Deadpool 3 i Wolverine w jednym filmie – to musicie zobaczyć


Deadpool 3 Wolverine

Deadpool 3 to kolejna część o losach aroganckiego najemnika w czerwonym kostiumie. W trzeciej odsłonie do towarzystwa przezabawnego antybohatera dołączy sam Hugh Jackman w roli kultowego Rosomaka.

Deadpool 3 czyli upragniona przez rzeszę fanów kontynuacja o Wade Wilsonie powstanie. Z oficjalnych kanałów dowiadujemy się, że do perypetii naszego ulubionego antybohatera dołączy ikoniczny Wolverine, w którego rolę wcieli się nie kto inny, a Hugh Jackman. Fabuła filmu nie jest jeszcze znana. Aktorzy zdradzili jednak kilka szczegółów na temat produkcji.

Deadpool is the soul of Marvel

Deadpool 3Wypatrywana przez fanów trzecia część Deadpoole’a to fakt, a wedle najświeższych informacji do Wade’a Wilsona dołączy sam Wolverine. Przy okazji angażu Hugh Jackmana dowiedzieliśmy się, że Deadpool 3 miał zaliczyć swój debiut 6 września 2024 roku. Wstępnie wiadomo jednak, że Marvel postanowił opóźnić planowane na najbliższe lata premiery niektórych filmów. Nieszczęśliwie dla fanów perypetii Wade’a Wilsona, film Deadpool 3 znalazł się w gronie tych produkcji, na które przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Jednak bez obaw, nowa data premiery na chwilę obecną to 8 listopada 2024 roku.

Deadpool 3 to ekranizacja komiksowa, która swój debiut zaliczyła w 2016 roku. Klimat filmu idealnie wpasowuje się do marvelowskiego poczucia humoru. Choć jest to już trzecia część cyklu, jest ona bardzo wyczekiwana ze względu na fakt przejęcia studia 20th Century Fox przez firmę Disney. Ten fakt budził wśród społeczności pewne obawy ze względu na treści, jakie dotychczas oglądaliśmy. Krew, śmierć, pożoga to tylko ułamek tego, co prezentował nam na ekranach główny bohater. Krążyły słuchy, że Disney ukróci trochę smycz niepokornego antybohatera. Nic jednak bardziej mylnego. Bob Iger, prezes i dyrektor generalny The Walt Disney Company ujawnił, że kontynuacja Deadpool’a będzie częścią MCU (Marvel Cinematic Universe) oraz, że produkcja może otrzymać kategorię R (Materiały dla dorosłych). Kamień spadł mi z serca.

 

Deadpool 3 Deadpool is the soul of Marvel

Nikogo nie zaskoczy fakt, że w rolę głównego bohatera po raz trzeci wcieli się Ryan Reynolds. Gwiazdor idealnie pasuje do tej postaci, nie wyobrażam sobie zresztą, by w przyszłości miało się to zmienić. Do świetnej kreacji Deadpoola dołączy zatem nie kto inny, a Hugh Jackman. To już kolejny raz, kiedy Hugh odtworzy legendarnego Rosomaka. Jest to świetna okazja, by połączyć uniwersum X-Men z produkcjami MCU, a także zrobić ukłon w stronę australijskiego aktora za niebanalne widowiska, jakie oferował nam przez kilka dobrych lat.

Deadpool Update, Part Hugh

W 2017 miała miejsce premiera filmu Logan: Wolverine, w którym to główny bohater umiera. Fakt pojawienia się Logana w filmie Deadpool 3 zmartwił trochę fanów oraz samego Jamesa Mangolda. Hugh Jackman szanuje swoją pracę, dlatego nie chce robić nic, co gryzłoby się z poprzednimi produkcjami. Abstrahując od tematu, akcja Deadpool 3 dziać się będzie przed wydarzeniami, które widzieliśmy w filmie z 2017 roku. Odtwórca Logana uchyla nam również rąbek tajemnicy i uspokaja:

„Wszystko z powodu tego urządzenia, które mają w świecie Marvela do poruszania się po liniach czasu. Teraz możemy cofnąć się w czasie, ponieważ wiesz, to nauka, nie muszę więc mieszać z osią czasu Logana, która była dla mnie ważna. I myślę, że prawdopodobnie także dla fanów” – Hugh Jackman w The Jess Cagle Show.

To otwiera wiele możliwości. Manipulacja czasem to jeden z wątków, który przewija się w wielu produkcjach MCU, dzięki temu mogliśmy się cieszyć angażem aż trzech odtwórców Spidermana w Doktor Strange: Multiwersum Obłędu. Miło, że producenci troszczą się o aktorów, którzy tak naprawdę zapoczątkowali trend na wspaniałe środowisko. To wszystko nie wzięło się znikąd, praca filmowej gwiazdy nie jest taka prosta, jak się wydaje. Smaczki tej kategorii to moim zdaniem wspaniałe podziękowanie i symbol uznania. Ach, znów te sentymenty starszego pokolenia widzów. Idąc tym tropem, skoro Hugh Jackman odważył się na huczny powrót, być może w jakiś sposób uda się wyciągnąć zza grobu Roberta Downey Jr w roli Iron Mana. Ostatnie miesiące pokazały, że widzowie nie pogodzili się do końca z heroiczną śmiercią Tony’ego Starka.

Deadpool 3 Wade Wilson Podróż w czasieZarys fabuły nie jest znany. Możemy jednak przypuszczać, że skoro Deadpool 3 będzie należeć do MCU, Shawn Levy zdecyduje się na to, by pokazać inne postaci z uniwersum, aby godnie „powitać” nowego członka rodziny. Końcowe sceny drugiej części Deadpool’a tworzą świetną okazję, by powiązać ze sobą inne produkcje. W drodze przypomnienia, Wade Wilson wykorzystał przecież przyrząd do podróży w czasie, śmigając po wybranych momentach jak po kanałach telewizyjnych. Niewykluczone, że tak nierozważne postępowanie zwróciło uwagę organizację TVA (Time Variance Authority) znanego z serialu Loki.

Disney może nas jeszcze miło zaskoczyć

Wyżej wspomniane przejęcie 21st Century Fox przez The Walt Dysney Company miało miejsce 14 grudnia 2017 roku, porozumienie weszło w życie 20 marca 2019. To wydarzenie otworzyło wiele dróg i możliwości. Disney ma teraz dużo większe pole manewru w tej dziedzinie. Są spore szanse, że w najnowszych produkcjach ujrzymy grupę X-Men czy nawet Fantastyczną Czwórkę. Nic nie jest wykluczone.

Po tym wszystkim czekam na Deadpool 3 z niecierpliwością. Nie dość, że będzie to pierwsza w dziejach MCU produkcja z kategorią R, to jeszcze na ekranie pojawi się nie kto inny, a sam Wolverine! Disney najwyraźniej wychodzi na przekór oczekiwaniom i rozpieszcza nas na każdy możliwy sposób.

Poprzednio Payday 3 – pojawił się oficjalny zwiastun
Następny Amazon Games wesprze i opublikuje nową grę z serii Tomb Raider