Lutowa oferta w Playstation plus była całkiem niezła, ale to co zaprezentowało Sony w ramach dostępu w marcu przebija większość, jeżeli nie wszystkie poprzednie Playstation Plus.

Przypomnijmy, w lutym Sony zaoferowało wszystkim abonentom swojej usługi trzy gry, z czego jedna miała swoją premierę właśnie w ramach usługi Playstation Plus. Pierwszą z nich była gorąca gra akcji Control, wraz z ulepszeniem do wersji na Playstation 5. Drugą, równie ciekawą pozycją była niezależna gra Concrete Genie. Trzecia miała swoją premierę właśnie w ostatnim miesiącu i była to sieciowa wyścigówka o nazwie Destruction AllStars. Wszystkie te gry możecie dodać do swojej biblioteki do 2 marca 2021 roku. A co ciekawego ukarze się w ramach Playstation Plus w Marcu? Panowie i Panie, będzie w co grać. Sony zaprezentowało nie trzy, a aż 5 gier dostępnych do dodania za darmo.

Final Fantasy VII Remake

Muszę przyznać, że usiadłem, kiedy dowiedziałem się że to właśnie Final Fantasy VII Remake zagości w Playstation Plus w marcu. Niestety w pakiecie nie otrzymamy upgrade do wersji na Playstation 5 oraz dodatkowego aktu, którego nie było w oryginale. Sam grę ukończyłem i mogę powiedzieć, że jest to jeden z tych niewielu tytułów, przy których uśmiecham się kiedy o nim myślę, gra która zostawia na nas stałe piętno zarówno pod względem estetycznym (już wtedy wyglądała obłędnie) jak i fabularnym (około 40 – 50 godzin intensywnej i intrygującej fabuły, która nie daje chwili nudy). Dałem jej 9/10 w recenzji i nie żałuję ani trochę. Jest to jedna z tych gier, dla których po prostu warto kupić konsolę. Pojawiły się także informacje, że gra pojawi się także na komputerach PC, więc teraz nawet i osoby nie posiadające Playstation 5 będą mogły poznać geniusz Final Fantasy VII Remake.


Remnant: From the Ashes

Kolejną, bardzo ciekawą pozycją, którą zaprezentowało nam Sony i którą otrzymamy w marcowym Playstation Plus jest Remnant: From the Ashes. Jest to kolejne podejście do stworzenia gry, która będzie czymś, co można nazwać Dark Soulsem ze strzelaniem. Można chyba nawet powiedzieć, że jest to najbardziej udana gra tego typu, chociaż do ideału dalej trochę brakuje. Remnant: From the Ashes pamiętam za bardzo interesujący świat oraz oryginalny projekt poziomów, gdzie każde kolejne przejście danego aktu, może powodować pojawienie się innych map oraz wyzwań i zadań. Także i wrogowie spotykani po drodze mogą się zmieniać i prezentują sobą różne wyzwania. Finalnie wreszcie, gra oferuje pełny tryb kooperacji, co sprawia, że jest znacznie łatwiejsza od standardowych soulsów. Nie zmienia to jednak faktu, że i nawet grając solo doświadczony soulsowy wyjadacz chleba nie będzie miał tutaj więcej trudności. Zdecydowanie warto spróbować.


Farpoint

Kolejna gra jest skierowana tylko dla posiadaczy zestawu do Playstation VR i został także zaprojektowany z myślą o PS VR Aim Controller, czyli przypominający model karabinu kontroler. Nie jest on wymagany, ale na pewno z nim zabawa będzie dużo ciekawsza. Fabularnie Farpoint zabiera nas na wyprawę kosmiczną, której załoga rozbija się na nieznanej planecie. Jest ona oczywiście zamieszkana przez wrogie potwory i musimy walczyć o przetrwanie. Jest to pierwszoosobowa strzelanka wydana pierwotnie na PS4. W swoim założeniu gra nie różni się od standardowej gry FPS, jednak jak już zostało wspomniane została ona zaprojektowana pod VR, co zdecydowanie świadczy o wyjątkowości tego tytułu. Oprócz strzelania, nasz karabin będzie także miał funkcje skanowania otoczenia.


Maquette

Maquette to gra, która swoją premierę otrzyma właśnie w marcu, a posiadacze abonamentu Playstation Plus będą mogli ją dodać za darmo do biblioteki. Oprócz tego gra otrzyma też drugiego marca premierę na PC. Jest to logiczna gra niezależna, która opowiada historię miłosną młodej pary. Akcja gry dzieje się z pierwszej osoby i zabierze nas do specyficznego świata, który nawiązuje swoim stylem do twórczości malarza M.C. Eschera. Gra ma przedstawiać zwykłą, dobrze nam znaną historię o miłości w sposób niezwykły. Sama zabawa opiera się na perspektywie oraz zmianie wielkości otaczających nas budynków. Im bardziej się do nich zbliżamy, tym stają się większe i przytłaczają nas swoją wielkością. Akcja gry dzieje się w świecie, który przypomina trochę makietę architektoniczną i naszym zadaniem jest odkrywać kolejne strony tej magicznej opowieści.


Destruction Allstars

Piąta gra to ponownie Destruction Allstars, o którym pisaliśmy miesiąc temu. Nie będziemy ponownie pisać tego samego, jest to sieciowa gra akcji oraz wyścigówka z paroma innowacyjnymi mechanikami i która została wydana na Playstation 5.


Podsumowanie

Jak widzicie, Sony zaszalało dając za darmo swój flagowy tytuł i jedną z najlepszych gier poprzedniego roku (ogólnie najlepszych, a nie ekskluzywnie na Playstation 5). Pozostałe tytuły także są niczego sobie, zwłaszcza Remnant: From the Ashes chętnie przetestuje. Widać że Sony się rozkręca i mam nadzieję, że ta tendencja zostanie utrzmana.

Poprzednio Terraformacja Marsa z dodatkami - recenzja insertu
Następny Great Western Trail wraz z dodatkiem - recenzja insertu