Czego nigdy nie powinieneś kupować w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty?


Cyberpunk 2077: Phantom Liberty to duże rozszerzenie do popularnej gry akcji Cyberpunk 2077. Dodatek wprowadza wiele nowych funkcji i treści do gry, w tym nową historię, misje, przedmioty i pojazdy. Nie wszystko jednak będzie warte uwagi. Czego nie opłaca się kupować w tej grze?

Choć rozszerzenie jest w większości dobrze oceniane przez graczy, a sama gra jest całkiem nieźle zbalansowana, istnieją pewne rzeczy, których nie warto kupować. W tym artykule przyjrzymy się, czego unikać podczas zakupów w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty.

Alkohol i jedzenie

Alkohol i jedzenie można porównać do przedmiotów leczniczych, ale na niższym poziomie, ponieważ nie odnawiają zdrowia w dużym stopniu. Biorąc pod uwagę, że przechowywanie żywności w ekwipunku zajmuje miejsce, a także spędzasz dużo czasu na jej jedzeniu. Zamiast kupować i nosić żywność i alkohol w ekwipunku, użyj bardziej przydatnej metody. Kiedy zobaczysz jedzenie lub alkohol gdzieś, zjedz lub wypij go od razu. W ten sposób nie będziesz musiał wydawać pieniędzy, zatykać miejsca w ekwipunku i spędzać dużo czasu na korzystaniu z tych przedmiotów.

Zobacz też poradnik osiągnięć do gry Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Amunicja

Wielu graczy, grając w inne gry, ustanowiło złotą zasadę: zawsze powinno być wystarczająco dużo amunicji. Ta wskazówka jest naprawdę przydatna, ale nie powinieneś kupować amunicji od handlarzy, ponieważ możesz ją łatwo zdobyć, łupiąc wrogów. W ten sposób możesz znaleźć dużo amunicji o różnym kalibrze, aby mieć wystarczająco dużo dla każdej broni. Jeśli jesteś wystarczająco celny, aby nie marnować dużo amunicji na jednego wroga, prawie zawsze możesz zdobyć od nich więcej, niż wydałeś. Użyj tej rady, a możesz znacznie obniżyć swoje koszty.

Złom

Wydawać się może to dziwne, ale wielu graczy kupuje złom w nadziei znalezienia czegoś wartościowego. Jednak jest mało prawdopodobne, że w złomie znajdziesz coś cennego, więc jest to marnowanie pieniędzy. Zamiast tego możesz sam zbierać złom w Night City, ponieważ jest on dostępny prawie wszędzie. Jedynym powodem, dla którego warto kupić złom, jest jego sprzedaż kupcom w zamian za pieniądze lub przerobienie go na komponenty do craftingu.

Zobacz też recenzję gry Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Ubrania

Ubrania są podobne do złomu, ponieważ są prawie bezużyteczne i można je znaleźć samodzielnie podczas eksploracji świata. Oczywiście możesz chcieć kupić ubrania, aby zmienić swój styl, ale możesz znaleźć ten sam strój później gdzieś indziej bez wydawania eurodolarów. Ponieważ ubrania nie dają ci żadnych bonusów ani korzyści, lepiej zaoszczędzić pieniądze na coś bardziej przydatnego.

Większość przedmiotów leczniczych

Kiedy odwiedzisz sprzedawcę leków, możesz być przytłoczony dużym wyborem. Jednak nie ma sensu kupować wszystkich tych przedmiotów leczniczych, ponieważ większość z nich nie jest zbyt przydatna. Główne przedmioty lecznicze, które powinieneś kupić, to MaxDocs i Bounce Backs. Wszystkie inne przedmioty lecznicze są bezużyteczne, ponieważ znajdziesz ich mnóstwo podczas eksploracji świata, wykonywania misji i zabijania wrogów. Dlatego lepiej zaoszczędzić pieniądze na coś bardziej przydatnego.

Zobacz też poradnik ze wszystkimi umiejętnościami Relica w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Zwykłe bronie

Jeśli znajdziesz fajnie wyglądającą broń, którą naprawdę chcesz kupić, nie spiesz się. W większości przypadków handlarze nie będą mieli dobrych i rzadkich broni w niskich cenach. Podobnie jak w przypadku amunicji, możesz zdobyć wiele broni, łupiąc i zabijając wrogów, więc lepiej użyć tej metody. Zamiast tego zaoszczędź więcej waluty, aby mieć możliwość kupienia legendarnych broni i zabijania wrogów bez dodatkowego wysiłku.

Podsumowując, istnieje kilka rzeczy, których nie warto kupować w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty. Przed zakupem jakiegokolwiek przedmiotu warto sprawdzić, czy jest on wart swojej ceny. Jeśli nie jesteś pewien, czy warto coś kupić, zawsze możesz poczytać opinie innych graczy.

Dodatkowe informacje:

Oto kilka konkretnych rzeczy, których warto unikać podczas zakupów w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty:

  • Ubrania i kosmetyki: O ile nie jesteś wielkim fanem mody w Cyberpunku, prawdopodobnie nie będziesz potrzebował kupować żadnych ubrań lub kosmetyków. Większość z nich jest dostępna za darmo w grze.
  • Wyposażenie: Wiele wyposażenia, które można kupić w sklepach, można również znaleźć w świecie gry. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, możesz po prostu szukać wyposażenia w skrzyniach i na ciałach przeciwników.
  • Pojazdy: Uzbrojone pojazdy są dostępne za darmo po ukończeniu określonej misji. Jeśli nie potrzebujesz uzbrojonego pojazdu, możesz po prostu kupić zwykły pojazd.

Zobacz też naszą serię let’s play z gry Cyberpunk 2077 Phantom Liberty oraz podstawowej wersji.

Nie bądź elf, dej suba!

Poprzednio Seria filmów Piła - streszczenia wszystkich części
Następny 17. edycja Poznań Game Arena - czego możemy się spodziewać?