Cyberpunk 2077: Phantom Liberty będzie płatnym DLC, potwierdza CD Projekt Red


CD Projekt Red potwierdził, że planowane rozszerzenie do gry Cyberpunk 2077, Phantom Liberty, będzie płatnym DLC, gdy zostanie wydane w 2023 roku.

W rozmowie z Games Radar, globalny dyrektor ds. PR CD Projekt Red, Radek Grabowski, powiedział, że chociaż nie może jeszcze potwierdzić ceny, rozszerzenie nie będzie darmowym DLC, podobnym do ostatniej aktualizacji Edgerunners. Cyberpunk 2077 otrzymał darmową aktualizację opartą na anime Edgerunners we wrześniu.

Chociaż gracze zaznajomieni z polityką CD Projekt Red mogli się tego spodziewać, teraz po raz pierwszy deweloper wyraźnie potwierdził, że Phantom Liberty będzie kosztować.

Pewne zamieszanie jest oczywiście uzasadnione, ponieważ CD Projekt Red zazwyczaj wydaje wiele darmowych treści do swoich gier (w tym aktualizację nowej generacji Wiedźmina 3: Dziki Gon, która pojawi się w grudniu). Phantom Liberty to jednak znacznie potężniejszy dodatek z nową zawartością fabularną i misjami, a nie zawierający tylko nowe elementy kosmetyczne albo broń.

Do tej pory udostępniono jedynie krótki zwiastun, potwierdzający, że Keanu Reeves powróci jako Johnny Silverhand w rozszerzeniu. Johnny usłyszał ostrzeżenie od V przed przysięgą, którą właśnie złożyli, przysięgając wierność Nowym Stanom Zjednoczonym Ameryki.

Reżyser gry Gabriel Amatengelo obiecał, gdy ogłoszono nadchodzące DLC, że Phantom Liberty to będzie nowy styl fabuły, nowa obsada postaci i ekscytujące rozszerzenie do Night City.

Poprzednio Proszę wsiadać: Nowy Jork i Londyn - recenzja - autobusowy roll&write!
Następny Peryferal - odcinek 5 - SCI FI WARTE OBEJRZENIA?