabilne, wykonane z materiałów odpornych na zarysowania i drobne uszkodzenia,
– mogą służyć również do odrabiania lekcji, dzięki dużej przestrzeni roboczej.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru biurka gamingowego?

Wiemy zatem, czym różnią się biurka komputerowe od gamingowych. Chcąc kupić to drugie czeka nas jednak nie lada zadanie. Oferta sklepów jest bowiem tak szeroka, że trzeba poświęcić na jego wybór trochę czasu. Pamiętajmy, że kupujemy coś na kilka lat. Coś, co ma zapewnić naszemu dziecku nie tylko rozrywkę, ale również wygodę użytkowania. Dlatego też bardzo wielu rodziców przy okazji zakupu biurka decyduje się na zakup ergonomicznego fotela, w którym o wiele łatwiej wytrwać długie godziny przed ekranem.
Wróćmy zatem do samego biurka. Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

– wymiary – biurko gamingowe z jednej strony powinno być odpowiednio duże, z drugiej nie może zajmować za dużo miejsca i utrudniać poruszania się po pokoju. Jednym z rozwiązań w takiej sytuacji jest zakup biurka narożnego, które pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni.
– ergonomia – regulacja wysokości blatu to podstawa,
– materiał wykonania – wśród najczęściej spotykanych biurek są oczywiście drewniane. Nie brakuje jednak modeli łączących metal z drewnem lub tworzywo sztuczne z metalem.
– kolor – w zależności do preferencji możemy postawić na jednolite barwy np. czerń lub wręcz przeciwnie wybrać żywe kolory, czerwień, pomarańcza, granat lub ich kombinacje z czernią.
– dodatkowe funkcje, udogodnienia – spędzając w jednym miejscu wiele godzin, szczególnie istotne jest, aby mieć możliwie wiele akcesoriów obok siebie bez konieczności odchodzenia od biurka.
– kwestie estetyki biurka – chowane listwy zasilające, oświetlenie LED, półki nad biurkiem, które pozwolą utrzymać na blacie jedynie to, co potrzebne. To wszystko wpływa na komfort użytkowania biurka.
– cena – na koniec nie sposób nie wspomnieć, ile trzeba wydać na dobre biurko. Rozpiętość cen jest bardzo duża. Możemy jednak przyjąć, że proste modele to wydatek ok. 400-500 zł, a te z górnej półki będą nas kosztować 2000 zł i więcej. Na szczęście różnice w jakości biurek nie są tak ogromne jak mogłoby wynikać z ich ceny. Wiele zależy od producenta i ilości dodatków. Nie musimy wydawać od razu fortuny, aby sprawić swojemu nastolatkowi radość.

Podsumowując

Zakup biurka gamingowego wymaga namysłu, pomiarów, rozmowy z nastolatkiem co do jego preferencji np. kolorystycznej. Taki wspólny zakup będzie z pewności trafniejszy, aniżeli dokonany samodzielnie bez znajomości niuansów, które znane są głównie młodzieży.

Poprzednio Grudniowe premiery na Netflixie, HBO Max i Prime Video!
Następny Disney Dreamlight Valley - Poradnik dla Początkujących - Najlepsze rady na start