Destiny 2 notuje nowy rekord – Najmniejszej liczby graczy w historii!


Destiny 2 niedawno zmierzyło się z trudnym okresem, charakteryzującym się zwolnieniami i obawami o stan zdrowia gry i firmy. Czynniki te przyczyniły się do znacznego spadku liczby graczy, osiągając najniższy w historii poziom w oparciu o dostępne dane.

Statystyki Steam pokazują, że średnia liczba graczy Destiny 2 w ciągu ostatnich 30 dni spadła poniżej 30 000, a maksymalna liczba graczy spadła do 59 076. Te liczby stanowią najniższą liczbę graczy od czasu uruchomienia gry na Steam. Chociaż prawdą jest, że liczba graczy w Destiny 2 zwykle spada w połowie sezonu i w listopadzie, obecny niski poziom jest znacznie niższy niż poprzednie spadki, co sugeruje głębszy problem. Gra osiągnęła najwyższą liczbę jednoczesnych graczy zaledwie osiem miesięcy temu wraz z uruchomieniem dodatku Lightfall. Wskazuje to, że ekspansja miała negatywny wpływ na bazę graczy, powodując gwałtowny spadek z rekordowego poziomu do najniższego w ciągu roku. Jest to szczególnie niepokojące, biorąc pod uwagę, że obecny sezon, Season of the Witch, jest powszechnie uważany za silny.

Ogólnie rzecz biorąc, obecny niski poziom graczy nie wynika po prostu z czynników sezonowych czy związanych z wiekiem. Jest to wyraźny znak, że dodatek Lightfall zadał znaczne szkody społeczności Destiny 2. Aktualna sytuacja Bungie nie jest dobra. Firma już teraz odnotowuje 45% spadek przychodów w skali roku, a sytuacja pogorszyła się od czasu sporządzenia raportu. Stanowi to poważny problem, który może zagrozić egzystencji całej firmy. Bungie stoi również przed widmem opóźnienia The Final Shape, dodatku do gry, który jest zwieńczeniem dekady historii. Opóźnienie to najprawdopodobniej wydłuży Season of the Wish do 6-7 miesięcy, bez wystarczającego czasu na przygotowanie dużego wydarzenia w stylu 30th Anniversary w środku sezonu.

Zobacz naszą serię let’s play z Destiny 2 i różnych dodatków

Problemy te najprawdopodobniej doprowadzą do jeszcze niższej liczby graczy w późniejszych miesiącach tego roku. Nie jest to dobra wiadomość dla Bungie, ponieważ firma szykuje się do premiery The Final Shape. Zamówienia przedpremierowe dodatku są już „słabe”, a Bungie nie chce, aby niski poziom graczy uderzył tuż przed premierą tak ważnego produktu. Obecna sytuacja Destiny 2 (koniecznie zobacz naszą recenzję ostatniego dodatku!) jest dość niepokojąca. Gra stoi przed szeregiem wyzwań, w tym spadkiem liczby graczy, potencjalnym opóźnieniem kolejnego dodatku i słabym wynikiem finansowym. Problemy te prawdopodobnie pogorszą się, zanim się poprawią, i nie wiadomo, czy Bungie ma rozwiązanie, aby odwrócić te trendy. Wprowadzenie dodatku Lightfall negatywnie wpłynęło na bazę graczy i nie wiadomo, czy nadchodzący dodatek, The Final Shape, będzie w stanie zmienić sytuację na lepsze. Ponadto zastąpienie modelu sezonowego „Epizodami” może nie być pozytywną zmianą. Ogólnie rzecz biorąc, perspektywy dla Destiny 2 nie są optymistyczne. Gra stoi przed poważnymi wyzwaniami, które wymagają rozwiązania. Jeśli nie zostaną podjęte żadne działania, sytuacja prawdopodobnie jeszcze się pogorszy.

A pamiętacie Czerwoną Wojnę? To było coś …

Destiny 2 PL - Atak na Ostatnie Miasto - Czerwona Wojna - Historia i Fabuła gry PO POLSKU

Poprzednio Larian chce zrobić jeszcze większą grę niż Baldur's Gate 3!
Następny Już niedługo w Armored Core 6 pogramy w trybie kooperacji!