Cyberpunk 2077 – Jak zarabiać pieniądze? Eurodolary dla każdego


Życie w Night City opiera się na dwóch rzeczach – na reputacji oraz pieniądzach. Dzisiaj porozmawiamy o tym drugim, czyli jak zarabiać naprawdę porządne pieniądze w Cyberpunk 2077.

W Cyberpunk 2077 nie każdy z nas będzie potrzebować dużych kwot. W moim na przykład przypadku, całą grę bawiłem się broniami ikonicznymi które ulepszałem i podobnie nosiłem tylko strój Silverhanda, który za pomocą wytwarzania przedmiotów wzmocniłem na maksa. To wystarczyło i cały pozostały sprzęt nie był mi praktycznie do niczego potrzebny. Oczywiście to też zależy od Waszego stylu gry i poziomu trudności. Osobiście grałem na normalnym poziomie trudności i zwiększyłem na trudny w drugiej połowie gry, kiedy okazało się, że jest trochę za prosto. Wróćmy jednak do głównego tematu.

Najlepsze wszczepy są droższe niż najbardziej luksusowy samochód.

Pieniądze będą Tobie potrzebne w olbrzymich ilościach, zwłaszcza jeżeli będziesz chciał zdobyć platynowe osiągnięcie. Tutaj na drodze stanie Tobie jedno z wyzwań, które będzie polegać na zakupieniu WSZYSTKICH samochodów dostępnych u Fixerów. Będziesz potrzebować w tym celu paru milionów Eurodolarów. Najlepsze wszczepy, materiały do tworzenia przedmiotów oraz bronie także kosztują dziesiątki tysięcy eurodolarów. Jednym słowem – kasa się przyda. Jak najlepiej zarabiać w Cyberpunk 2077? Od razu powiem, że w żadnym momencie gry nie miałem problemu z pieniędzmi stosując poniższe nawyki. Dzięki nim szybko napełnisz portfel naprawdę dużymi zapasami. Parę więc rad od weterana gry Cyberpunk 2077:

 • Zainwestuj w hakowanie – od piątego poziomu inteligencji będziesz w stanie hakować zaznaczone na mapie panele. Z tego źródła możesz wyciągnąć od 1000 do 3000 eurodolarów za panel, podczas misji możesz znaleźć parę takich stacji. Robi nam się ładny pieniądz. Minusem jednak jest potrzeba rozwijania inteligencji, jednak rozwijając ją do poziomu dziesiątego powinieneś być w stanie hakować większość paneli w grze;
 • Zbieraj śmieci z pokonanych wrogów – na samym początku gry będą to nędzne grosze i lepiej te rzeczy rozkładać, jednak kiedy V wpadnie na 20 – 30 poziom sytuacja się odwróci i nawet białe, najgorsze teoretycznie przedmioty, będą warte od 100 eurodolarów w górę. Można w ten sposób bardzo szybko zarobić dziesiątki tysięcy eurodolarów. Wystarczy po prostu zbierać wszystkie pojemniki;
 • Przeszukuj pojemniki i szafki – ciekawostka o której mało kto wie, ale w szafkach, także nie raz znajdziesz eurodolary. Najczęściej są to sumy od 100 do 1000 eurodolarów, ale nie raz i nie dwa udało mi się znaleźć naprawdę duże kwoty. Mój rekord to około 9000 eurodolarów w jednej szafce. Dlatego warto lizać ściany i zbierać wszystko, w większości innych gier w szafkach znajdziemy śmieci, tutaj natomiast czasami jest schowany w nich majątek;
Przeszukuj wszystkie pojemniki. Pieniądze są pochowane po kątach i często są to bardzo duże kwoty.
 • Wykonuj zlecenia otwartego świata – są to zadania generowane losowo i zaznaczone na niebiesko na mapie świata. Interesują Ciebie najbardziej zgłoszenia przestępstwa i Zgłoszenie działalności zorganizowanej. Te pierwsze są bardzo proste i najczęściej będą polegać na pokonaniu paru bandytów i zabezpieczeniu dowodów. W skrzynce z dowodami nie raz odnajdziesz także dodatkową nagrodę pieniężną. Dodaj do tego przedmioty zdobyte od martwych wrogów i z jednego zlecenia mamy solidny zastrzyk gotówki, w zależności od etapu gry może to być od 3 do łącznie 6 tysięcy łącznie (razem z nagrodą, zawartością skrzynki i łupem z wrogów). Prawdziwy hajs jednak zarobimy pokonując grupy zorganizowane. Są to znacznie większe bandy łobuzów, często ufortyfikowane i posiadające wieżyczki oraz kamery. W zależności od tego na jakim poziomie trudności grasz, mogą stanowić duże niebezpieczeństwo. To będzie jednak twój wybór czy chcesz się zająć nimi po cichu czy też wpadając i strzelając na lewo i prawo. Oprócz powyższych nagród i pieniędzy z zebranych śmieci, otrzymamy także nie raz epicki lub legendarny schemat na wyjątkową broń, nie raz ikoniczną. Warto robić wszystkie czaszki na mapie świata (tak są oznaczane grupy zorganizowane).
Interesują Ciebie niebieskie ikonki. Nie musisz robić ich wszystkich bo na ich miejscu pojawią się kolejne, ale robią c je regularnie po drodze zarobisz masę pieniędzy.
 • Kontrakty od Fixerów – kontrakty to najczęściej posiadające swoje niewielkie tło fabularne zlecenia od Fixerów. W głównej mierze opierają się na tym samym i nie ma sensu teraz nad nimi się rozczulać. Ważne, że za każdy z nich otrzymasz zastrzyk gotówki. Nie są to jednak duże sumy w porównaniu do poprzednich wymienionych przeze mnie sposobów. Jak dostaniesz 4000 eurodolarów to możesz być szczęśliwy, ale znowu zależy to od naszego poziomu i dzielnicy w której wykonujemy zadnia;
 • Money Glich – istnieje bug którego nie polecam wykonywać. Pieniędzy z niego jest mniej niż wcześniej wspomniane przeze mnie rady, a wymaga od nas sporo pracy. Jednak jeżeli chcecie koniecznie go wykorzystać, to wystarczy, że z automatu z przekąskami kupicie wszystkie rzeczy i je rozłożycie na części pierwsze w ekwipunku. Teraz możecie zrobić z tego zielone przedmioty i je sprzedać z profitem. Szczerze mówiąc, więcej zarobicie jeżdżąc po punktach z otwartego świata (niebieskich) robiąc zlecenia dla NCPD i dostając od nich wynagrodzenie + kasa z przedmiotów z dropu. No i frajdy znacznie więcej.

Bardziej niż radami, nazwałbym to nawykami dzięki którym nigdy nie będziesz cierpiał na brak gotówki. Grając według powyższych zasad bardzo szybko będziesz miał więcej pieniędzy niż potrzebujesz (wyjątkiem będzie na pewno moment, kiedy chcesz zrobić platynkę i kupić wszystkie wozy). W każdym bądź razie, osobiście do samego końca gry nie miałem nawet malutkich problemów z pieniędzmi. Stosuj się do tych zasad i też ich nie będziesz miał.

 

5 komentarzy

 1. Marcin KAMYK Kamiński
  27 grudnia 2020
  Odpowiedz

  Ja żeby zarobić, zająłem się zbieractwem wszystkiego. Szybko okazało się, że się przepełniłem i biegałem wolniej. Jak zmonetyzować przedmioty nie szukając po mieście miejsc skupu?

  • 28 grudnia 2020
   Odpowiedz

   Dosłownie co krok znajdziesz zautomatyzowane kioski gdzie można sprzedawać śmieci 🙂

  • Garret
   29 grudnia 2020
   Odpowiedz

   Możesz też rozbierać broń na części.

   • 29 grudnia 2020
    Odpowiedz

    Można tylko po co? Więcej kasy masz ze zwykłej sprzedaży zwłaszcza w drugiej połowie gry 🙂

 2. Zarobic
  27 kwietnia 2021
  Odpowiedz

  Super artykuł! Fajnie by było, gdyby został zaktualizowany. Przez ostatnie 4 miesiące naprawdę sporo się pozmieniało w tej kwestii 🙂

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Co to jest Gambit Królowej?
Następny Spirit Island - Po Jednej Partii