Crimson Desert – saga napisana krwią w dobie gasnących legend… – czyli nowość od Pearl Abyss


Saga napisana krwią w dobie gasnących legend …

Historia przetrwania rozgrywa się na rozległym kontynencie Pywel.

Bez obaw, nie zaczęliśmy nagle pisać wierszem. To w taki sposób producent wprowadzał nas w świat swojego nowego dzieła.

W listopadzie zeszłego roku mieliśmy okazję poznać trailer Crimson Desert- gry południowo koreańskiego studia Pearl Abyss, znanego przede wszystkim z mmorpg Black Desert.

 

Crimson Desert - Official Symbol Reveal & New Announcement

 

Gra Crimson Desert była pierwotnie planowana jako prequel dla Black Desert Online, ale studio na późniejszym etapie zdecydowało się pójść jednak w innym kierunku. Ostatecznie wydana zostanie jako samodzielny tytuł, aczkolwiek z pewnymi nawiązaniami do Black Desert Online. 

Początkowo Crimson Desert, w przeciwieństwie do Black Desert, miała być grą dla jednego gracza. W jednym z ostatnich wywiadów w Playstation Official Magazine ujawniono, że główny wątek fabularny faktycznie będzie przeznaczony głównie dla jednego gracza, ALE przejście na grę kooperacyjną, przed zakończeniem głównej kampanii lub po niej, otworzy nowe ścieżki, które według założyciela i producenta wykonawczego Daeila Kima będą miały „aspekty konkurencyjne”. W dalszej części Kim wyjaśnia: „wszyscy wiemy, że granie w gry z innymi osobami jest atrakcyjne, ale są chwile, kiedy jest odwrotnie. Wiedząc o tym, wierzyliśmy, że możemy przenieść rozgrywkę na wyższy poziom, tworząc grę oferującą wiele trybów rozgrywki. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć grę, która zawiera zarówno przygodowy tryb akcji, jak i tryb kooperacji, i daliśmy graczom możliwość zagrania w którąkolwiek z nich. ”

Z kolei już miesiąc później, w grudniu 2020, producent zaspokoił oczekiwania graczy wypuszczając, podczas Game Awards 2020, trailer rozgrywki.

 

Crimson Desert - World Premiere Gameplay Trailer | The Game Awards 2020

 

Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim ciężkich walk, cudownych krajobrazów i smoków. Gra opowiada historię Pywel- rozległego kontynentu podzielonego na podzielone regiony zamieszkałe przez ludzi walczących o przetrwanie na ciągle zmieniających się ziemiach. Od rozległych równin Akapen po niegościnnie zimne krainy Kweiden czy jałową pustynię, każdy region ma swoje niepowtarzalne piękno. Musisz podróżować po świecie, jeśli chcesz znaleźć najbardziej zaprawionych w bojach wojowników, którzy utworzą twoją kompanię najemników, ale aby zdobyć zaufanie tak cenionych wojowników, musisz najpierw sam zostać jednym z nich. Każdy napotkany najemnik będzie miał do opowiedzenia własną historię, własne, wyjątkowe powody, dla których wybrał tę ścieżkę. Jeśli chcesz przekształcić tych wojowników w elitarną jednostkę bojową i usłyszeć te opowieści, musisz zasłużyć na ich szacunek. Tylko wtedy będą walczyć pod Twoim sztandarem.  Uczony z Pywel napisał kiedyś: „nie zapominaj, że dzisiejszy wróg może być jutro twoim sprzymierzeńcem”. Owszem, mądre słowa, ale można też powiedzieć, że jest odwrotnie. Przemierzając krainę przekonasz się, że zagrożenia obfitują we wszystkie kształty i rozmiary. Czy to tak zwani „sprawiedliwi” władcy promujący własną wypaczoną formę sprawiedliwości zbudowanej na fundamencie śmierci i rozlewu krwi. Albo wrogie siły zagrażające twoim ziemiom zarówno z wewnątrz, jak iz daleka, takie jak pewien kult oparty na Pustyni, który czci potężnego starożytnego boga.

Crimson Desert nie ma jeszcze określonej daty premiery, jednak najbardziej prawdopodobną (oraz zakładaną opcją) jest jesień/zima 2021 r. Ukaże się na PlayStation 5, Xbox Series X and Series S, and PC.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Great Western Trail wraz z dodatkiem - recenzja insertu
Następny Abyss Konspiracja - zapowiedź