Czarna Pantera 2: Wakanda w moim sercu – kto będzie nową Czarną Panterą?


Czarna Pantera powraca! Wraz z najnowszym filmem Czarna Pantera 2: Wakanda w moim sercu zobaczymy drastyczną zmianę dla całej serii od Marvela. Nadal opłakujemy tragiczną śmierć aktora Chadwicka Bosemana, który tchnął życie w każdą scenę Czarnej Pantery, w której był. Bez Chadwicka Bosemana, seria Czarna Pantera jako całość ma ogromny problem, a kontynuacja Czarnej Pantery nie będzie miała innego wyboru, jak tylko spróbować problem rozwiązać.

Czarna Pantera 2: Wakanda w moim sercu

Gdy świat pyta: „Kim jest teraz Czarna Pantera?” patrzymy na postacie takie jak M’Baku, Nakia i księżniczka Shuri. Gdy myślimy, kto pójdzie w ślady Chadwicka Bosemana, wielu patrzy w stronę Shuri. Wygląda na to, że Czarna Pantera 2: Wakanda w moim sercu będzie bardzo poruszający, z obrazami płaczącej królowej matki Ramondy i Shuri. Czarna Pantera 2: Wakanda w moim sercu to ważny punkt dla MCU, ponieważ wiele opublikowanych dotychczas komiksów Marvela nie jest już opcją fabularną, ale też wiele nowych opcji otwiera się dla nowej Czarnej Pantery. Nie można przecenić spuścizny i znaczenia oryginalnej Czarnej Pantery. Shuri odegrała ważną rolę jako technolog i doradca, ale teraz jej rola może się zmienić znacznie po zakończeniu Avengers: Koniec gry. Kto może być liderem nowej Wakandy? Czy właściwa osoba jest Shuri, postać aktorki Letitii Wright? Czy widzieliśmy koniec historii Killmongera?

I czy ziści się kanoniczna komiksowa historia, w której Shuri staje się Czarną Panterą? Czarna Pantera, Marvel i cały zespół mają poważne zadanie, mówi Letitia Wright. Postać Czarnej Pantery jest ciężka do odegrania, a dodatkowo ścieżka, którą scenarzyści podążają, ma na celu uhonorowanie T’Challi i Chadwicka Bosemana, oddzielnie od oryginalnych komiksów Marvela, wyjaśnia aktorka. Niezależnie od tego, czy dostaniemy kobietę Czarną Panterę, czy Killmongera, czy jakąkolwiek inną znajomą postać zakładającą strój – „kim jest nowa Czarna Pantera?”, nie jest pytaniem z łatwą odpowiedzią. Zobaczmy, jak dotarliśmy do miejsca, w którym teraz jesteśmy, niezależnie od tego, kim jest Czarna Pantera w Czarna Pantera 2: Wakanda w moim sercu, i zbadajmy, kim jest T’Challa, kim są Nakia, Okoye, Shuri i M’Baku i co to znaczy być prawdziwą Czarną Panterą.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu w kinach od 11 listopada 2022.

Marvel Studios’ Black Panther: Wakanda Forever | Official Teaser

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Peryferal - recenzja odcinka 3 i 4!
Następny A Plague Tale: Requiem - Poradnik Solucja - Pełne przejście gry