Rocket League pojawiła się po raz pierwszy w 2015 roku dla Windowsa i PlayStation 4, a wersje na Xbox One, macOS, i Nintendo Switch wyszły w przeciągu następnych kilku lat. Gra ma dzisiaj już 5 lat! Mimo swojego wieku, nadal cieszy się popularnością, a społeczność graczy, starych jak i nowych, nadal rośnie. Wielu graczy zakręciło się na punkcie tej gdy od samego jej początku i nadal chętnie w nią gra. Inni dopiero niedawno odkryli Rocket League. Jeśli byłeś ciekawy gry, ale nigdy nie zebrałeś się, żeby spróbować, możliwe, że zastanawiasz się czy nadal warto to zrobić w 2020 roku.

W czym tkwi urok Rocket League?

Zanim zdecydujesz, czy gra będzie dla ciebie odpowiednia, musisz się upewnić, że posiada wszystkie cechy, które Ty cenisz w grach. Idea Rocket League jest prosta. Grasz w piłkę nożną… samochodami. Łączy to dwa popularne motywy (piłkę nożną i wyścigi samochodowe), tworząc prostą, a jednak idealnie wykonaną grę. Oto jej kilka atutów:

  • Wykonanie – Ta gra po prostu działa! W porównaniu do innych gier na rynku, Rocket League można zakwalifikować do tych bez bugów. Nie musisz się martwić, że w środku rozgrywki gra się zatnie, co może kosztować cię zwycięstwo.
  • Kompleksowość – W jaki sposób gra może być prosta i złożona jednocześnie? Rocket League jest prostą grą, która daje ci swobodę w wykonywaniu ruchów pojazdem, co nadaje kompleksowości grze. Każda rozgrywka jest inna, a gra nigdy się nie nudzi.
  • Scena Rywalizacji – Rocket League szybko wstąpiła na scenę eSports, a rywalizacyjny styl gry nadal rozwija się w 2020 roku.
  • Rozgrywki Amatorskie – Pomimo rozbudowanej sceny rywalizacji, gracze mają do wyboru również rozgrywkę zwyczajową z graczami online. W marcu 2020 dostępnych w sieci było prawie pół miliona graczy. To znaczy, że nie będziesz miał problemu ze znalezieniem zespołu do gry o 18 wieczorem, jak i o 5 rano.
  • Równowaga – Gra jest dobrze zrównoważona.

Czy jest już za późno, żeby zacząć?

Gdy gracze pytają, czy jest już za późno, żeby zacząć grać, chodzi im o to, czy dadzą radę nadrobić doświadczenie zbierane przez innych latami. Jedną z najlepszych rzeczy w Rocket League jest to, że  gracze są nagradzani za uczenie się gry i ilość przegranych godzin. Jeśli jednak chcesz podskoczyć w rankingu, zajmie ci to sporo czasu. Niech cię to jednak nie zniechęci, jeśli chcesz zdobyć lepsze miejsce w rankingach zawsze możesz kupić boostery Rocket League. Eldorado to miejsce, gdzie jedni z najlepszych graczy Rocket League mogą odsprzedać ci swoje miejsce w rankingu.

Czy nadal warto grać Rocket League w 2020?

Tak – oczywiście! Rocket League gwarantuje niekończące się godziny świetnej zabawy z innymi graczami. Gra nie starzeje się, przez rosnącą społeczność graczy, a jej kompleksowość sprawie, że każda rozgrywa wydaję się być całkowicie nowym doświadczeniem.

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous Power - Recenzja ze spoilerami - Pigułka mocy
Next Ghost of Tsushima - Recenzja - Posłuchajcie o samuraju bez honoru