Destiny 2 na Steam – Co musisz wiedzieć?


Destiny 2 zmierza na platformę Steam już od pewnego czasu i zegar już niedługo wybije zero. Co musisz wiedzieć, by komfortowo zacząć bawić się w ten fantastyczny Loot & Shooter?

Destiny 2 zebrało fantastyczne oceny oraz potężny fanbase na platformie PC, nic więc dziwnego że wyzwolone Bungie chce dalej wspierać projekt i to do tego za pomocą największej platformy gier, czyli Steam. Przykład Monster Hunter: World pokazuje, że warto wydawać gry na PC i mimo że jestem szczęśliwym posiadaczem konsoli Playstation 4, to jednak w wiele gier zdecydowanie bardziej wolę grać na PC. Destiny 2 do nich się zalicza i nawet teraz, kiedy jest bardzo fajny crossplay, zostaje przy wersji PC. Preload na steam możecie już wykonać, gra startuje już we wtorek, 1 października. Prawdopodobnie i mnie będziecie mogli tam spotkać, więc jeżeli chcecie wspólnie pograć (a może nawet klan?), to zagadajcie do mnie na naszym kanale Discord.

Jak transferować konto Destiny 2 na Steam?

Zanim jednak zalogujecie się na swoje konta i znowu przywdziejecie zbroje łowców, tytanów oraz czarnoksiężników, to będziecie musieli połączyć swoje konta. Możecie to wykonać tutaj: Przeprowadzka na PC. Po wejściu na stronę będziecie musieli kliknąć groźnie brzmiący przycisk Przygotuj się. Powinno być jeszcze dopisane Będzie się działo.

Jak zapewne się domyślacie, w następnym oknie będziemy musieli zalogować się do naszego konta battle.net, Xbox lub Playstation 4 oraz Steam. W ten sposób system Bungie skojarzy znajome już środowisko, z tym nowym, czyli Steam. Możecie od razu połączyć wszystkie platformy na których gracie, więc będziecie mogli korzystać z crossplay. Dokładnie tak, będziecie mogli wskoczyć z PC na konsolkę i to bez kupowania dodatków, jeżeli np. podobnie jak ja będziecie mieli wszystkie dodatki zakupione w wersji PC. W tym celu wystarczy skorzystać z opcji crossave po udanej migracji z battle.net na Steam.

Nic więcej tutaj dodawać nie muszę, migracja jest bardzo prosta, wymaga logowania na odpowiednich kontach i potwierdzenia całej procedury. Od 1 października będziecie mogli spokojnie wrócić do grania w Destiny 2 na lepszej platformie Steam. To też duża szansa dla Bungie, bo dzięki opcji free to play, wiele osób będzie mogło poznać tą fantastyczną grę i niesamowite uniwersum, wcześniej zarezerwowane tylko dla konsol.

Co znajdziemy w wersji Free to Play Destiny 2?

Bungie udostępniło infografikę z informacjami na temat tego co znajdziemy w wersji Free to Play Destiny 2. Możecie ją zobaczyć poniżej.

Muszę powiedzieć, że wersja Free to Play wygląda bardzo atrakcyjnie. Po pierwsze, nowi gracze otrzymają dostęp do wszystkich wydanych do dwóch wydanych do tej pory dodatków, a dokładnie Curse of Osiris oraz Warmind, a także podstawowej kampanii fabularnej o nazwie The Red War, kiedy to ziemia zostaje zaatakowana przez obcą rasę, którzy będą chcieli zabrać dla strażników ich światło, dające im niesamowite moce. Zwłaszcza Warmind może pochwalić się interesującą fabułą, ale wszystkie dodatki warto ukończyć dla poznania tego świata. Nie będzie to jednak potrzebne, gdyż każdy będzie zaczynać zabawę od 750 poziomu. Da to pewien równy start dla wszystkich graczy.

Dodatkowe DLC, które wcześniej wliczały się do seasson pass także zostaną udostępnione. Będzie to Czarna Zbrojownia, Gambit Prime oraz Menażeria. Jest to zaawansowana zawartość endgame z ostatniego dodatku, czyli Forsaken. Standardowy Gambit oraz Strike także zostanie udostępniony za darmo. Gracze będą mogli bawić się także w bardzo wymagającym trybie PvP o nazwie Crucible oraz najbardziej zaawansowanej aktywności PvE, czyli Raidach. Na sam koniec regularne eventy dla graczy, czyli znane fanom Iron Banner, Festival of the Lost czy też walentynkowy Crimson Days.

I to wszystko za darmo. Bungie szaleje. Ale to wszystko jest dla nowych graczy. Weterani powinni cieszyć się jeszcze bardziej. Jedynie to ostatni dodatek – Forsaken, który jednocześnie jest najlepszy z nich wszystkich, będzie możliwy do zakupienia za pieniądze.

Destiny 2 Shadowkeep

Jest to pierwszy dodatek do Destiny 2, które Bungie wyda bez karzącej ręki Activision. Możemy się spodziewać wielu rzeczy. Na obecną chwilę wiemy, że otrzymamy przynajmniej jedną nową dużą lokację – Księżyc, gdzie po ciemnej stronie będą się gromadzić zagrażające ziemi siły. Dodatek ma dalej stać mocno fabularnie, podobnie jak to było w przypadku Forsaken. Oprócz tego dostaniemy masę nowej zawartości przeznaczonej dla najbardziej zaawansowanych graczy, czyli nowe lochy, egzotyczny sprzęt, rajd itp. A dalej Destiny 2 będzie dalej wspierane w Sezonie Nieśmiertelnych. Będzie się działo.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Rzuć na tacę - recenzja - Postawiłem X i pykło 5 ruchów
Następny W Cieniu Księżyca - Recenzja ze spoilerami - Czarny kryminał