Desperados III – O co chodzi?


Seria Desperados ma swoje długie korzenie oraz swego czasu posiadała niesamowitą popularność. Do dzisiejszego dnia starsi gracze wspominają z entuzjazmem tą serię gier, a młodsi zastanawiają się, o co chodzi z tym całym Desperados?

Temat warto poruszyć, bo dużymi krokami zbliża się do nas premiera trzeciej części serii. Pod skrzydłami THQ Nordic oraz tworzona przez Mimimi Games już 16 czerwca otrzymamy właśnie Desperados 3, czyli nic innego jak taktyczną grę osadzoną w klimatach westernu, posiadającą olbrzymi nacisk na skradanie, omijanie przeciwników lub ciche ich eliminowanie. Nie bez powodu wspominam także o Mimimi Games – ci goście odpowiadają za fenomenalne Shadow Tactics, niewiarygodnie trudną, klimatyczną oraz satysfakcjonującą składankę osadzoną w klimatach feudalnej Japonii. Ci ludzie wiedzą jak robić takie gry.

Jeżeli zainteresowałem Ciebie, drogi czytelniku, tym krótkim wstępem, ale tak naprawdę nie wiesz z czym się je te całe Desperados, to zapoznaj się z filmikami opublikowanymi przez twórców gry. Pierwsza część Desperados miała premierę w 2001 roku, natomiast druga w 2006 roku. Prawie 20 lat, to sporo czasu. Desperados III będzie fabularnym prequelem w stosunku do pierwszej oraz drugiej części i będzie opowiadać historię powstającego gangu bohaterów. Każdy z nich, podobnie jak to było we wspomnianym Shadow Tactics, posiada szczególne umiejętności pozwalające im realizować postawione przez grę wyzwania. Brzmi apetycznie? To teraz zapraszam do obejrzenia materiałów wideo. Filmy przedstawią szczegóły powstawania Desperados III oraz osoby, które stoją za tą grą. Wrzucam Wam także trailer z gry który wprowadzi Was w rozgrywkę oraz postacie. Szczerze mówiąc, wygląda to jakby żywcem wzięte z Shadow Tactics, ale z drugiej strony nie mam nic przeciwko takiemu obrotowi spraw.

Desperados III - Explanation Trailer

 

Desperados III - Dev Blog #1: Motivation

 

Desperados III - Dev Blog #2: Inspiration

 

Desperados III - Dev Blog #3: Illustration

 

Desperados III - Dev Blog #4: Making a Game

 

Desperados 3 będzie miało swoją premierę na konsolach Playstation 4, Xbox One oraz PC już 16 czerwca. Gra na premierę otrzyma polską wersję językową w formie napisów.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Elder Scrolls Online - Nadchodzą Wampiry!
Następny Gears Tactics - Recenzja - XCOM Akcji?