Sony wcześniej ogłosiło nowe gry, które pojawią się w ramach Playstation Plus. Ponownie także otrzymamy trzy tytuły, w tym jedną dosyć nową pozycję, która premierę miała niedawno. Co ciekawe, pozostałe tytuły dopiero będą miały swoją premierę.

Przypomnijmy przy tym, że w poprzednim miesiącu Sony zaoferowało nam także trzy tytuły, w tym Battlefield V, Standed Deep oraz Wreckfest: Drive Hard Die Last. Po za więc Battlefield V otrzymaliśmy raczej średnie gry z średniego segmentu, gdzie Stranded Deep do dzisiaj nie zostało jeszcze ukończone. Natomiast Battlefield V cierpi teraz na powoli odpływających graczy, gdyż EA zapowiedziało już brak wsparcia dla tego tytułu. Te gry możecie dodać do swojej biblioteki już do 5 czerwca. Od pierwszego czerwca (na dzień dziecka) natomiast otrzymacie dostęp do następujących tytułów.

Star Wars: Squadrons

Pierwszy tytuł miał premierę 1 października 2020 roku, czyli niemal pół roku tomu. Jest to gra, w której wcielamy się w pilota jednego z ikonicznych statków kosmicznych w serii gwiezdnych wojen. Kampania fabularna pozwoli nam na przemian kierować pojazdami należącymi do Republiki oraz Nowego Porządku, a akcja gry dzieje się po wydarzeniach z szóstej części filmu, po bitwie o Endor. Oprócz ciekawej oraz posiadającą interesującą fabułę kampanii fabularnej skupiającą się na budowie eksperymentalnego okrętu Republiki, gra zaoferuje nam dodatkowe tryby sieciowe i kooperacyjne, a także możliwość zmiany wyglądu pojazdów, kokpitu czy też naszego ubioru. Grę ukończyliśmy na naszym kanale YouTube oraz napisaliśmy do niej recenzje.

YouTube player


 

Virtua Fighter V Ultimate Showdown

Kolejna gra to remaster klasycznej bijatyki od Segi. Oprócz odświeżonej grafiki oraz usprawnionych mechanik, które mają zwiększyć komfort gry, gra otrzymała szereg udogodnień oraz dodatkowych zawodników. Ciekawostką jest tutaj dodanie opcji sieciowych co pozwala na walki w ramach multiplayer, jednak nie oszukujmy się, dla większości z nas największą zaletą tej gry będzie możliwość walk lokalnie przy piwku i pizzy z kumplem lub drugą połówką. Pierwotnie gra została wydana w 2006 roku i pojawiała się zarówno na automatach, jak i konsolach. Co ciekawe, gra zdobyła także wysokie oceny recenzentów oraz dobrą opinię wśród graczy. Myślę, że jest to najciekawsza opcja w nadchodzącym Playstation Plus.

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown - Gameplay Trailer [HD 1080P]


Operation: Tango (PS5)

Change my mind. Druga gra także oferuje zabawę w ramach kooperacji (także lokalnej), jednak zaoferuje nam inne wyzwania. Swoją premierę otrzyma 1 czerwca i w abonamencie Playstation Plus otrzymamy ją za darmo. Inną sprawą jest jednak fakt, że gra oferuje zarówno Friend Pass, czyli możliwość udostępnienie tytułu za darmo drugiej osobie i cross play, co pozwoli na zabawę osobom z różnych platform. Niestety jednak gra nie oferuje lokalnej kooperacji. A o czym jest Operation: Tango? Jest to kooperacyjna gra z kampanią dla dwóch osób, gdzie wcielamy się w rolę detektywów i próbujemy rozwiązywać kryminalne zagadki. Całość jest mocno inspirowana przebojowymi serialami detektywistycznymi sprzed ostatnich dziesięcioleci.

Operation: Tango - Announcement Trailer | PS5, PS4

Podsumowanie

Muszę przyznać, że tym razem Sony mnie zaskoczyło. Wszystkie trzy gry nie są może wybitnie dobre (lub dobrze zapowiadające się) albo popularne, ale nie można też o nich powiedzieć, że są nieciekawe i nie spełniają swoich zadań. Dwie nowości chętnie przetestuje, jednak do Star Wars Squadrons nie mam zamiaru wracać ponownie do kampanii, a rozgrywka nie wciągnęła mnie na tyle, bym dał jej szanse ponownie w ramach multiplayer. Czuję jednak, że Virtua Fighter V na stałe zagości na naszej konsoli.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Niepowtarzalne komponenty w grach planszowych
Następny Co obejrzeć w weekend? Nowości na Netflixie i HBO Go w tym tygodniu (28.05 - 30.05.21)